ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Doktorlara gülümseme eğitimi verildi
Hayat
Doktorlara gülümseme eğitimi verildi
Hastalara daha güler yüzlü hizmet verebilmek ve hasta memnuniyetini artırabilmek amacıyla ilk defa bir kamu hastanesinde doktorlara gülümseme eğitimi verildi. SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına, Gülümseme Eğitmeni Psikolog Kutay Ürkmen tarafından, gülümseme eğitimi verildi.
IHA
Dışarı bile çıkamayan sedef hastası iyileşti
Hayat
Dışarı bile çıkamayan sedef hastası iyileşti
Antalya'da 23 yıldır sedefle mücadele eden ve hastalığı nedeniyle dışarı bile çıkamadığını söyleyen 42 yaşındaki Musa Sümbül, hastalığından büyük oranda kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor. Ankara'da bir doktorun kendisini 50 gün tedavi ettiğini söyleyen Musa Sümbül, "Artık beni görenler yanıma geliyor, tokalaşıyor, sarılıyor. Bu beni çok mutlu ediyor" diyor.
AA
Sultan Abdülhamid 176 yaşında
Sultan Abdülhamid 176 yaşında
Osmanlı'nın 34. padişahı Sultan İkinci Abdülhamid Han, 176 yıl önce bugün doğdu. 33 yıllık görevi boyunca milletine hizmet eden Abdülhamid Han, milli ve yerli değerlerin kaybolmaması için mücadele etti. Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara el uzatan Sultan, bugün hala hayranlıkla anılan bir çok eser ve projenin de öncüsü.
Yeni Şafak
23 yıldır hastalıkla mücadele eden adam kurtuldu
Hayat
23 yıldır hastalıkla mücadele eden adam kurtuldu
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 23 yıldır sedefle mücadele eden 42 yaşındaki Musa Sümbül, vücudunu saran hastalığından büyük oran kurtuldu. Ankara'dan bir doktorun kendisine ulaştığını söyleyen Sümbül, "Sedef, vücudumun neredeyse tamamını ve yüzümü kaplamıştı. İnsanlar korkuyordu. Artık rahatça dışarıya çıkabiliyorum" dedi.
AA
Bu mesleğin son beş ustası kaldı
Ekonomi
Bu mesleğin son beş ustası kaldı
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte el emeği işçilik de yok oluyor. Yalova'da altın ve gümüşü el emeği ile işleyen 50 yaşındaki İbrahim Kaba bu mesleği icra eden Türkiye'deki 5 ustadan biri. Yaptıkları sanatın bir daha ki nesile ulaşmayacağını belirten Kaba, “İşi öğretecek çırak bulamıyoruz" diyor.
IHA
Pür sanat bir atölye
Hayat
Pür sanat bir atölye
Pür Sanat atölyesi sanatçıların beraber çalışıp, beraber ürettikleri bir oluşum. Beş sanatçıdan oluşan atölye 8 seneden bu yana geleneksel sanatlar alanında eserler veriyor. “Birlikte üretme becerimizi geri kazandık” diyorlar.
Yeni Şafak
Zaman her şeyin ilacıdır
Spor
Zaman her şeyin ilacıdır
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Burak Yılmaz ile yaşanan polemik hakkında, “İletişimsizlikten dolayı tartışmanın süresi uzadı. Orta yol bulunacaktır” derken, Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ise, “Burak’ın da yaklaşımının düzeleceğine inanıyorum” diye konuştu.
Yeni Şafak
Her şeyi Allah'tan isterim
Spor
Her şeyi Allah'tan isterim
Trabzonspor’un İranlı futbolcularından Vahid Amiri, “Hayatımdaki tüm olumsuzluklara rağmen hedeflerime Allah’ın sayesinde ulaştım. Her şeyi Allah’tan isterim” dedi. Bordo-mavili takımdaki hedefinin şampiyonluk olduğunu belirten Amiri, “Bu hedefim için savaşmaya geldim” diye konuştu.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.