Turizmciler Avrupalı turistlere yöneldi
Ekonomi
Turizmciler Avrupalı turistlere yöneldi
Geçen yıl Rus uçaklarına, uçak başına verilen 6-7 bin dolarlık desteğin bu yıl Avrupa ülkelerinden gelebilecek uçak firmaları ve tur operatörlerine verilmesi için çalışma yürütülüyor.
AA
Ruslar yeni yılda Antalya'da
Ekonomi
Ruslar yeni yılda Antalya'da
Ruslar, yeni yıla Antalya'da girmeye hazırlanıyor. İki ülke arasında charter uçuşların tekrar başlamasıyla ekim ve kasım ayında Türkiye'ye akın eden Rus turistler, şimdi de 'yılbaşı tatil paketlerine' akın ediyor.
Diğer
Medvedev'den Rus turistlere tavsiye
Dünya
Medvedev'den Rus turistlere tavsiye
Rusya Başbakanı Medvedev, "Türkiye'de tatil yapmayı seven Rus turistler, bu olanağı bu sezon elde etmelidir." dedi.
AA
Rusların 2017 gözdesiyiz
Ekonomi
Rusların 2017 gözdesiyiz
Rus savaş uçağının Türk hava sahası içinde düşürülmesinin ardından gerilen Ankara-Moskova ilişkilerinin ardından Türk işletmeciler için müjdeli haber Rusya Tur Operatörleri Derneğinden (ATOR) geldi. ATOR, 2017 sezonu için Türkiye'nin listenin ilk sırasında yer aldığını açıkladı. Rusya ile ilişkilerin düzelmesinin akabinde turizm ve tarım sektörüyle ilgili çalışmalar meyvesini verdi.
Yeni Şafak
Turizme yarım milyarlık destek
Gündem
Turizme yarım milyarlık destek
Başbakan Davutoğlu, sektörde muhtemel daralma tehlikesine karşı hibe, kredi ve teşvikleri içeren 9 maddelik turizm eylem planını açıkladı. Davutoğlu, sektöre 255 milyon liralık destek sağlanacağını, 288 milyon liralık borcun da erteleneceğini söyledi. Davutoğlu, Rusya ile yaşanan gerginliğe karşın “Rus turistler bir yolunu bulup Türkiye’ye akacak” dedi.
Yeni Şafak
"Ruslar 'son dakika' gelecek"
Ekonomi
"Ruslar 'son dakika' gelecek"
TUROB: Rus tatilciler fiyat indirim beklentisiyle 'son dakika' karar verme eğiliminde. Türkiye'nin turizm ve tatil denince Rusya'da akla ilk gelen ülke olması, fiyat-kalite dengesi, sektörün deneyimi, Avrupa pazarında olası talep daralması gibi nedenlerle, eylül ayından beri ertelenen talebin turizm sezonunda Türkiye'ye yönlenme olasılığı oldukça yüksek"
AA
Ruslara vize şoku
Ekonomi
Ruslara vize şoku
Rus turistler, Türkiye ve Mısır'a alternatif olarak yöneldiği Yunanistan'da vize sorunu ile karşılaştı. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Amacımız konsolosluklarımızın yasalarda belirtildiği süre zarfında yani 10 gün içerisinde vizeleri vermeye devam etmeleridir. Fakat vizelerin daha kısa sürede hazırlanması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" denildi.
DHA
Turizmci sezonu mutlu kapatacak
Ekonomi
Turizmci sezonu mutlu kapatacak
Kamuda bayram tatilinin 9 gün olması ve Rusya’nın “charter” uçuşlara yönelik yasağı kaldırmasıyla yaz sezonunun son günlerinde turizmciler yılın en hareketli dönemini yaşayacak. Oteller şimdiden bayramdaki doluluklarını %100’e ulaştırırken, charter seferleriyle de 700 bin Rus turiste hizmet verilerek, Rusya kaynaklı turizm kaybının %15’inin telafisi bekleniyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.