İflası istenen inşaat devinden ev alanlar ne yapacak?
Ekonomi
İflası istenen inşaat devinden ev alanlar ne yapacak?
İnanlar İnşaat'ın patronu Serdar İnan'ın yaptığı iflas açıklamasının ardından firmadan ev ya da ticari alan alan vatandaşlar ne yapacaklarını tartışıyor. Uzmanlar ise iflası istenen firmadan gayrimenkul alanlar için kritik noktanın fiili tamamlama oranı olduğuna işaret ediyor

Diğer
Selçuk İnan kaptanlık pazubandını sürpriz isme verdi
Spor
Selçuk İnan kaptanlık pazubandını sürpriz isme verdi
Galatasaray'ın Antalyaspor'u 3-0 mağlup ettiği Antalyaspor mücadelesinde Selçuk İnan, oyundan çıkarken kaptanlık pazunbandını sürpriz bir isme verdi.
Yeni Şafak
Manevi iklim Bursa’yı saracak
Hayat
Manevi iklim Bursa’yı saracak
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 11 ayın sultanı Ramazan ayının, Bursa’da huzur ve keyifle yaşanması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hazırlıklarını tamamlandığını belirterek, ‘Şehr-i Ramazan’ programının detaylarını anlattı.
Yeni Şafak
Serdar Akinan'ın yeni kahramanı bu terörist
Gündem
Serdar Akinan'ın yeni kahramanı bu terörist
Gazeteci Serdar Akinan, geçtiğimiz gün Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleştirilen ve DHKP-C'nin üstlendiği bombalı saldırı eylemini haklı buldu. Gezi eylemlerini kışkırtan gazetecilerin başında gelen Serdar Akinan, attığı tweet ile yine şaşırtmayı başardı.
Diğer
Nusaybin'de roketli saldırı: 3 şehit
Gündem
Nusaybin'de roketli saldırı: 3 şehit
Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında teröristlerin roketli saldırısı sonucu 3 uzman çavuş şehit oldu, 14 asker de yaralandı.
AA
Devler Ligi'nde istedikleri takımları açıkladılar
Spor
Devler Ligi'nde istedikleri takımları açıkladılar
Galatasaray'ın şampiyon kadrosunda bu sezon önemli katkılar sağlayan Sinan Gümüş ve Serdar Aziz, gelecek sezon Devler Ligi'nde mücadele etmeleri hakkında konuştu. İki futbolcu da karşılaşmak istedikleri takımlar hakkında istekte bulundu.
Yeni Şafak
1 polisin şehit olduğu saldırıda gözaltılar var
Gündem
1 polisin şehit olduğu saldırıda gözaltılar var
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, dün gece 1 polisin şehit olduğu, 1 polisin yaralandığı saldırının ardından düzenlenen operasyonda 14 kişi gözaltına alındı.
DHA
İnşa imha ihya
İnşa imha ihya
Sanatın hemen her sahasında vaziyetimiz aynı: Eserlerimiz, ya köksüz ve bizimle hiç bir irtibatı olmayan -sözüm ona modern- bir forma bürünüyor yahut “biz” olduğumuz köklü zamanların birebir kötü bir kopyasından müteşekkil gereksiz, kuru ve kaba bir taklide... Gelenekten beslenmeyen, bize has tasavvur çizgisine herhangi bir şekilde atıfta bulunmayan, asırların tecrübe ve birikimine sırt çeviren sanat eseri bizim değil, içinde biz yokuz. Ortaya bir şey çıkıyor nihayetinde ama ne bizim iyimizden haber veriyor bize ne güzelimizden ne de doğrumuzdan. Dolayısıyla eser güzel bile olsa bizim olmuyor, “biz” olmuyor. Bu husustaki tembellik ve beceriksizliğimize, ürettiğimiz sanatın kökümüzle rabıtasının olmayışına, bizi yansıtmayışına bir tepki olarak geliştirdiğimiz kötü ve basit birebir kopyacılık anlayışı ise bizi komik duruma düşürmekten başka bir işe yaramıyor. Hafız Osman'ın levhalarının duvarlardan indirildiği, Şeyh Hamdullah'ın zarafetinin silindiği zamanlardan hüsn-i hat meşk edilen iklimlere dönmek elbette güzel. Ama bir durup düşünmeli değil mi? Bu sanatın böyle icra edildiği dönemlerde biz yeryüzüne revnâk verme makamında bir devlet ve millettik. Mutabakatımız ve tutarlılığımız vardı. Çelişkiden berî ve başkalarının değerler sistemi ile hayatı okuma külfetinden azade idik. Çizgilerimiz buradan hareketle mûnis ve latif, kıvrımlı ve dingin, zarif ve ahenkliydi. Hal böyleyken o günden bugünlere gelene değin yaşadığımız türlü inkisar ve travmaların neticesinde ortaya çıkan çelişki ve gerginlik, yitirilen ruh ve maya, çekildiğimiz sahaya olanca hodbinliği ve hoyratlığıyla yerleşen medeniyetin bize sunduğu teklifle başa çıkma telaşı içinde nereye koyacağımızı bilemediğimiz akıl ve kalbimiz bugün üretme derdinde olduğumuz sanata bütün gerçekliği ile yansımak durumunda değil mi? Levnî bugün yaşasaydı o minyatürü öyle mi yapardı? Ser mimâran-ı cihan ve mühendisân-ı devran koca Sinan'ımız hayatta olsaydı Süleymaniye yine bu haliyle mi inşâ edilirdi? Bâkî o şiiri öyle mi yazardı, Itrî o besteyi öyle mi yapardı?

Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.