Stratejik tehdit
Dünya
Stratejik tehdit
Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze sistemi almasını ve Fırat’ın doğusundaki operasyonlarını durduramayan ABD, tehdit dilini arttırdı. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye’nin Suriye’ye olası operasyonunun “yıkıcı sonuçları” olacağını iddia etti. Washington, S-400 alan Türkiye’yi F-35 programından çıkarmakla da tehdit ediyor. 31 Mart’tan sonra gelen bu açıklamalar, Türkiye’nin özellikle bağımsız ‘dış ve savunma politikaları’nı hedef alıyor.
Yeni Şafak
Rusya'daki işadamları toplama kampında
Ekonomi
Rusya'daki işadamları toplama kampında
Gözaltına alınan 60 işadamının götürüldüğü Soçi toplama kampının da görüntüleri ortaya çıktı. 2013'te Putin'in talimatı ve katılımıyla açılan kamp, Rusya'daki muhalifler, göçmenler ve devlete karşı suç işleyenlerin tutulduğu bir merkez olarak biliniyor.
Diğer
Rusya'daki feci trafik kazası araç kamerasında
Rusya'daki feci trafik kazası araç kamerasında
Dörtyol ağzında yaşanan feci kaza araç kamerasına yansıdı. Rusya'da dörtyol ağzından geçmek için bekleyen otomobiller tam hareket edecekken karşı taraftan bir otomobil yola fırladı. Sağdan hızla gelen bir cip hızını yavaşlatamayınca yola fırlayan otomobil ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle cadde kazadan kalan parçalarla doldu. O anları araç kamerası saniye saniye kaydetti.


Diğer
Kimse taviz  beklemesin
Gündem
Kimse taviz beklemesin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD petrolünün en büyük tüccarının Rus pasaportu sahibi Suriyeli George Haşravi olduğunu söyledi. Rusların meşhur satranç ustasının da bu işin tüccarlığını yaptığını belirten Erdoğan, “Egemenliğimizle ilgili kimse bizden taviz beklemesin. Bu millet aç kalır, istiklalinden vazgeçmez” dedi.
Yeni Şafak
Türkiye'den Rusya'nın yaptırımlarına misilleme
Ekonomi
Türkiye'den Rusya'nın yaptırımlarına misilleme
Ekonomi bürokrasisi, Rusya'ya karşı yaptırımları masaya yatırdı. Rus ürünlerin 'kırmızı hat'a alınması, transit geçişlerde yavaşlama, nükleer ve gazda önlemler gündemde
Diğer
Rusya'dan teknoloji harikası uçak projesi
Rusya'dan teknoloji harikası uçak projesi

Rusya gelecekte 7 bin kilometre menzile sahip ve saatte 2 bin kilometreden fazla hızda uçabilecek kargo uçakları üzerinde çalışıyor. PAK TA adı verilen proje hayata geçtiğinde, Rus ordusu tankları ve ağır silahları 7 saat içinde dünyanın her tarafına ulaşabilecek. RT'nin haberine göre, 200 tona kadar ağırlık taşıyabilecek kargo uçaklarından 2024 yılı itibariyle 80 adet üretilmesi planlanıyor.

Yeni Şafak
Rusya'nın S-400 Füzeleri Lazikiye'de
Rusya'nın S-400 Füzeleri Lazikiye'de
Rusya Savunma Bakanlığı Suriye'ye naklettiği S-400 füzelerinin Rus hava üssüne nasıl yerleştirildiğini gösteren video kaydını yayınladı. Hmeymim hava üssünde önceden düzenlenen alana yerleştirilen ve dev kargo uçağından indirilen 2 adet S-400 füze rampası hazırlanan alanlara yerleştirildi. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, birkaç gün önce Suriye'de Rus savaş uçağının düşürülmesi ardından Lazkiye'deki Hmeymim hava üssüne S-400 hava savunma sistemi yerleştirme kararı aldıklarını söylemişti.
DHA
Rusya'nın yaptırımlarından zarar görene destek
Ekonomi
Rusya'nın yaptırımlarından zarar görene destek
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rus yaptırımlarından etkilenen iş dünyasının zararlarını telafi edeceklerini söyledi
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.