Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Fosil galaksi keşfedildi: Samanyolu'nun derinliklerinde aramalar devam ediyor
Teknoloji
Fosil galaksi keşfedildi: Samanyolu'nun derinliklerinde aramalar devam ediyor
Gökbilimcilerin gelişen teknoloji ile uzayda gözlem yapma imkanı da artıyor. Yapılan gözlemlerde tespit edilen yeni bulgu ise fosil galaksi oldu. Samanyolu'nun derinliklerinde gizlenmiş "fosil galaksi" keşfetti.
Yeni Şafak
Türk astrofotoğrafçı çektiği Samanyolu fotoğraflarıyla ödül aldı
Teknoloji
Türk astrofotoğrafçı çektiği Samanyolu fotoğraflarıyla ödül aldı
Türk astrofotoğrafçı Mehmet Ergün'ün İspanya'da çektiği fotoğraf, 'En İyi 25 Samanyolu Fotoğrafları' arasına seçildi. Uluslararası seyahat fotoğraf bloğu 'Capture The Atlas' tarafından her yıl düzenlenen 'En iyi Samanyolu Fotoğrafları' yarışması sonuçlandı. Yarışma dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından biri. Yarışmaya İtalya'dan Avustralya'ya dünyanın farklı yerlerinde çekilmiş yüzlerce fotoğraf katıldı. Ergün, daha önce de Uluslararası Uzay İstasyonu'nun (ISS) Güneş'in önünden geçişini görüntüleyerek büyük başarıya imza atmıştı.

DHA
Samanyolu Galaksisi'nde 30'dan fazla zeki yaratık türünün var olabileceği iddia edildi
Teknoloji
Samanyolu Galaksisi'nde 30'dan fazla zeki yaratık türünün var olabileceği iddia edildi
İngiliz bilim insanları, Samanyolu Galaksisi'nde 30'dan fazla zeki yaratık türünün var olabileceğini öne sürdü. Nottingham Üniversitesinde görevli astrofizik profesörü Christopher Conselice liderliğinde yapılan araştırmanın ayrıntıları, "The Astrophysical Journal" dergisinde yayımlandı.
AA
Samanyolu Galaksisi'nde dalga şeklinde devasa bir yapı keşfedildi
Teknoloji
Samanyolu Galaksisi'nde dalga şeklinde devasa bir yapı keşfedildi
Gök bilimciler, Samanyolu Galaksisi'nde dalga şeklinde devasa bir yapı keşfetti. Harvard Üniversitesi Radcliffe Gelişmiş Araştırma Enstitüsünden astronomların yaptığı çalışmada, dalga biçimindeki bu devasa yapının, 400 ışık yılı genişliğinde olduğu, galaksi diskinin ortasından 500 ışık yılı aşağı ve yukarı uzandığı tespit edildi.
AA
Samanyolu TV'nin eski çalışanlarına FETÖ operasyonu
Gündem
Samanyolu TV'nin eski çalışanlarına FETÖ operasyonu
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında yakalama kararı çıkarılan eski Samanyolu Televizyonu çalışanı 3 şüpheliden 2'si yakalandı.
AA
Hubble 170 yıl önceki yıldız patlamasını kaydetti
Teknoloji
Hubble 170 yıl önceki yıldız patlamasını kaydetti
Bilim insanları, Samanyolu Galaksisi'nin en parlak ve büyük yıldızlarından Eta Carinae'de 170 yıl önce meydana gelen patlamaları kaydetti.
AA
Messier 49 Galaksisi görüntülendi
Teknoloji
Messier 49 Galaksisi görüntülendi
Hubble Uzay Teleskobu, dünyadan 56 milyon ışık yılı uzaklıktaki Messier 49 Galaksisi'ni görüntüledi.
AA
Yine Sabahattin Ali nüksetti: “Bir yanımı sardı, müfreze kolu…”
Yine Sabahattin Ali nüksetti: “Bir yanımı sardı, müfreze kolu…”

Önce iki fotoğrafı yan yana yerleştirelim: Birincisi, Ekrem Müdafa pardon İmamoğlu geçtiğimiz hafta Ally (Müttefik) Koch’u ziyaret etti. Atatürk takvimi ile Nutuk hediye etti.

İkincisi de şudur: İmamoğlu, 3 Temmuz 2011’de patlayan FETÖ’nün Şike Kumpası’na destek veren konuşmaları müdavimi olduğu Paralel Samanyolu’nda yapmıştı. (Youtube’tan izleyebilirsiniz.)

Video: Yine Sabahattin Ali nüksetti: “Bir yanımı sardı, müfreze kolu…”


*

2011’deki kumpastan itibaren “bacasından içeri girilemeyen” Fenerbahçe Kulübü’ne 2 Haziran 2018 tarihinde “Kongre üyelerinin ezici ve taraftarın devasa desteğiyle” kapıdan girildi! Hem de tezahüratlarla…

ALBÜMDEKİ RESİMLER

Aile durumundan “muhafazakâr” olan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Koch Hanedanı ile epeydir yakın ilişkilere sahip bir siyasetçidir. “Mister Simit”e yaptığı ziyaretin fotoğrafını da albüme ekleyelim.

Dokuz yıldır “sufle ile çalışan” şu Kılıçdaroğlu’na Ekrem İmamoğlu’nun adını fısıldayan “Mister Simit” olabilir mi?!

Cumhuriyet gazetesinin 18 Ocak 2019 tarihli nüshasında Koch Holding’in “Şeref Başkanı” Mister Simit’in “hakkında bilinmeyenleri anlattığı” bir haber yer aldı.

Mister Simit’in, David Rockefeller’ı “idol” olarak gördüğünü böylelikle öğrendik!

“İdol”ü yani açıkçası “putu” kimmiş? 2017’de 101 yaşında ölen Küresel Baronlar’ın Bir Numara’sı David Rockefeller!

Mister Simit, David Rockefeller’ı “insanların hayatını kolaylaştıran; barış için çalışan birisi” diye tanımlıyor!

ARA KALIP: ASLINDA NEDİR?

Rockefeller’ın “Dünya İmparatorluğu” ve “Yeni Dünya Düzeni” replikleri çok tepki çekmiştir.

Baron Rockefeller, vaktiyle Şili’yi ziyaret ettiğinde havalimanında protesto edilmişti. Bir Şili vatandaşı Rockefeller’a “Senin yenidünya düzenini istemiyoruz. Birçok insanı öldürdünüz. Burayı hemen terk et!” diye bağırmıştı.

Batılı devletlerin yerküremizin dört bir tarafında gerçekleştirdiği katliamların arka planında Rockefeller Hanedanı vardır!

Haçlı-Siyonist İttifakı’nın en öndeki baronu David Rockefeller, Bilderberg’in de patronuydu. Bilderberg’in 1994’te Finlandiya’daki toplantısına Mister R.Simit de katılmıştır. Ekim 2009 tarihinde ise David Rockefeller, Mister Simit’e New York’taki törende “Hayırseverlik!” ödülünü vermişti.

PARALEL İMAM İLE İMAMOĞLU

Ekrem İmamoğlu ile ilk söyleşi; en başta “Koch Hanedanı” olmak üzere Komprador Burjuvazi’nin şöhretli isimlerini övmeyi, baş tacı yapmayı çok seven Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı.

Mister İmamoğlu, 2014’teki Beylikdüzü seçimini kazanırken, Paralel Yapı’nın desteğini almıştır.

FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan, 29 Ağustos 2014 tarihinde twitter’de şöyle yazmıştı:

“Sayın Ekrem İmamoğlu ile Cuma akşamı bütçe, performans, iç kontrol konulu toplantıları Beylikdüzü’nde sürdürüyoruz”

*

19 Ocak 2019 tarihli bir haberin girişinde şunlar yazılıydı: “FETÖ’nün firari Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan Ankara’da gizlendiği eve düzenlenen bir operasyonla gözaltına alındı. Karaarslan’ın üzerinden kardeşi adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı. Erkan Karaarslan tutuklanarak cezaevine gönderildi…”

ZİLLET’ÇİLERİN FOTOĞRAFI

Bütün bunların üstüne, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir başka fotoğrafı daha hatırlatıyoruz…

CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İyi (Rol Yapan) Parti’nin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve Koch’ların pek sevdiği Ekrem İmamoğlu bir aradalar!

Eh, Zillet Cephesi’nin İstanbul’daki Seçim İttifakı için buluşanların işte bu fotoğrafını; aslında devasa bir kadrajın içinde değerlendirmek gerekiyor.

Kaftancıoğlu, 2012’de HDP’nin öncülü parti için “Aslan BDP” diye yazmıştı: HDPKK sempatizanıdır.

Buğra Kavuncu ise FETÖ’den tutuklu olan Enver Altaylı’nın yeğenidir.

Şimdilerde, o da Canan Kaftancıoğlu gibi Ekrem İmamoğlu için seferber olmuş durumda…

İP’in -22 Aralık 2018’deki- Olağanüstü İstanbul Kongresi’nde İl Başkanlığı’na seçilen Mister Buğra Kavuncu’nun “İstanbul’un alınması için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız” şeklindeki sözlerinin de yer aldığı bir haberi Cumhuriyet’te okumuştuk! (1 Ocak 2019)

Buğra Kavuncu, İP’in 12 Ağustos 2018’deki Olağanüstü Kurultayı sonrasında “Genel Başkan Yardımcısı” ve “Parti Sözcüsü” olmuştu.

Buraya dikkat: Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra (2 Ekim 2018’de) Kavuncu; Akşener tarafından İstanbul İl Başkanı olarak atandı. 22 Aralık 2018’de ise 252 delegenin oyuyla İl Başkanı seçildi…

Bu “apar topar” İstanbul’a geçişin; daha o tarihte (2 Ekim 2018) bile “İP’in CHP’nin İstanbul adayına destek için hazırlığa başladığını” gösterdiğini anlamak zor değildir.

Dahası, tablodan “İmamoğlu’nun adaylığının çok daha önceden belli olduğu” hususunu da çıkarabiliriz!

Sufle ile çalışan “Benim Adım Kemal”e Malum Karargâh’tan talimat verildiğini; bir başka söyleyişle Kılıçdaroğlu’nun kafasında en başından beri “Ekrem Müdafa’dan başka bir ismin bulunmadığı” anlaşılıyor!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.