Safkan atlara talep yağıyor
Hayat
Safkan atlara talep yağıyor
Adana'nın Kozan ilçesindeki safkan İngiliz ve Arap atları herkesin ilgisini çekiyor. Servet değerindeki atlara Türkiye'nin her yerinden talep yağıyor.
IHA
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: İktisadi faaliyette
güçlü toparlanma var
Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: İktisadi faaliyette güçlü toparlanma var
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, iktisadi faaliyetteki güçlü toparlanma eğilimi aşılamanın hızlanması ve dış talebin desteği ile sürdüğünü söyledi. Kavcıoğlu, 2021 yılında yavaşlayan kredi büyümesinin, para politikasında yakın dönemde yapılan güncellemeler sonrasında toparlandığını vurguladı.
Yeni Şafak
Ekonomik tehditler MGK bildirisinde
Gündem
Ekonomik tehditler MGK bildirisinde
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan MGK’nın ana gündem maddesi, Türkiye’ye yönelik ekonomik tehditler oldu. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride 2023 ekonomi hedeflerine vurgu yapıldı: Türkiye’nin inşa ettiği sağlam altyapı üzerinde, hedeflerine uygun şekilde yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ile tehditler değerlendirilmiş, Cumhuriyetimizin 100. yılına her alanda olduğu gibi iktisadi olarak da güçlü şekilde ulaşma kararlılığı teyit edilmiştir.
Yeni Şafak
Kastamonu’da kazada ölen kadın için şoke eden rapor
Gündem
Kastamonu’da kazada ölen kadın için şoke eden rapor
Otomobilin çarpması neticesinde hayatını kaybeden kadın, Adli Tıp Kurumu raporuna göre koyu renkli elbise giydiği gerekçesiyle yüzde 100 kusurlu sayıldı.

IHA
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yeni bir dönemin başlangıcı olacak
Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Yeni bir dönemin başlangıcı olacak
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye ve BAE, ikili ekonomik ilişkilerini güçlendirme ve bölgesel iş birliği fırsatlarından yararlanma hususlarında kararlıdır. Bunun, Türkiye-Körfez ilişkilerinde bölgesel istikrar açısından yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.
DHA
TCMB: BAE Merkez Bankası ile iş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır
Ekonomi
TCMB: BAE Merkez Bankası ile iş birliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır
Merkez Bankası, ''Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 24 Kasım 2021 tarihinde merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere bir Mutabakat Zaptı imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma kapsamında iki ülkenin merkez bankası arasında merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmesi planlanmaktadır'' açıklamasında bulundu.
DHA
Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü?
Birleşik Arap Emirlikleri ile yeni dönem: Baltalar neden/nasıl gömüldü?
Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişkilerde 10 yılı aşkın süredir esen sert rüzgârlar, son aylarda yerini ılımlı bir atmosfere bırakmış durumda. Dün, bu ülkenin bir numaralı ismi olan Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’in (MBZ) Ankara’ya yaptığı ziyaretle ilişkileri normalleştirme yönünde güçlü bir adım daha atılmış oldu. Öncesini de hatırlatalım. İstihbarat birimlerinin arka planda yürüttüğü uzun müzakerelerin/pazarlıkların akabinde, 18 Ağustos’ta, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşik A...
Kağıthane
gençleri çekiyor
Gündem
Kağıthane gençleri çekiyor
2016 yılından bu yana düzenli olarak hazırlanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nun 2021 yılı dokuz aylık sonuçlarına göre Kağıthane, meskenlerde doluluk oranı en çok artan ilk üç ilçeden biri oldu. İlçe 2 bin 840 konut ile İstanbul’da gençlerin kiracı olarak en çok tercih ettiği ilçelerin başında geldi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.