ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Yerli ürünlerde kullanılacak logo tanıtıldı
Gündem
Yerli ürünlerde kullanılacak logo tanıtıldı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yerli üretim logosunu tanıttı.
AA
Bin 296 üründe haksız fiyat artışı tespit edildi
Ekonomi
Bin 296 üründe haksız fiyat artışı tespit edildi
Döviz kurlarındaki artışı fırsata çevirmek isteyenlerin ürünlerin fiyatlarında yaptıkları artışları tespit etmek için harekete geçen Ticaret Bakanlığı ilk denetimlerin sonucunu açıkladı. Ülke genelinde 40 binden fazla ürün üzerinde yapılan denetimlerde 131 firmaya ait bin 296 üründe haksız fiyat artışının tespit edildiği açıklandı.
Yeni Şafak
Yerli üretim logosu belli oldu
Ekonomi
Yerli üretim logosu belli oldu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Yerli Üretim Logosu Tanıtım Toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Pekcan, etiketlerde yeni dönem başladığını belirterek 'Yerli Üretim Logosu'nu tanıttı.
AA
ihracatta eylül bereketi: Yüzde 40 artış 
beklentisi
Ekonomi
ihracatta eylül bereketi: Yüzde 40 artış beklentisi
Kurdaki yükselişi fırsata çevirip satışı arttıran ihracatçılar, eylülde yüzde 39’luk artış bekliyor. TİM Başkanı İsmail Gülle, artık herkesin ihracat rakamları ile mutlu olacağını belirterek, “İhracatta eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 39’luk artışla gidiyoruz. Bu iyi bir rakam. İnşallah ay sonunu da böyle tamamlarız” dedi.
Yeni Şafak
Başkan Erdoğan: İdlib silahsızlandırılacak
Dünya
Başkan Erdoğan: İdlib silahsızlandırılacak
Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşen Başkan Erdoğan, İdlib konusunda mutabatakatın sağlandığını açıkladı. Erdoğan, "İdlib'de muhalifler bulundukları alanda kalmaya devam edecek. Silahsızlandırılacak bölgede Rusya ve Türkiye koordineli devriye faaliyeti yapacak" ifadelerine yer verdi. Rus lider Putin ise, "Biz Suriye'deki durumu detaylı bir şekilde ele aldık. Ateşkes konusunda ortak bir çalışma gerçekleştiriyoruz, yaşam koşullarının iyileştirilmesi için adımlar atıyoruz" dedi.
AA
Erdoğan-Putin görüşmesi başladı
Dünya
Erdoğan-Putin görüşmesi başladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda basına kapalı gerçekleşen görüşme 1 saat 50 dakika sürdü.
AA
İhracatçılar için
İngiltere hamlesi
Ekonomi
İhracatçılar için İngiltere hamlesi
Türkiye, ihracatçıların İngiltere pazarından daha fazla pay alması için harekete geçti. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Brexit sonrası iki ülke ilişkilerini daha da artırmak üzere İngiltere ile işbirliği çalışmalarına hız verildiğini belirtti.
Yeni Şafak
Londra’ya yeni Türk Ticaret Merkezi
Ekonomi
Londra’ya yeni Türk Ticaret Merkezi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Türk Ticaret Merkezi’ni hizmete açtı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Türk Ticaret Merkezi’nin (TTM) açılışını yaptı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.