Veda Haccı Hutbeleri sergisi dijitalde
Hayat
Veda Haccı Hutbeleri sergisi dijitalde
Her yıl Ramazan ayını geleneksel sanat sergileriyle karşılayan Yıldız Holding, bu yıl Türkiye Milli Kültür Vakfı’nın (TMKV) hat koleksiyonunun seçkin örneklerinden biri olan “Hz. Peygamber’in Veda Haccı Hutbeleri” sergisini dijital ortamda ziyarete açtı.
Yeni Şafak
Osmanlı yeniden diriliyor: Topkapı Sarayı'ndaki tarih gün yüzüne çıkarılıyor
Hayat
Osmanlı yeniden diriliyor: Topkapı Sarayı'ndaki tarih gün yüzüne çıkarılıyor
Topkapı Sarayı'nın depolarında ve koleksiyonunda muhafaza edilen tablolar, Milli Saraylar Tablo Restorasyon Atölyesi'nde onarılarak yeniden hayat buluyor. Koronavirüs sürecinde de onarımına devam edilen, 16'ıncı yüzyıl ile 20'inci yüzyıl tarih aralığından günümüze ulaşan 200 tablonun, yeni dönemde Milli Saraylar'a bağlı Resim Müzesi'nde sergilenmesi planlanıyor.
DHA
Almanya’ya göçün 35 yıllık serüveni dijital sergide: Memleket Almanya
Dünya
Almanya’ya göçün 35 yıllık serüveni dijital sergide: Memleket Almanya
Fotoğraf sanatçısı Mehmet Ünal'ın Almanya'ya göçün 50. yılı nedeniyle tasarladığı “Memleket Almanya” sergisi dijital ortamda sanatseverlerin ziyaretine açıldı.
IHA
Sanata devam
Hayat
Sanata devam
Akademililer Sanat Merkezi, koronavirüsü salgını sebebiyle evlerimize kapandığımız bu karantina döneminde, üretmeye devam eden ressamların eserlerini, sanal ortam üzerinde bir sergi ile bir araya getiriyor.
Yeni Şafak
Bu akşam evde konser var: TRT 2 özel yayınlarına başlıyor
Hayat
Bu akşam evde konser var: TRT 2 özel yayınlarına başlıyor
"Hayat Eve Sığar" sloganıyla yapılan "evde kal" çağrısına uyan TRT 2'nin yayın planında yer verilen özel içerikler bugün itibariyle ekrana gelmeye başlıyor. "Troya", "Aida" ve "La Boheme" gibi dünyaca ünlü operalar, senfonik konserler, "Ustalara Saygı" konserleri, müziğe dair belgeseller, izleyicilerin güzel vakit geçirmelerini sağlayacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzeler ve Türkiye'nin sanat gündeminde yer bulan sergiler çok özel koşullarda izleyiciler için açılacak, bir ziyaretçinin gözünden, uzmanların desteğiyle ekrana taşınacak. Bu akşam ise İtalyan besteci Ennio Morricone’nin unutulmaz eserlerini yorumlayan Danimarka Ulusal Senfoni Orkestrası’nın “The Morricone Duel” konseri, 20.00’de TRT 2 ekranlarında yayınlanacak.
AA
Korona
günlerinde ev ortamında kültür sanat etkinlikleri: İster müze gez ister konserleri izle
Hayat
Korona günlerinde ev ortamında kültür sanat etkinlikleri: İster müze gez ister konserleri izle
Koronavirüsten korunmak için başlatılan sosyal izolasyon sonrası evden yapılabilecek kültür sanat etkinliklerini sizler için derledik. Dünyanın birçok noktasındaki müzeyi evinizden ayrılmadan ziyaret edebileceğiniz gibi canlı konser ve tiyatro oyunlarına online erişebilirsiniz. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da dün akşam koronavirüs ile mücadele kapsamında, TRT 2'den salı akşamları tiyatro oyunları, her cuma akşamları senfoni ve opera konserleri, cumartesi akşamları ise dışarı çıkmadan Troya, Aida ve La Boheme gibi dünyaca ünlü operaların yayınlanacağını açıkladı.
Yeni Şafak
AB İtalya’yı yalnız bıraktı
Dünya
AB İtalya’yı yalnız bıraktı
Çin İtalya’ya 9 kişilik yardım ekibi, tonlarca tıbbi malzeme ve maske yolladı. İtalyanlar AB’ye ise tepkili. Kriz sebebiyle AB’den bütçe esnekliği isteyen İtalya’nın Cumhurbaşkanı Mattarella, “En azından dayanışma girişimleri engellenmesin” dedi. AB Büyükelçisi Massari de yardım çağrılarına Avrupa’dan cevap alamadıklarını ifade etmişti.
Yeni Şafak
Biz böyle güzeliz
Hayat
Biz böyle güzeliz
28 Şubat sürecinde başörtülü genç kızların örtülerini çıkarmaları için söylenen o cümlesi “Böyle daha güzelsin” yıllar sonra bir sergiye isim oldu. Sergiye katılan 16 sanatçı ise o dönemi anlatırken ortak olarak şu mesajı veriyor: Biz böyle güzeliz.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.