Veliaht Prens Selman'la görüşen Miçotakis Türkiye'yi hedef aldı
Dünya
Veliaht Prens Selman'la görüşen Miçotakis Türkiye'yi hedef aldı
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya geldi. Miçotakis "Türkiye, Doğu Akdeniz'deki bu saldırgan duruşun kendisini hiçbir yere götürmeyeceğini eninde sonunda anlayacak." açıklamasında bulundu.
IHA
Suudi istihbaratçı korkunç planı açıkladı: Zehirli yüzükle öldürmek istediler
Dünya
Suudi istihbaratçı korkunç planı açıkladı: Zehirli yüzükle öldürmek istediler
Suudi Arabistan'ın eski üst düzey istihbarat yetkilisi Saad El Jabri, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın, 2015 yılında hayatını kaybeden ülkenin eski kralı Abdullah'ı öldürmeyi teklif ettiğini öne sürdü. Saad El Jabri'nin iddiasına göre Valiaht Prens Muhammed bin Selman, bunun için zehirli bir yüzük kullanmak istedi.
Diğer
Göğü dolduran müzik
Göğü dolduran müzik
O sabah, Mecusi rahibi olan babası her zamanki gibi sırtına çuvalı almasına yardımcı olup “çabucak bırak gel” diyerek yolladı onu. Sırtında çuval, şehri boydan boya geçip ta ileriye, yeni tapınağın inşa edildiği alana doğru yürümeye başladı ve o müziği yeniden duydu yolun ortasında. Günlerdir o müziği duyuyor, günlerdir o müziğin geldiği binaya girip o eşsiz, o benzersiz tınıları dinlemek istiyordu. Fakat babası sürekli “çabucak” dediğinden cesaret edemiyordu buna. Duramıyordu bir türlü. Fakat b...
TUSAŞ’tan yeni ihracat adımı
Ekonomi
TUSAŞ’tan yeni ihracat adımı
Türkiye’nin uzay alanındaki ilk ihracatının imzalarını kısa süre önce Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda atan TUSAŞ, gözünü yeni pazarlara çevirdi. Küresel arenada fırsatları takip ettiklerini aktaran TUSAŞ Uzay Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Nas, “Yakında benzer bir haberleşme uydusuna yönelik görüşmelere başlayacağız” dedi.
Yeni Şafak
Ezanı Güzel Okuma Yarışması birincisi İsmail Selman Kızmaz sesiyle gönülleri fethetti
Gündem
Ezanı Güzel Okuma Yarışması birincisi İsmail Selman Kızmaz sesiyle gönülleri fethetti
Diyanet İşleri Başkanlığınca Van'ın İpekyolu ilçesinde düzenlenen 'Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda Üsküdar Selman Ağa Camii Müezzini İsmail Selman Kızmaz Türkiye birincisi oldu. Ulu Camide gerçekleştirilen Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda finalde jüri üyeleri, makam, tavır, eda, ses, fonetik, diksiyon, tecvit, nefes, mimik ve temsil kriterleri üzerinden değerlendirme yaparak birinciyi belirlediler. Din görevlileri ve vatandaşların da katıldığı yarışmada birinci olan İsmail Selman Kızmaz, sesiyle gönülleri fethetti.
IHA
BAE Suud’u gözetliyor
Dünya
BAE Suud’u gözetliyor
Lübnan gazetesi El-Ahbar, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’in (MbZ), birçok ünlü kişi, gazeteci ve siyasetçiyi etkileyen “Pegasus” casus yazılım skandalı kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın (MbS) dinlenmesini emrettiğini öne sürdü.
Yeni Şafak
Riyad’dan darbeye tam destek
Dünya
Riyad’dan darbeye tam destek
Suudi Arabistan Tunus’ta darbe yapan Cumhurbaşkanı Kays Said’e, Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan’ı göndererek destek verdi. Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da “Kays Said’in aldığı kararlara saygı duyuyoruz” mesajını iletti.
Yeni Şafak
YKS Arapça birincisi Muhammed Selman Güçlü: Sınava kendimi denemek için girdim
Gündem
YKS Arapça birincisi Muhammed Selman Güçlü: Sınava kendimi denemek için girdim
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Yabancı Dil Testi'nde Arapça sorularının tümünü doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan Konyalı Muhammed Selman Güçlü, sınav sonuçlarını dil eğitimi için gittiği Ürdün'de öğrendi. Güçlü, mezun olduğu okulun öğretmenlerinin haber etmesiyle öğrendiği birinciliğini, yakınındaki arkadaşlarıyla kutladı.

Geçen yıl yerleştiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde öğrenimine devam eden Güçlü, 'Geçen yılki YKS ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesine yerleştim. Arapçaya da ilgim vardı. Tıp eğitimimle birlikte irtibatımı sürdürmeye çalıştım, kitapları okudum. Alan Yeterlilik Testi sonrası dil sınavında istediğim sonucu alamamıştım, 140'ıncı olmuştum. Bu yıl yeniden denemek istedim, hedefim 100'e girmekti. Sınava kendimi denemek için ve geçen yılki sonuçtan daha iyisini almak için girmiştim. Arapçaya sevgim olduğu için girdim. Tercih yapmak için girdiğim bir sınav değil. Geçen yıl kazandığım Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde eğitimime devam edeceğim. Kendimi denemiş oldum.' dedi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.