Daire bakanların ilk sorusu aidat
Ekonomi
Daire bakanların ilk sorusu aidat
Markalı konutlarda aidat ücretleri satın alma tercihlerini etkilemeye başladı. İstanbul’da bazı sitelerde ödenen aidatların kira fiyatlarını bulduğuna işaret eden İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, söz konusu rakamların 400 TL’den başlayarak 4 bin TL’ye kadar yükseldiğine işaret etti.
Yeni Şafak
Konutta bankaya by-pass
Ekonomi
Konutta bankaya by-pass
Yüksek faizden kaçınan tüketicilerin yöneldiği peşin ve senetli satışlar, ipotekli konut satışlarını üçe katladı. Bu yılın ilk yarısında diğer konut satışı 448 bini aşarken, ipoteklide 104 bin 168 adette kaldı.
Yeni Şafak
Demir çelikçiler talebe yetişemiyor
Ekonomi
Demir çelikçiler talebe yetişemiyor
Kovid-19 ile mücadele kapsamında aşılama oranlarının artmasıyla hareketlenen sektörlerden biri de inşaat olunca, demir çelikte talebe yetişilmiyor. Siparişler için yaklaşık 3 ay sonrasına termin verebildiklerini belirten demir çelik ihracatçıları, eylül ayı için ihracat satışlarını yapmış durumda.
Yeni Şafak
15 ülkeye akıllı eldiven satıyor
Ekonomi
15 ülkeye akıllı eldiven satıyor
Türkiye’nin dünyadaki tek endüstriyel akıllı giyilebilir teknoloji markası Thread In Motion, yurt dışına ürün ve hizmet ağını genişletiyor. Otomotiv, üretim, perakende, havacılık ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren şirket, geliştirdiği inovatif ürünlerle ihracat yaptığı ülke sayısını 15’e çıkardı.
Yeni Şafak
Doğrudan satışta Türkiye yıldızlaştı
Ekonomi
Doğrudan satışta Türkiye yıldızlaştı
Türkiye doğrudan satışta dünya devlerini solladı. Son 3 yılda yüzde 5’lik büyüme oranıyla 179 milyar dolarlık pazarda payını artıran Türkiye, Avusturya, Almanya, Fransa gibi sektörün geleneksel pazarlarının üstünde bir büyüme grafiği gösterdi.
Yeni Şafak
Mobilyada 'düğün' var
Ekonomi
Mobilyada 'düğün' var
Koronavirüsle mücadele kapsamında düğün organizasyonlarına getirilen kısıtlamanın sona ermesiyle mobilyacılar adeta bayram ediyor. MOBESKO Başkanı Şenol Başoğul, “Marmara’daki illerin tamamında düğün yapacak müşterimiz var. Alışveriş yapanların yüzde 75-80’i yeni evlenen müşterilerimiz” dedi. Sektördeki KDV’nin yüzde 18’den 8’e indirilmesi de satışlara doping oldu.
Yeni Şafak
Bursa'da madde bağımlısı adam 3. kata balta fırlatıp satırla tehdit etti
Gündem
Bursa'da madde bağımlısı adam 3. kata balta fırlatıp satırla tehdit etti
Bursa'da bir kişi, yeğeninin 3. kata balta fırlattıktan sonra keserle tehdit ettiği anları cep telefonuyla kaydetti. Yıldırım'a bağlı Mesken Mahallesinde madde bağımlısı olduğu belirtilen kişinin akrabalarını sürekli tehdit ettiğini, belirten Ömer Ali Şahin son olarak cep telefonu kamerası ile 3. kata fırlatılan baltayı ve satırla tehdit edildiği anları kayıt altına aldı. İki aydır sürekli olayların devam ettiğini, defalarca şikayetçi olduğunu fakat yeğeninin hiç bir ceza almadığını belirten Ömer Ali Şahin, '' Videoda zaten her şey açık ve net şekilde görülüyor. Şahıs madde bağımlısı, madde satıcısı, sicili bozuk olan ve pandemi sebebiyle şartlı tahliyeyle cezaevinden çıkan bir şahıs. Aynı zamanda bizim akrabamız oluyor. Uzun süredir sürekli bir saldırı halleri var. Eve balta fırlatmasından mı, silah çekmesinden mi, yoksa sürekli tehditler savurmasından mı, evdeki çocuklara, kadınlara cinsel organını göstermesinden mi, yoksa mahallede uyuşturucu satmasından dolayı mahallede sürekli farklı araçların girip çıkmasından mı, hangi birinden bahsedeceğimizi bilemiyoruz açıkçası' dedi.
IHA
Emlak Konut’tan 5.2 milyarlık satış
Ekonomi
Emlak Konut’tan 5.2 milyarlık satış
Emlak Konut’un satışlarına konu olan proje listesinde DAP Yapı’nın Nişantaşı Koru projesi hasılat şampiyonu oldu. Proje, bu yılın ilk 6 aylık döneminde 14 bin 454 metrekarelik satış ve 817 milyon TL’lik hasılatla ciro şampiyonu oldu. Aynı dönemde, Emlak Konut Vadi Evleri 600.8 milyon TL’lik hasılatla ikinci, Büyükyalı projesi ise 360 milyon TL’lik satışla üçüncü sırada yer aldı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.