Sefaletin  pençesindeki Afganistan afetin yaralarını sarmaya çalışıyor: Deprem öldürmezse açlık öldürecek!
Dünya
Sefaletin pençesindeki Afganistan afetin yaralarını sarmaya çalışıyor: Deprem öldürmezse açlık öldürecek!
Afganistan’da geçen hafta yaşanan ve bin 150 kişinin hayatını kaybettiği son 20 yılın en yıkıcı depreminin etkileri sürüyor. Depremde evlerini ve anne babalarını kaybeden yeğenlerine sahip çıkan Rahmetullah Rahmani, “Son günlerde insanlar yiyecek ve çadır getiriyor. Ancak daha ne kadar kalacaklar? Yakında yalnız kalacağız. Bizi başka bir deprem öldürmezse eğer, yoksulluk öldürecek” dedi.
Yeni Şafak
Kitle kültürü yüksek sanata öykündürür
Hayat
Kitle kültürü yüksek sanata öykündürür
Doç. Dr. Cem Yılmaz Budan, kitle kültürünün yalnızca niteliksiz ya da tüketim nesnesi olarak meydana getirilmiş metinleri değil, yüksek sanatın verimliliğini de artırdığını söylüyor. Budan, kitle kültürünün yüksek sanatın varlığını ortadan kaldırmadığını, aksine teşvik ettiğini ve ona yönelik kitlesel öykünmeye zemin hazırladığını dile getiriyor.
Yeni Şafak
Sabah namazı nasıl kılınır?
Özgün Haberler
Sabah namazı nasıl kılınır?
Sabah namazı 2 rekat sünnet ve 2 rekat farz olmak üzere toplamda 4 rekattır. Ginün ilk namazı olan sabah namazının hadislerde faziletlerinden bahsedilmiş, sabah namazı kılmanın sevabı anlatılmıştır. 5 vakit namazın ilki olan sabah namazının kılınışını, sabah namazında okunacak duaları sizler için derledik.
Yeni Şafak
Sabah Namazı Kaç Rekat? Sabah Namazı Kılınışı
Dini Bilgiler
Sabah Namazı Kaç Rekat? Sabah Namazı Kılınışı
Sabah namazı, imsak vakti ile başlar, güneşe kadar kılınır. Namaz, İslam'ın beş şartından birisidir. Akıl baliğ olan her Müslüman'ın günde 5 vakit namaz kılması farz-ı ayndır. Sabah namazı ise günün ilk namazıdır. Kur'an ve sünnette sabah namazının önemine çok vurgu yapılır. Sabah namazı kılınışı ile ilgili detayları sizler için derledik. Peki, Sabah namazı nasıl kılınır, kaç rekat, hangi vakitlerde, ne zamana kadar sabah namazı kılınır? İşte sabah namazı kılınışı.
Diğer
Sabah aç karnına su içmek faydalı mı, zararlı mı?
Diyet
Sabah aç karnına su içmek faydalı mı, zararlı mı?
Sabahları erken kalktığınızda sizin de aklınıza bu sorular geliyor mu: Acaba, sabahları aç karnına su içmek doğru mu? Faydalı mı, zararı var mı? Vücudun yaklaşık yüzde 60'ı sudan oluşuyor. İnsan hayatı için oksijenden sonra en önemli gereksinimi olarak bildiğimiz suyun böbrekler başta olmak üzere pek çok organın düzenli çalışmasında ve yediğimiz besinleri sindirmeye yardımcı olan faydalarını saylamakla bitiremedik. Peki, zararları da var mı? İşte su tüketimine dair merak edilenler...
Yeni Şafak
Manipülatörlere alan bırakmamak için…
Ali Saydam
Manipülatörlere alan bırakmamak için…
Hazine ve Maliye Bakanlığı, dolarizasyonla mücadele ve yabancı yatırımcı portföyümüzün genişletilmesi için “Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senetlerinin İhracı” hakkında önemli bir açıklama yayınladı.Tasarrufların TL cinsi varlıklarda değerlendirilebilmesini teşvik için alınan bu yeni kararlara göre; Gelire Endeksli Senetler (GES) için duyuru Bakanlığın web sitesinden yapılacakmış. Talepler, 15 Haziran’da toplanmaya başlanacak ve sadece gerçek kişilere sunulacakmış.GES, yatırımcılarına üç ay...
Otomobil fiyatlarıyla konut fiyatları arasındaki ilişki
Yusuf Dinç
Otomobil fiyatlarıyla konut fiyatları arasındaki ilişki
Otomobil, Türkiye’de en güzel hayal süsüdür. 4 tekerden ibaretinden en fiyakalısına her otomobil mutlaka birisinin üzerine en güzel düşlerini kurduğu metadır. Hatta gelinden önce otomobili süsleyen bir sosyolojidir Türkiye. Bu sayede romantik tarafından da otomobil bağlantılı ekonomik ilişkiler ele alınabilir.Türkiye güzel bir ülke ve herkes bu güzellik manzaralarına otomobiliyle girmek ister. Yani otomobil biraz gezi planlarının hak ettiği seyyar olmanın gereğidir. Piknik insanı olabilmenin ön ...
Gençler İstanbul'un fethinin yıldönümünde Ayasofya'da sabah namazında buluştu
Gündem
Gençler İstanbul'un fethinin yıldönümünde Ayasofya'da sabah namazında buluştu
Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu (GENÇKON) tarafından İstanbul'un fethinin 569. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen organizasyonda çok sayıda genç, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde sabah namazında buluştu.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.