2020’de dijital reklam yatırımları artmaya devam edecek
Teknoloji
2020’de dijital reklam yatırımları artmaya devam edecek
İçinde bulunduğumuz dönemin yükselen sektörünün “dijital pazarlama” olduğunu kaydeden Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan “Yapılan dijital reklam yatırımlarının, Avrupa’da TV reklamlarını geçtiğini, Türkiye’de de pazarın çift haneli büyüdüğünü görüyoruz. Açıklanan IAB verilerine göre, 2019’un ilk altı ayında dijital reklam yatırımları yüzde 11 büyüdü. 2020 yılında, bu büyüme artarak devam edecektir. Kurumlar, ürün ve hizmetlerini, dijital platformlarda hedef kitleleriyle buluşturuyor. 2020 yılında, turizm sektörünün, son yıllarda oldukça hareketlenen sağlık turizmi pazarının ve yurt dışı e-ticaret hacminin ciddi bir ivme kazanarak, daha da hareketleneceğini söyleyebiliriz. Yurt dışına yapılan dijital pazarlama yatırımları, ihracat verilerinde artış gösterecektir” dedi.
Yeni Şafak
Halkın parası reklama gitti
Gündem
Halkın parası reklama gitti
Göreve gelirken “İstanbul’un israf düzenini sona erdireceğim” vaadinde bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, parayı reklama harcadı. Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım duyuruları için açılan 5 ihale için İBB kasasından 2 milyon 104 bin lira çıktı
Yeni Şafak
Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden muhteşem reklam filmi
Gündem
Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden muhteşem reklam filmi
Gaziantep Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü için hazırlanan tanıtım filmi sosyal medyada ilgi çekti. Şahinbey Kazım Karabekir İlkokulu'nda Özel eğitim öğretmeni Rıdvan Koca'nın gönüllü olarak hazırladığı tanıtım filmi Gaziantep'teki sıcak okul iklimini ve eğitim ortamlarındaki samimiyete vurgu yapıyor.
Diğer
Silah reklamlarına yeni düzenleme
Ekonomi
Silah reklamlarına yeni düzenleme
Reklam Yönetmeliği silahlarla ilgili kısımda değişikliğe gidildi. Yapılan düzenleme ile her türlü ateşli veya ateşsiz silah, silah üreticisi ve satıcısının reklamına izin verilmesini yasaklayan madde esnetilerek yetkili makamlardan izin alarak faaliyet gösteren silah üreticisi ve satıcılarının kendilerine ait kurumsal internet sitelerinde yaptıkları tanıtımlar ile tematik yayın yapan mecralarda yayınladıkları reklamlar kapsam dışına alındı.
Yeni Şafak
Türkiye için 5 milyar liralık tarihi kampanya
Ekonomi
Türkiye için 5 milyar liralık tarihi kampanya
75 milyon turist, 65 milyar dolar gelir hedefi için turizmde tarihi bir tanıtım kampanyasının startı verildi. Türkiye Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın kurulmasıyla birlikte hem bakanlık hem de özel sektör kesenin ağzını açtı. 2023 yılına kadar Türkiye’nin tanıtımı için yaklaşık 5 milyar lira harcanacak. Bunun ilk sonuçları da bu yıl itibariyle alınmaya başladı. Özellikle belli aylarda yüzde 17’lik büyüme elde edilirken, turizmde sezon ise kasım ayına kadar uzamış durumda.
Yeni Şafak
'Beğeni sayısını değil kişiliğinizi önemseyin'
Teknoloji
'Beğeni sayısını değil kişiliğinizi önemseyin'
Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Bilir, internet kullanıcılarına çağrıda bulunarak, "Takipçi sayısı, beğeni sayısı kişisel verilerinizden, sizden daha önemli değil. Önemli olan sizsiniz, sizin kişiliğiniz" dedi.
AA
Karalar’dan kara reklam
Gündem
Karalar’dan kara reklam
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği günden bu yana, belediye işçilerinin işine son vermekten başka bir şey yapmayan CHP’li Zeydan Karalar, şimdi de İller Bankası’nın Karataş İçme Suyu Projesi’ni sahiplendi. Karalar’ın talimatıyla projenin temel atma töreni için hazırlatılan afişlerde “Biz susarız projelerimiz konuşur” yazıldı. Oysa prejenin ihalesi 21 Mart’ta yapıldı.
Yeni Şafak
YÖK'ten 'reklama değil Ar-Ge'ye harca' kararı
Ekonomi
YÖK'ten 'reklama değil Ar-Ge'ye harca' kararı
YÖK, bazı vakıf üniversitelerinin Ar-Ge faaliyetleri ile reklam-tanıtım giderleri için ayırdıkları bütçe arasında çok büyük fark tespit edilmesi üzerine harekete geçti. YÖK Genel Kurul toplantısında, vakıf üniversitelerinin toplam öğrenci gelirinin en az yüzde 1'i kadar Ar-Ge bütçesinin olmasına, reklam-tanıtım giderlerinin de öğrenci gelirlerinin yüzde 1'ini aşmamasına karar verildi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.