Sarp Sınır Kapısı kapatıldı
Gündem
Sarp Sınır Kapısı kapatıldı
Dün akşam gerçekleştirilen darbe kalkışımı sonrası yaşanan gelişmeler nedeniyle Artvin'de, Gürcistan'a açılan Sarp Sınır Kapısı'nda yaya ve araç giriş çıkışı durduruldu. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, sınır kapısında geçişlerin iki ülke tarafından karşılıklı olarak durdurulduğunu açıklayarak, vatandaşlardan sabırlı olmalarını istedi. Sınır kapısının darbeci askerlerin kaçışının engellenmesi nedeniyle kapatıldığı öne sürüldü.
DHA
Polis valizi açınca neye uğradığını şaşırdı
Gündem
Polis valizi açınca neye uğradığını şaşırdı
Sarp Sınır Kapısı'ndan yaya olarak Türkiye girmeye çalışan G.P.'nin valizini inceleyen polis gördüğü manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Polis valizi açtığında F.T. adlı kadının saklandığını gördü. Kadının Türkiye'ye giriş yasağının bulunduğu belirlendi.
DHA
Bagajından kadın çıktı
Gündem
Bagajından kadın çıktı
Artvin'in Hopa ilçesi Sarp Sınır Kapısında, bir otomobilin bagajına saklanarak Türkiye'ye girmeye çalışan Gürcistan uyruklu 49 yaşındaki N.K. yakalandı.
DHA
'Kaçmıyorum' dedikten 3 ay sonra kaçarken yakalandı
Ekonomi
'Kaçmıyorum' dedikten 3 ay sonra kaçarken yakalandı
Çiftlik Bank benzeri bir yapılanma ile 4 binden fazla kişiden 60 milyon TL para topladığı iddiasıyla hesaplarına bloke konulan şirketin CEO'su Tamer Budak, Sarp Sınır Kapısı üzerinden Gürcistan'a kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı. Budak 3 ay önce dolandırıcılık iddiaları gündeme geldiğinde 'Kaçma gibi bir niyetimiz yok' şeklinde açıklamada bulunmuştu.
DHA
Sarp slalomu
Hayat
Sarp slalomu
Sarp Sınır Kapısı'nda yaşanan yoğunluk, yeni yapılan labirentle önleniyor. Yolcular artık, 10 metre mesafedeki gişelere ulaşmak için, 77 metrelik koridordan 11 zikzak yaparak geçiyor.
Diğer
Irak’a 4. kapı
Ekonomi
Irak’a 4. kapı
Türkiye dış ticaret hedeflerine yönelik yatırımlarını gümrük kapılarındaki geçişleri artırmak için de sürdürüyor. Sarp Sınır Kapısı’nı yenilediklerini, Gürcistan ile yeni bir çalışmanın olduğunu anlatan Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, “Kısa süre içinde Irak’ta sınır kapı sayısını 4’e çıkarmış olacağız” dedi.
Yeni Şafak
Otobüsün gizli bölmesinde yakalandılar
Gündem
Otobüsün gizli bölmesinde yakalandılar
Sarp Sınır Kapısı'nda Türkiye’den Gürcistan'a bir otobüsün gizli bölmesinde saklanarak geçmeye çalışan Gürcü uyruklu 2’si bayan 3 kişi yakalandı.
IHA
Sarp Sınır Kapısı yenileniyor
Ekonomi
Sarp Sınır Kapısı yenileniyor
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "(Sarp Sınır Kapısı) Burada işleyiş sistemini de değiştirerek tek durak esası üzerine modern bir kapı yapıyoruz. Şimdiki sistemde 6 yerde dur kalk işlem yaparken, 3 yerde dur kalk yaparken şimdi bu kapının hayata geçmesi ile beraber bir noktada bütün işlemleri başlayıp bitiriyoruz. Sahanın içerisine yığılmaları önleyecek modern bir sitemi hayata geçirmiş oluyoruz" dedi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.