Manevi virüsleri fark etmiş olduk
Hayat
Manevi virüsleri fark etmiş olduk
Dünyanın eve hapsedildiği salgın günleri üzerine düşünmeye davet eden yazar Rabia Brodbeck, “Pandemi insanlığın manevi hastalıklarına da ayna oldu” diyor. Rahmet Ümidi adlı kitabında evde kalarak insanın sadece kendini dışardaki virüsten korumadığını aynı zamanda manevi hastalıklara sebep olan manevi virüsleri de bu süreçte fark ettiğini dile getiren Brodbeck, “Tüm gayretimiz hakiki şifayı bulmak olmalıdır” yorumunu yapıyor.
Yeni Şafak
Merhamet, içinde sonsuz ümidi barındırır
Hayat
Merhamet, içinde sonsuz ümidi barındırır
Rabia Brodbeck’in kaleme aldığı Rahmet Ümidi kitabı, salgın hastalıklar karşısında Allah’tan ümit kesilmemesi gerektiğini ve Allah’ın rahmetinin her hâlükârda tecelli ettiğinin altını çiziyor. Bu kitap özellikle insanlığı ilgilendiren kitlesel hastalıklarda nasıl bir davranış ortaya konulması gerektiğinin ipuçlarını veriyor.
Yeni Şafak
Elveda zamanı
Mustafa Kutlu
Elveda zamanı
Bir mübarek ay içindeyiz, bir mübarek zaman. Ne ay, ne zaman, bir kutlu oluş içindeyiz. Belki bir oluş da değil bu, bir ihsan.Cenab-ı Hakk’ın bize lütfettiği bir imkân.Ramazan’ın içindeyiz, bir rahmet sağanağının altında. Rahmet yağıyor âleme, yeryüzüne, yaratılmış ne varsa her şeye, herkese. Mağfiret kaynıyor her yanımızdan büngüldeyen bir duru pınar gibi. Müjdeler ulaşıyor her an, her lahza, her saniye.Selam olsun müjdelerin muhataplarına, selam olsun bu yağmurda ıslananlara, selam olsun inana...
Apoletli medya
Dünya
Apoletli medya
İran’da Devrim Muhafızları’nın medyayı finanse etmesi ve el altından yönetmesi yeniden tartışma konusu oldu. Özellikle de son aylarda Türkiye’ye karşı çirkin saldırılarda sınır tanımayan Keyhan ve FHA gibi medya organlarının rejimle olan kirli ilişkileri sorgulanıyor.
Yeni Şafak
Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu
Hayat
Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu
Siyer Vakfı ile Fidan Sanat Vakfınca bu yıl festival olarak düzenlenen ve TVNET tarafından canlı yayınlanan "7. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali", Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Festivalin "Ulusal Bölümü"nde "En İyi Ulusal Belgesel" ödülünü "Tülütabaklar Ölümsüz Kahramanlar" adlı yapımıyla Yasin Öztürk, "En İyi Ulusal Kurmaca" ödülünü ise "Bir Nehir Kıyısında" filmiyle Muhammed Furkan Daşbilek aldı- "Uluslararası En İyi Kurmaca Kısa Film Ödülü"nü Rusya'dan yarışmaya katılan Ignat Bagirov'un "Flowers for You" adlı filmi kazandı.
AA
Kısa filmler en güzeli anlattı
Gündem
Kısa filmler en güzeli anlattı
TVNET’in medya sponsorluğunda düzenlenen 7. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali’nde Hz. Muhammed’in hayatı ve güzel ahlakının işlendiği kısa filmler yarıştı. Festivalin ödül töreni, binlerce sanatseverin katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Yeni Şafak
Yunanistan'ın vahşetinden AB de sorumlu
Gündem
Yunanistan'ın vahşetinden AB de sorumlu
Yunanistan’ın göçmenlere yaşattığı zulüm ve son olarak geri ittiği 19 göçmenin donarak ölmesine tepkiler dinmiyor. İHH, Özgür-Der, MAZLUMDER ve AKMER, Yunanistan’ı İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti. Ortak açıklamada, “AB’nin jandarmalığına soyunan Yunanistan, cinayetlerinin hesabını versin. AB de olanlardan sorumludur” denildi.
Yeni Şafak
Şükür
Mustafa Kutlu
Şükür
Hani Yunus Emre der ya: “Miskin Yunus bîçâreyim Baştan ayağa yâreyim”Bunun gibi, çok seyrek de olsa gafletten kurtulduğum anlarda; bir etrafıma bir de kendime bakıp “baştan ayağa” şükre garkoluyorum. Sevincimden ağlarken kendi kendime:- Bu ben miyim yâ Rabbi?- Bunlar çiçek açmış kiraz ağaçları, şu öten kuş kanarya mı?Soluduğum hava, sağlıkla aldığım nefes, attığım adım, söylediğim söz, işte kulak-ayak-göz-parmak vesaire. Bütün bunlar için; şu içtiğim su, bastığım toprak için, kalbime koyduğun im...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.