İcra takibi
yakalattı
Gündem
İcra takibi yakalattı
Karlov suikastinin tutuklanan azmettiricisi Şahin Söğüt’ün, 15 Temmuz’dan sonra ihraç edildiği BTK’nın icra takibi sayesinde yakalandığı ortaya çıktı. Söğüt bu sebeple bankada işlem yapınca polis takibine takıldı. Bir ay izlendikten sonra da Ankara’da saklandığı örgüt evinde kıskıvrak yakalandı.
Yeni Şafak
Karlov'un suikastinin detayları iddianamede yer aldı
Gündem
Karlov'un suikastinin detayları iddianamede yer aldı
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, tetikçi Mevlüt Mert Altıntaş'ın "mahrem imamı" Şahin Söğüt ile suikastten 10 gün önce görüşüp, saldırıyla ilgili yerine getirmesi gereken talimatları aldığı belirlendi.
AA
Suikast haberlerini
takip etmiş
Gündem
Suikast haberlerini takip etmiş
Karlov suikastının azmettiricisi Şahin Söğüt'ün, gözaltındayken kırdığı telefon bilişim polisleri tarafından klonlama yöntemiyle kurtarıldı. Suikastın ardından medyada çıkan haberleri takip eden Söğüt, yakalanmamak için IP değiştirmiş.
Yeni Şafak
Avukatı da gözaltında
Gündem
Avukatı da gözaltında
Karlov suikastında yürütülen soruşturma derinleştiriliyor. FETÖ’cü Altıntaş’a suikast talimatını veren Şahin Söğüt’ün avukatı S.N.G gözaltına alındı. Avukat G’nin, asker olan tutuklu babası ve pilot kardeşinin darbe girişiminde etkin rol aldığı ortaya çıktı.
Yeni Şafak
Karlov suikastinin azmettiricisini icra takibi yakalattı
Gündem
Karlov suikastinin azmettiricisini icra takibi yakalattı
Karlov suikastinin tutuklanan azmettiricisi Şahin Söğüt'ün, 15 Temmuz'dan sonra ihraç edildiği BTK'nın icra takibi sayesinde yakalandığı ortaya çıktı. Söğüt bu sebeple bankada işlem yapınca polis takibine takıldı. Bir ay izlendikten sonra da Ankara'da saklandığı örgüt evinde kıskıvrak yakalandı.
Yeni Şafak
Suikast abisi
kamerada
Gündem
Suikast abisi kamerada
Karlov suikastının tetikçisi Mevlüt Mert Altıntaş'ın örgüt içindeki abisi Şahin Söğüt'ün, yakalanmadan önceki görüntüleri ortaya çıktı. İcra borcunu ödemek için geldiği bankaya girmeden önce telefonla konuştuğu görülen Söğüt'ün tedirgin halleri dikkat çekiyor.
Yeni Şafak
Telefonu imha etmek istedi
Gündem
Telefonu imha etmek istedi
Rusya Büyükelçisi Karlov’u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş’a suikast emrini ulaştırdığı belirtilen FETÖ abisi Şahin Söğüt tutuklandı. Söğüt, takipten kaçmak ve internet görüşmelerinde kullandığı sim kartsız telefonu gözaltındayken tuvalete atmak istedi. Polisin müdahale ettiği Söğüt daha sonra telefonu yere fırlatıp kırmaya çalıştı.
Yeni Şafak
Sakın konuşma!
Gündem
Sakın konuşma!
FETÖ elebaşı Gülen’in, itirafları engellemek için ‘konuşmayın’ talimatı gönderdiği ortaya çıktı. Karlov suikastının faili Altıntaş’ın örgüt abisi Şahin Söğüt’e de avukatı aracılığıyla talimat iletildi. Avukatın ajandasına “Sakın konuşma” yazdığı belirlendi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.