Sezai Karakoç'un naaşı Şehzadebaşı Camisine götürülüyor
Hayat
Sezai Karakoç'un naaşı Şehzadebaşı Camisine götürülüyor
Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un naaşı Fındıkzade'deki evinden çıkarıldı, Şehzadebaşı Camisine götürülüyor. Karakoç'un cenazesi, ikindi namazını müteakip Şehzadebaşı Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından caminin haziresine defnedilecek.
Yeni Şafak
Bir kartal uçtu
Yusuf Kaplan
Bir kartal uçtu
Üstad Sezai Karakoç’u dâr-ı bekâya uğurladık. Dünyayı bir sürgün yeri olarak görüyordu. ‹Uzatma benim dünya sürgünümü’ demişti.NECİP FAZIL DİRENİŞİN, SEZAİ KARAKOÇ DİRİLİŞİN TOHUMLARINI EKTİBurada sadece ölümlü dünya hayatından bir an önce kurtuluş değildi kastettiği. Ölümle değil dirilişle ilgiliydi onun derdi burada. Ölü gibi yaşayan insanlığın hakikatle buluşması ve dirilmesiyle, aynı zamanda. Belki de asıl kastettiği anlam buydu gerçekte. Metinlerine ve hayatına baktığımızda bunun böyle oldu...
Gençlere  güvenen kazanır
Mehmet Şeker
Gençlere güvenen kazanır
“Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz” demişti Atatürk.Siyasetçiler, devlet adamları her zaman gençliğe güven duyar.Bazıları da öyle görünme gayretine girebilir.Gençlerden korkanlar ise…İşte onların durumu vahim.Çünkü apaçık bellidir ki gençlerden korkanlar, sonu hüsran olan bir yolculuktadır.‘Vah’lar ‘eyvah’lar içinde geçer o yolculuk.Kıt azık ve yanlış istikamet ile nereye başka varılır?*Yalnız devlet adamları değil, büyük fikir adamları da gençlik hakkında öyl...
Üstadı
Diriliş Nesli
yolcu etti
Gündem
Üstadı Diriliş Nesli yolcu etti
Diriliş şairi Sezai Karakoç, Şehzadebaşı Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından caminin haziresine defnedildi. Karakoç’un naaşı dün saat 13.00’te tekbir ve dualarla evinden çıkarılıp cenaze aracına konuldu. Saraçhane’de omuzlara alınarak Şehzadebaşı Camii’ne getirildi. Üstad’ı son yolculuğuna dostları, okurları ve binlerce genç uğurladı.
Yeni Şafak
Medine usulü iftar
Ramazan
Medine usulü iftar
Yedi Hilal Derneği, yaklaşık 1500 kişiyi Medine usulü yer sofrasında buluşturdu. Şehzadebaşı Camii’nde düzenlenen geleneksel iftarda yüzlerce Müslüman, aynı duaya amin diyerek orucunu açtı.
Yeni Şafak
Medine usulü iftar sofrası Şehzadebaşı Camii'nde kuruldu
Medine usulü iftar sofrası Şehzadebaşı Camii'nde kuruldu
YediHilal, Medine usulü yer sofrası iftarını Şehzadebaşı Camii'nde kurdu. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanısıra, Yenişafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül ve ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu programda hazır bulundular.
Yeni Şafak
Medine usulü iftar Şehzadebaşı’nda
Ramazan
Medine usulü iftar Şehzadebaşı’nda
Yedi Hilal Derneği bu Ramazan’da da Medine usulü yer sofrasını açarak geleneksel iftarını gerçekleştirdi. Şehzadebaşı Camii’ne kurulan iftar sofrasında yüzlerce vatandaş iftarlarını açtı.
Yeni Şafak
Bombalı saldırıda Şehzade Camii bu hale geldi
Gündem
Bombalı saldırıda Şehzade Camii bu hale geldi
Fatih Vezneciler'de çevik kuvvet aracına yönelik düzenlenen bombalı saldırı, Şehzadebaşı Camii'nde de büyük hasara yol açtı.​
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.