Sınırda sarıkız örümceği paniği
Gündem
Sınırda sarıkız örümceği paniği
Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Çukurca ilçesinde son günlerde sıkça rastlanan sarıkız örümceği nedeniyle panik yaşanıyor.
IHA
Sarıkızın otomobil ile yolculuğu kamerada
Sarıkızın otomobil ile yolculuğu kamerada


Sivas’ın Dana Ferhat’ından sonra Yozgatlı Sarıkız da otomobile binip sahipleriyle yolculuk yaptı. Yozgat’ın Aydıncık ilçesine bağlık Kazankaya köyünde çiftçi hastalanan Sarıkız isimli buzağıyı otomobil ile Çekerek ilçesine götürdü. Hacı Ahmet Öztürk isimli vatandaş hastalanan Sarıkız isimliği buzağı tedavi ettirmek için otomobilin arka koltuğunda ilçeye götürmesi görenlerin aklına Sivaslı Dana Ferhat’ı getirdi. Aydıncık-Çekerek karayolunda seyir halindeki otomobilin arka koltuğunda oturan kadının aynı koltuğu paylaştığı buzağı okşayıp sevmesi dikkat çekti. 2 haftalık olan buzağı hastalandığını ve eşi Hacı Ahmet Öztürk ile birlikte veteriner hekime götürdüklerini belirten Gülhanım Öztürk, "Sarıkız hasta, veterinere götürüyoruz. Onunla yolculuk yapmak iyi” diye konuştu.


IHA
Bir ilçe ayakta: Herkesi korku sardı
Gündem
Bir ilçe ayakta: Herkesi korku sardı
Konya'nın Ereğli ilçesinde et yiyen örümcek olarak bilinen 'Sarıkız' örümceğinin son günlerde artması vatandaşları tedirgin etmeye başladı. Bölgede gece sıkça rastlanan 'Sarıkız' örümceğinin büyüklüğü vatandaşların korkusunu artırıyor.
IHA
Batman'da 'sarıkız' tedirginliği: Geceleri ortaya çıkıyor
Gündem
Batman'da 'sarıkız' tedirginliği: Geceleri ortaya çıkıyor

Batman'ın Kozluk ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte, halk arasında 'sarıkız' olarak adlandırılan örümceklerin çoğalması vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

IHA
Sivas'ta 'et yiyen örümcek' paniği
Sivas'ta 'et yiyen örümcek' paniği
Sivas'ta görülen halk arasında 'Sarıkız' olarak bilinen ve et yiyen Camel Spider isimli örümceği gören vatandaşlar ,uzmanların zararsız demesine rağmen görünce hala tedirginlik yaşıyor. Örümcek ile karşılaşanlardan biri örümceğin çektiği görüntüsünü sosyal medyada paylaşınca, gelen yorumlardan yola çıkarak sarıkız ile karşılaştıklarının farkına vardı.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.