Kağıthanelileri sokağa döken yangın
Gündem
Kağıthanelileri sokağa döken yangın
Kağıthane'de inşası devam eden Refet Angın İmam Hatip Ortaokulu inşaatı içerisindeki konteynırlar alev alev yandı. Konteynırlarda patlamaların yaşanması üzerine büyük panik yaşayan mahalleli sokağa dökülürken, gökyüzünü kara bulutlar kapladı.
IHA
Güzelliğe hadd ü kenar olmaz
Düşünce Günlüğü
Güzelliğe hadd ü kenar olmaz
İnsanın kendi görünümüne ilgisi arttıkça kendiliğine dair asli/manevi ilgileri azalır. Güzellik dışta arandığında ve dış görünüşle sınırlandığında “görüntü” “içe”, “fotoğraf” “gönüle” galebe çalar. Dış güzelliği içeride besleyen safi bir güzellik yoksa o güzellik aldatıcı, donuk ve metalik bir güzelliktir.
Yeni Şafak
İtfaiye geç kalınca 112 personeline saldırdılar
Gündem
İtfaiye geç kalınca 112 personeline saldırdılar
Amasya'da bir köyde çıkan yangına giden 112 Acil Servis ekibinde görevli acil tıp teknisyeni Faruk Aksoy, iddiaya göre itfaiyenin geç gelmesine kızan ev sahiplerinin saldırısına uğradı. Aksoy'un yaralandığı saldırı ile ilgili olarak 2 kişi gözaltına alındı.
DHA
Bediüzzaman'ın Ramazan'ı
Ramazan
Bediüzzaman'ın Ramazan'ı
Son devrin din alimlerinden Bediüzzaman Said Nursi'nin Kur’an ayı olan Ramazan'ı nasıl ihya ettiğini talebelerinden ve hatıralardan öğrendik. Ömrünün çoğu zamanı sürgünde geçen Bedüzzaman'ın hiçbir anını boş geçirmediğini hapishanedeyken bile evrat eskar ve din hizmetinden ayrılmadığı bilgisini edindik.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.