Bir FETÖ’cü bile vermediler
Gündem
Bir FETÖ’cü bile vermediler
Türkiye şimdiye kadar 110 ülkeye firar eden bin 133 FETÖ’cü için bin 234 iade talebinde bulundu. Adalet Bakanlığı verilerine göre ABD’den 227 kişi, Almanya’dan 129, Yunanistan’dan 97, Belçika’dan 52 ve Hollanda’dan 33 kişi istendi. Ancak bu ülkeler bir tek FETÖ’cüyü bile vermedi.
Yeni Şafak
2 'böcek' şüphelisi İstanbul'a getiriliyor
Gündem
2 'böcek' şüphelisi İstanbul'a getiriliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili Romanya'da yakalanan ve iade edilmelerine karar verilen eski iki emniyet mensubunun akşam saatlerinde İstanbul'a getirilmesi bekleniyor.
AA
Böcekçi polisler yargı önünde
Gündem
Böcekçi polisler yargı önünde
Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışma ofisine 'böcek' koyan ve Romanya tarafından Türkiye'ye iade edilen eski emniyet mensupları Sedat Zavar ve İlker Usta, bugün yargı önüne çıkıyor. Duruşmada Zavar ve Usta’nın savunmaları alınacak
Diğer
Böcekçinin evinde saklanmış
Gündem
Böcekçinin evinde saklanmış
Darbe girişimi sırasında yakalanan FETÖ'cü eski polis müdürleri Gürsel Aktepe ve Lokman Kırcılı’nın böcek davasından mahkum olan Sedat Zavar’ın evinde saklandığı ortaya çıktı.
Yeni Şafak
Kaset ve böcek aynı ekibin işi
Gündem
Kaset ve böcek aynı ekibin işi
Deniz Baykal ile MHP’li eski yöneticilerin özel görüntülerini internette paylaşan FETÖ'cülere dava açıldı. Kumpasçıların 24 kişiyi izlemek için 12 ayrı adrese kameralar yerleştirdiği ortaya çıktı. İddianamede Baykal'ı CHP liderliğinden düşüren kaset kumpasçıları ile Erdoğan’ın başbakanlık ofisine böcek yerleştirenlerin aynı ekipten olduğuna dikkat çekildi. Gülen'in bir numaralı sanık olduğu davada 171 şüpheli arasında çok sayıda eski polis şefi var.
Yeni Şafak
Böceğin parasını cebinden ödemiş
Gündem
Böceğin parasını cebinden ödemiş
Erdoğan’ın çalışma ofisine böcek koyan Zavar’ın Fransa’daki istihbarat fuarından aldığı ekipmanların parasını cebinden verdiği ortaya çıktı. Erdoğan’ın avukatı, Zavar’ın ödeme yaptığını belgeledi. Zavar, hesap hareketlerinin kendisine ait olmadığını iddia etti.
Yeni Şafak
İltica planı tutmadı, iade bekleniyor
Gündem
İltica planı tutmadı, iade bekleniyor
Yurt dışına kaçtıktan sonra Romanya’da yakalanan böcekçi polisler Sedat Zavar ve İlker Usta’nın ‘iltica’ oyunu tutmadı. ‘Siyasi sığınma’ talepleri mahkemece reddedilen ikilinin, bugün görülecek duruşmanın ardından Türkiye’ye iadesi bekleniyor.
Yeni Şafak
Böcek firarisinin izi
ByLock’tan çıktı
Gündem
Böcek firarisinin izi ByLock’tan çıktı
Erdoğan’ın çalışma ofislerine böcek yerleştirilmesi ile Deniz Baykal ve MHP’li bazı isimlere kaset kumpası kurulmasında baş rol oynayan firari polis Enes Çığci’nin izi ByLock’tan çıktı. Böcek skandalının ortaya çıkmasının ardından kayıplara karışan Çığci’nin, kendisi gibi firari olan örgüt üyeleriyle yaptığı ByLock görüşmelerinden Gürcistan’a kaçtığı öğrenilirken, Zavar ve Usta’nın yakalanmasının ardından yaşadığı panik konuşmalarına yansıdı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.