Bir annenin yıkıldığı o an
Gündem
Bir annenin yıkıldığı o an
Bursa'da, sol kolundaki ağrı nedeniyle tedavi olduğu hastaneden evine dönerken sokak ortasında yere yığılan 39 yaşındaki Şenay Vatansever yaşamını yitirdi. Polis ve ambulansın yanan tepe lambalarını görünce merak edip aşağıya inen anne Saniye Vatansever, ölen kişinin kızı olduğunu öğrenince şok yaşadı.
DHA
Hangi 'aydın'lık, hangi 'barışsever'lik?
Hangi 'aydın'lık, hangi 'barışsever'lik?
Türkiye'de 'modern', 'çağdaş', 'ilerici', 'barışsever' ve aynı zamanda 'aydın' olmanın yolu düşündüğünüz kadar zor değil. Sadece uygulamanız gereken birkaç kural var... Salih Necdet Atasev'in hazırladığı videodaki tespitleri alkışı hak ediyor.
Diğer
Edip’in tam zamanlı dünyası
Hayat
Edip’in tam zamanlı dünyası
Ülkü Uluırmak’ın Edip Cansever’in ölümünden sonra başladığı biyografik roman çalışması yıllar sonra ‘Edip’in Lastik Topu’ olarak karşımızda. Cansever’in zenginliği, İstanbul sevdası, Kapalıçarşı’daki dükkanı derken tam zamanlı şairin dünyasına yakından bakma fırsatını yakalıyoruz.
Yeni Şafak
Ahmet Sever'in kitabını ciddiye almıyorum
Ahmet Sever'in kitabını ciddiye almıyorum
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in yazdığı kitapla ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, iyi bir hatırat kitabında üç unsurun bulunması gerektiğini belirterek "Üç unsur olmadı mı ben o hatıratı ciddiye almam. Bu hatıratta bu üç unsur da yok" dedi.
Diğer
Galatasaray'da istifa depremi
Spor
Galatasaray'da istifa depremi
Galatasaray Odeabank'ın yardımcı antrenörü Emre Vatansever, Nevriye Yılmaz'ın İstanbul Üniversitesi BGD takımında oynayan eşi Nevin Vatansever'e hakaret etmesi nedeniyle görevinden istifa etti.
Diğer
İşte Türk insanının yardımseverliği
İşte Türk insanının yardımseverliği
Suriyeli sığınmacıların Edirne'ye yürüyüşleri Esenyurt gişelerde polis tarafından durduruldu. Sığınmacı grup içinde yer alan kadın ve çocuklar otoyol kenarındaki yeşillik alandaki bir avuç gölgeliğe sığındı. Konutlarının hemen önünde yaşanan bu drama çevre sakinleri duyarsız kalmadı. Esenkent sakinlerinden iki kadın evde pişirdikleri yemekleri sığınmacılara götürdü. Görüntülenmek istemeyen kadınlar, " İnsanlık ölmedi" demekle yetindi. İkramları kabul eden sığınmacılardan bir kadın bebeğiyle birlikte banyoyu kullanmak istediğini söyledi. Vatandaşlar genç kadının bu estiğini de karşılıksız bırakmadı. Vatandaşlar Suriyeli genç kadını bebeğiyle birlikte evlerine alarak Türk insanının yardımseverliğini bir kez daha gösterdi.
DHA
Davutoğlu Cansever'in cenaze töreninde
Hayat
Davutoğlu Cansever'in cenaze töreninde
Eski Başbakan, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, merhum mimar Turgut Cansever'in eşi Nilüfer Cansever'in cenaze törenine katıldı.
AA
Bir dönemin fotoğrafı: Maskeli 'vatansever' ihbarcı
Bir dönemin fotoğrafı: Maskeli 'vatansever' ihbarcı
Ergenekon, Balyoz gibi yüzlerce kişinin yargılandığı davaları başlatan ihbar mektuplarının kimi 'vatansever bir subay' gibi takma adlarla kimi sahte isimlerle yargıya gönderildi. İhbarcıların kimliğine ulaşılamazken ilk kez görüntüleri ortaya çıktı. Mersin'de 66 kişinin yargılandığı dava dosyasına, maskeli, eldivenli ihbarcının görüntüsü de girdi.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.