ABD'de yanan küçük tekne battı
Dünya
ABD'de yanan küçük tekne battı
ABD'nin en küçük eyaleti Rhode Island'da Sahil Güvenlik güçleri, yangın çıkan küçük teknenin mürettebatını kurtardıktan sonra batışını görüntüledi.
DHA
Ultra lüks koronavirüs önlemi: ABD'nin en zengin adası virüse hazırlıklı
Koronavirüs
Ultra lüks koronavirüs önlemi: ABD'nin en zengin adası virüse hazırlıklı
Koronavirüs vaka sayısı ile diğer ülkeleri geride bırakan ABD'de New York ve Washington'da panik ve korku havası hakimken diğer eyaletlerde durum biraz farklı. Florida'nın en zengin adalarından Fisher Island adası koronavirüse karşı hazırlıklı. Yıllık gelirleri 2 milyon dolar olan ada sakinleri adada yaşayan tüm vatandaşlar ve çalışanlar için Miami Sağlık Sistemleri Üniversite'sinden özel test kiti getirtti.
Diğer
New York Belediye Başkanı De Blasio’dan 'toplu mezar' açıklaması: Ne yazık ki yaşanan budur
Dünya
New York Belediye Başkanı De Blasio’dan 'toplu mezar' açıklaması: Ne yazık ki yaşanan budur
ABD’de New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin Hart Adası’na getirilerek açılan toplu mezarlara gömüldüğünü belirtti. De Blasio, “Ne yazık ki herhangi bir aile yakını tarafından talep edilmeyen cesetler de dahil olmak üzere birçok insan hayatını kaybetti. Hart Adası’nda yaşanan budur” dedi.
IHA
Kobe Bryant'ı taşıyan helikopterin 'sisli havada uçma ruhsatı yoktu'
Dünya
Kobe Bryant'ı taşıyan helikopterin 'sisli havada uçma ruhsatı yoktu'
Geçtiğimiz günlerde helikopter kazasında hayatını kaybeden NBA yıldızı Kobe Bryant'ı taşıyan helipterin sisli havada uçma ruhsatının bulunmadığı ortaya çıktı. Ancak pilot Ara Zobayan'ın federal makamlardan aldığı, sadece helikopterin göstergelerine bakarak uçabilmesini sağlayan bir sertifikası olduğu ancak pilotun kötü havalarda uçma deneyiminin az olduğu belirtiliyor.
Diğer
Türkiye düşmanlığı için sıraya girdiler…
Türkiye düşmanlığı için sıraya girdiler…

Trump 2016’da seçmenlerine Ortadoğu’daki ABD askerlerini çekme sözü vermişti. Trump, ABD askerlerini Suriye’den, Irak’tan, Afganistan’dan çekeceğini söylediği zaman bazı mahfiller harekete geçiyorlar. “İsrail Lobisi”nin de aralarında yer aldığı bu mahfiller, ABD Kongresi’ndeki Cumhuriyetçi ve Demokrat partili yandaşlarını sahaya sürmek suretiyle Trump’ı engelliyorlar. 2020 seçimleri için kampanyalar başladığı halde Trump hâlâ aynı noktada. Hatta Trump döneminde Ortadoğu’da ABD askerlerinin sayısı fazlalaştı. Mayıs ayından bu yana ABD askerlerinin sayısı 14 bin arttı. Bölgede 60 binden fazla ABD askeri var. “Pentagon”, yakınlarda 1800 askerin daha Suudi Arabistan’a gönderileceğini açıkladı.

Video: Türkiye düşmanlığı için sıraya girdiler…


Obama’nın dış politika danışmanlarından Ben Rhodes, Trump’ın asker çekmesini engelleyen güçleri “The Blob” olarak niteliyor. Rhodes bu deyimi ”Blob” isimli bir filmden esinlendi. “Blob”, jöleye benzeyen, önüne geleni yutarak büyüyen uzaylı bir yaratık. Rhodes “Blob”u iki partili dış politika seçkinleri için kullanıyor. “The Blob”ın parçası olan “İsrail Lobisi”nin desteğine bel bağlayan siyasetçiler, İsrail’e dokunan her meselede otomatik olarak harekete geçiyorlar. İsrail’e 38 milyarlık yardım paketinin Kongre’den iki partili mutabakatla geçmesi bu çevrenin marifeti. Bu pakete itiraz eden Senatör Rand Paul ise “Lobi”nin hedefi haline gelmişti. Paul, Türk Silahlı Kuvvetlerinin “Barış Pınarı Harekâtı”ndan önce Trump’ın Suriye’nin kuzeyinden asker çekmesini savunan nadir sayıdaki Cumhuriyetçiler arasında.

“The Blob” Trump’ın Suriye’nin Kuzeyinden asker çekme girişimine şiddetle tepki gösterdi. Barış Pınarı Harekâtı’nın durdurulması için ülkemize yaptırımlar uygulanmasını isteyenler sıraya girdiler. Çünkü, ABD askerlerinin Suriye’den çekilmesini istemeyen İsrail, ülkemizin Suriye sınırlarında bir “nifâk koridoru” teşkil edilmesi için yıllardır uğraşıyor. Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ile Demokrat Senatör Chris Van Hollen yaptırım için yasa taslağı hazırladılar. Keza Temsilciler Meclisi’nden de bir grup Cumhuriyetçi vekil de harekete geçti.

Senatör Graham, 1967’de işgal edilen “Golan Tepeleri”nin İsrail tarafından ilhâkını Trump yönetiminin tanımasında en fazla rol oynayan isimlerden biri. Netanyahu ile birlikte Golan Tepeleri’nde verdiği pişkince poz hâlâ hafızalarda. “Lobi”nin desteğiyle 2002’de Kongre’ye seçilen Hollen ise İsrail’in 2006’da Lübnan’a girmesini de, 2009’da Gazze’ye saldırılarını da destekledi. Hollen Senato’dan geçen İsrail’e 38 milyarlık yardım paketinin de eş sponsoruydu.

“İsrail Lobisi”nin desteklediği isimlerin ülkemize yaptırım için harekete geçmeleri tesadüf değil. “Temsilciler Meclisi”nden Cumhuriyetçi Liz Cheney, Senato’dan Marco Rubio ve Mitt Romney ile Trump’ın BM eski Büyükelçisi Nikki Haley de bu isimler arasındalar. Cheney, Irak’ın işgalinde kilit rol üstlenen “Neocon” Başkan Yardımcısı Dick Cheney’in kızı.

Neocon Cumhuriyetçi Florida Senatörü Rubio ise 2016’daki seçimler için ABD Başkanlığına adaylığını koymuştu. “İsrail Lobisi”nin Sağcı milyarder üyeleri Sheldon Adelson, Paul Singer ve Norman Braman adaylık yarışında Rubio’yu desteklediler. Rubio, diğer adaylardan Trump’ı yeteri kadar İsrail yanlısı olmamakla suçlamıştı. Florida’daki ön seçimlerde Trump karşısında yenilgiye uğrayan Rubio adaylıktan çekilmişti. Nikki Haley ise BM’de İsrail’in Büyükelçisi gibi çalıştı. Öyle ki Netanyahu ve partisi” İsrail’in BM’de iki büyükelçisi var, biri Haley” diyorlardı. Haley’nin istikbalde Başkan olmak istediği sır değil.

Seçimlerde “İsrail Lobisi”yle bağlantılı bağış listelerinde iki partinin liderlik takımının neredeyse tamamı yer alıyor. Bu listelerdeki isimlerin ülkemize yaptırım için harekete geçmeleri sürpriz değil. Lobi desteğine mazhar olan siyasetçilerin Kongre’deki “genç Demokratlar” arasında yükselen İsrail eleştirilerini boğmak için nasıl bir gayretkeşlik içerisine girdiklerini aylardır izliyoruz. Aynı isimler şimdi de Türkiye düşmanlığında ön saftalar.

New York'ta yaşayan Türk ailenin evi kundaklandı
Dünya
New York'ta yaşayan Türk ailenin evi kundaklandı
ABD’nin New York eyaletinde Türk aileye ait araç ile ev kundaklandı. BM toplantıları kapsamında, şehirde bulunan YTB temsilcileri aileyi ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
AA
'Bir Müslüman'ın boğazını kesmek istiyorum'
Dünya
'Bir Müslüman'ın boğazını kesmek istiyorum'
İngiltere'de, sosyal medya hesabında ırkçı ve İslamofobik mesajlar yazan Rhodenne Chand, 20 ay hapis cezasına çarptırıldı. Chand, ırkçı mesajında, "Bir Müslüman'ın boğazını kesmek istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.
AA
Dev havayolu şirketi iflas etti
Ekonomi
Dev havayolu şirketi iflas etti
ABD'de hizmet veren Island Air, tüm seçenekleri zorlamalarına rağmen şirketi ayakta tutabilecek alternatif geliştiremediğini ve faaliyetine son verdiğini açıkladı.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.