Enver Paşa'nın Libya müdafaası
Hayat
Enver Paşa'nın Libya müdafaası
İtalyanlar ulus devletini geç kurmuş bir Avrupalı millet olarak sömürgecilik yarışının bir parçası olmak istiyordu. Gözlerine kestirdikleri yer ise bugün de aynı acıları yaşayan Trablusgarp'dı. Denizden komşuları olan Trablusgarp'ı işgal edeceklerdi. İmparatorluk o sırada birçok konuda iç mücadele veriyordu. İtalyanlar buna güvenip hiçbir sorunla karşılaşmadan bölgeyi işgal edeceklerini düşündüler. İtalya’ya yakın olan bu toprak parçası İstanbul’a epey uzaktı. Enver Paşa ve vatanperver Türk subayları İtalyanların planını bozmuş bölgeyi onlar için cehenneme çevirmişti.
Yeni Şafak
Mustafa Oğlu İsmail'in şehadeti yürek sızlattı
Mustafa Oğlu İsmail'in şehadeti yürek sızlattı
Genelkurmay Başkanlığı'nın “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında, Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Piyade Er Mustafa Oğlu İsmail için tören düzenlendi. Şehit Piyade Er İsmail'in torunu İsmail Katırcı, programda konuşma yaptı. Konuşmasına gözyaşlarıyla başlayan Katırcı, Genelkurmay Başkanlığı'na teşekkür ettikten sonra sadece, “Ben bu ecdadın mensubu olmaktan iftihar duyuyorum” diyebildi.
IHA
Kerbela yası 40. gününde
Gündem
Kerbela yası 40. gününde

Şiilerin "Erbain" olarak adlandırdıkları Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 arkadaşının Irak'ın Kerbela kentinde şehit edilmesinin "40. gününü" nedeniyle Kerbela'ya akın eden milyonlarca insan anma etkinliklerine katılıyor. Ziyaretçiler, etkinliklerin gerçekleştiği alanda birlikte namaz kıldı.

AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.