Soylu'dan 'Camide müzik skandalı'na ders niteliğinde yanıt: Caminin dibinde ezanı dinletiriz
Gündem
Soylu'dan 'Camide müzik skandalı'na ders niteliğinde yanıt: Caminin dibinde ezanı dinletiriz
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de cami minarelerinden şarkı dinleten provokatörle ilgili sert eleştirilerde bulundu. Böyle bir ahlaksızlığın beklenmediğini belirten Soylu, "Birçok şeyin hakkından geldik. Buluruz, buluruz ve ona caminin dibinde de ezanı dinletiriz inşallah" dedi.
Diğer
Fahrettin Altun 'camide müzik' skandalına ateş püskürdü: Ahlaka ve vicdana sığmayan bir edepsizliktir
Gündem
Fahrettin Altun 'camide müzik' skandalına ateş püskürdü: Ahlaka ve vicdana sığmayan bir edepsizliktir
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İzmir’in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden iki gün üst üste şarkı çalınması skandalına sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Altun, "'İzmir’de camilerimizin ses sisteminin sabote edilerek minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır. Bu olay basit bir provakasyonun çok ötesinde, milletimizin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabalarıdır'' ifadelerini kullandı. Skandala sessiz kalanları da eleştiren Altun, "Ahlaka ve vicdana sığmayan bu edepsizliğin kimi çevrelerce sevinçle karşılanıp bir gurur payesi gibi sosyal medyada paylaşılması, bu zihniyeti açık etmektedir. Dinimize, ezanımıza, kutsalımıza yapılan bu saldırılara karşı bazı kesimlerin sessiz kalmaları da oldukça manidardır" dedi.
Yeni Şafak
Kızamık aşısına davet
Hayat
Kızamık aşısına davet
Avrupa’da alarm düzeyine ulaşan kızamık vakaları, Türkiye’yi de tehdit ediyor. Sağlık Bakanlığı, Aile Sağlığı Merkezleri’nce vatandaşları arayarak aşı daveti yapıyor. Dr. Selda Handan Karahan Saper, “12’nci ayda bebeklere aşısı zaten yapılıyordu. Artan vakalar sonucu 9’uncu ay ek doz uygulaması yapılmaya başlandı” dedi.
Yeni Şafak
PKK belediyede
Gündem
PKK belediyede
HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı 4 ayda belediyeyi PKK karargahına çevirdi. PKK’nın elebaşlarından Muzaffer Ayata’nın yakını ‘başkan danışmanı’, Sabri Ok’un yeğeni Selda Baran da Kadın ve Aile Daire Başkanı olarak atandı. Kayyumun terör bağlantıları nedeniyle iş akitlerini feshettiği 248 kişi de işe alındı.
Yeni Şafak
Dikkat!
Dikkat!

Papaz maskeli CIA ajanı Andrew Craig Brunson “hikâye anlatmaya” devam ediyor…

Video: Dikkat!


İki hafta önce; ABD’nin “Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonu” tarafından düzenlenen “Türkiye’deki Dini Özgürlükler” panelinde sahne alan Ajan Brunson “ABD’nin Türkiye’ye daha fazla baskı yapması gerektiğini” söyledi ve dahi “İşim gereği yaptıklarımı, Türkiye’de teröre kanıt olarak sundular” diye konuştu!

Brunson, ne kadar yırtınırsa yırtınsın; işinin “sadece din adamlığı” olduğu yalanını “istediği kadar” tekrarlasın…

İşbu düzenbazlığı, onun bir CIA ajanı olduğu gerçeğini asla değiştirmiyor, değiştiremez.

Ajan Brunson, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsünde sahadaydı, işin içindeydi: Aynen onlarca CIA ajanı gibi! Ki, bu gerçeği başkanlık seçimi kampanyasında Trump bile itiraf etti!

***

Tam da burada soralım: 15 Temmuz’dan birkaç gün önce CIA ajanı Brunson, kapalı kapılar arkasında “hangi meşhur siyasetçi” ile bir araya geldi, acaba?

Sahi, bu gizli buluşmada; bir süredir FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan E. Altaylı da var mıydı?

***

Meral Akşener’in İyi (Rol Yapan) Partisi’nin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Mister Altaylı’nın yeğenidir…

Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasında, CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte seferber olan Mister Kavuncu; İP’in 12 Ağustos 2018’deki Olağanüstü Kurultayı’nın ardından “Genel Başkan Yardımcısı” ve “Parti Sözcüsü” olmuştu…

2 Ekim 2018’de ise Meral Akşener tarafından “aniden” İstanbul İl Başkanı olarak atandı. 22 Aralık 2018’de ise işbu göreve delegelerce seçildi.

İstanbul’a bu “apar topar” geçiş mi; “daha Ekim 2018’in başında” İP’in CHP’nin İstanbul adayına destek için hazırlığa başladığını gösteriyordu. Çok geçmeden de, Buğra Kavuncu ile Ekrem İmamoğlu’nun yolları kesişti!

***

Meral Akşener’in partisinde “Kurucu Üye” olan Selda Tandoğan Demirel ile İstanbul’un Çiçeği Burnunda Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Özel Kalem Müdürü” olarak atadığı Yavuz Saltık’ın yolları ise “Sivil Örümcek Ağı” diye bilinen ve bir CIA kuruluşu olan NED’den (National Endowment for Democracy) geçti!

İP’in “kurucu üyelerinden” Selda Tandoğan Demirel mi; NED’nin desteklediği/fonladığı Denge ve Denetleme Ağı’nın temsilciliğini yaptı.

CIA’in muhtelif örtülü operasyonlarında kullandığı paranın KASA’sı diye de tanımlanan NED; 2012’de FETÖ’nün kanatları altındaki TARAF gazetesiyle birlikte işte bu “Denge ve Denetleme Ağı’na da finans desteği (700 bin $) sağladı!

İmamoğlu’nun Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirdiği Yavuz Saltık ise NED’e bağlı NDI ile IRI’da “eğitimci” olarak görev yapmıştır.

Günümüzün Sosyal Medya Maydanozu Junior Barlas’ın dayısı olan Nafiz John Paker’in on yedi yıl boyunca yönettiği TESEV’i “senelerce fonlayan” da CIA’in bu ‘maskeli’ kuruluşu NED’dir!

Yavuz Saltık, 3 Temmuz 2011’de patlayan Şike Kumpası günlerinde Paralel Yapı’nın organize ettiği kumpasa destek veren” gösterilere, yürüyüşlere katıldı…

O günlerde, Ekrem İmamoğlu da Fetullah’ın Samanyolu televizyonundaki canlı yayına bağlanıp “Kararlı gidişlerini ve bu süreci yürüten herkesi kutluyorum” demişti!

***

Nafiz John Paker’in “maklube partilerinin müdavimi” olarak nam salmış Malum Yeğeni ise sahibi olduğu “haber x” sitesinde 2010-2011 döneminde “Rauf Atilla Polat” adlı yazarı istihdam etti:

FETÖ’nün Emniyet İmamı Osman Hilmi Özdil’in kaleme aldığı yazılara haber x’te “bir nevi dublörlük yapan” Paralel Eleman RAF’ın (şimdilerde kaçak) imzasıyla 3 Temmuz 2011 öncesinde yayınlanan iki adet yazı, Şike Kumpasının “işaret fişeği” hükmündeydi!

8 Temmuz 2011 tarihli “Aziz Baron” başlığını taşıyan üçüncü yazısı ise FETÖ’nün hedef aldığı/operasyon yaptığı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın hapse atılmasını “kendi üslubunca” kutluyordu!

***

2012 yılında NED’nin fonladığı Taraf’ın yazarlarından biri olan Sarı-Kırmızı Atkılı ROK ise Şike Kumpası günlerinin en ateşli yaltakçılarından biriydi!

SEKİZİNCİ YILDÖNÜMÜNDE SKANDAL

Fenerbahçe’ye yönelik Şike Kumpasının yıldönümünden (3 Temmuz 2019) bir gün sonrasında, kumpasın hâkimi FETÖ mensubu Mehmet Ekinci “tahliye edildi!

Bu tahliye, FETÖ ile mücadele bağlamında kafaları “bir kere daha” karıştırdı…

“Bu, nasıl mücadele böyle? Yargı’nın mutfağında halen daha kriptolar mı var?” dedirtti!

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL, UYANIK OLALIM

Önümüzdeki Pazartesi; ABD/NATO’nun piyonu Hain FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da giriştiği darbe teşebbüsünün üçüncü yıldönümü…

Üç gün evvel; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, FETÖ’nün TSK Yapılanmasına dair soruşturma kapsamında “176 muvazzaf asker” hakkında daha gözaltı kararı çıkarıldı. (Yeni Şafak, 10 Temmuz 2019)

Savcılığın yazılı açıklamasında “FETÖ’nün TSK içinde halen daha aktif olduğuna” dikkat çekildi: “15 Temmuz’dan itibaren deşifre olan TSK içindeki FETÖ’cülerin; halen TSK içinde yer alan FETÖ’cülere nazaran, ancak buzdağının görünen kısmı olduğu” vurgulandı!

Bu ibretlik tespit; FETÖ’nün, aziz vatanımız Bağımsız Müslüman Türkiye için ciddi tehlike oluşturmaya devam ettiğini gösteriyor!

Gamze Özçelik 'Türkiye ile ilgilen' diyen Selda Alkor'a cevap
Hayat
Gamze Özçelik 'Türkiye ile ilgilen' diyen Selda Alkor'a cevap
Geçtiğimiz günlerde tesettüre giren ve dernek kurup yardım faaliyetlerini artıran oyuncu Gamze Özçelik, Selda Alkor'un "Türkiye ile ilgilensin" eleştirilerine cevap verdi. Özçelik, "Allah bize ömür ve kuvvet verdikçe ülkemiz başta olmak üzere milyonlarca yetimin başı boş kaldığı topraklarda umuda koşmaya, Türk bayrağımızı sallandırmaya devam edeceğiz" dedi.
Yeni Şafak
Selda Alkor'dan mazlumların sesi olan Gamze Özçelik'e gereksiz eleştiri
Hayat
Selda Alkor'dan mazlumların sesi olan Gamze Özçelik'e gereksiz eleştiri
Afrika'ya giden ve Umuda Koşanlar Derneği ile birlikte dört su kuyusu açan Gamze Özçelik, yaptığı yardımlarla takdir topluyor. Bugün bir televizyon programına katılan Selda Akkor, Özçelik'in Afrika'daki çocuklarla ilgili çabasını eleştirerek, "Kendi vatanında bu kadar açta açıkta insan varken Gamzeciğim buralara el atsaydı ben daha mutlu olurdum" ifadelerini kullandı.
Yeni Şafak
Vicdansız sürücü kadına çarpıp kaçtı
Gündem
Vicdansız sürücü kadına çarpıp kaçtı
Küçükçemece'de yolun karşısına çalışan Selda Çıvak'a çarparak hayatını kaybetmesine neden olan motosiklet sürücüsü 65 gündür bulunamıyor. Acılı ailenin bulma çabaları sürücünün olay yerinden kaçması ve plakasının bilinmiyor olmasından dolayı sonuçsuz kaldı. 35 yaşındaki kadının hayatını kaybettiği feci kaza ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.