Erdoğan'dan Libya konulu makale:  Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor
Gündem
Erdoğan'dan Libya konulu makale: Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Libya konulu Berlin zirvesi öncesinde batı medyası bir makale kaleme aldı. Erdoğan kaleme aldığı makalede “Libya’yı bir savaş baronunun insafına terk etmek tarihi bir hata olacaktır. Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor” ifadelerini kullandı.
AA
Stratejik provokasyon
Dünya
Stratejik provokasyon
İran Kudüs Gücü komutanı general Kasım Süleymani’nin ABD saldırısında öldürülmesiyle ilgili Hong Kong merkezli South China Morning Post gazetesinde Pekin’in gelişmelere bakış açısını yansıtan bir makale yayınlandı.
Yeni Şafak
Murad edilen nedir
Murad edilen nedir
Sibel Eraslan'ın son yazısındaki şu satırları okuduktan sonra bir açıklamaya ihtiyaç hissetmesine bir hayli içerledim. Ömrünü başörtülü kızların ve dindar insanların siyasetten eğitime hayatın her alanında var olmaları için mücadeleyle geçirmiş Sibel Eraslan'a ''İstanbul Sözleşmesi '' nedeniyle söylenenler haksızlığın ötesinde büyük bir adaletsizlik ve körlük durumunu ortaya koyuyor. Öyle ki, Sibel şu satırları yazmak zorunda kaldı: “İstanbul Sözleşmesi konusu açıldığında her seferinde adeta FETÖ ofisleri gibi çalışarak hakaretâmiz ve pornografik linçleri yaşamaktan gerçekten usandım. İslâm annelerini kaleme almış, edebiyat yolumu zamanı kuran mukaddes anneler üzerinden çizmiş bir yazarım. Benim yerim; aileden, çocuktan, anneden, babadan, büyükanneden, büyükbabadan, akrabadan, komşudan, duldan, yetimden, yolcudan, talebeden, yoksuldan, misafirden yanadır. Ama kendi dağılışımızı, yozlaşmamızı, çöküşümüzü sadece bir sözleşmeyle açıklayamayız diyorum.”Yeni Şafak
Kıssadan hisse...
Kıssadan hisse...
Hikâye belki eski ama çıkarılacak ders, son derece taze ve güncel… Dersi yazının sonuna bırakalım, olayı hatırlayalım:


Yeni Şafak
Bir münzevî âlimin portresi
Bir münzevî âlimin portresi
“Bizzat ben 1939'da, bir merkep sırtında öğleden sonra saat 5'te hareket ettim ve Kara Dağı eteklerine gece yarısı vardım. Ertesi sabah erkenden yola çıkarak, yokuş yukarı bir yolculukla öğleden önce Tâif'e ulaştım. Develer, Cairrâne yönünü izleyerek bu yolu iki günde alırlar. Yeni yapılan karayolu daha uzundur; yaklaşık 120 kilometredir. Dönüşte bindiğim posta arabası, tüm molaları ile beni yaklaşık 4 saatte Mekke'ye getirdi…”


Yeni Şafak
Libya ve Mısır’ın “favori” diktatörlerinden beklenen
Libya ve Mısır’ın “favori” diktatörlerinden beklenen
Türkiye'nin Libya ile geçtiğimiz hafta imzalamış olduğu “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması' anlaşması öyle görünüyor ki, Barış Pınarı Operasyonu kadar uluslararası dengeleri altüst etmiş oldu. Türkiye ile Libya'nın İki Egemen ülke olarak imzalamış oldukları anlaşmaya gelen tepkilere bakıldığında, egemenlik konusunda birilerinin tezgah altında başka kabulleri olduğu anlaşılıyor.


Yeni Şafak
2020 yılı Para ve Kur Politikası Metni ve Merkez’in yeni kriteri
2020 yılı Para ve Kur Politikası Metni ve Merkez’in yeni kriteri
Merkez Bankası her yıl aralık ayında, takip eden yıl izleyeceği para ve kur politikalarını “ Para ve Kur Politikası Metni” aracılığıyla kamuoyu ile paylaşır. Banka bu kapsamda iletişim politikasının önemli enstrümanlarından birisi olan metnin 2020 yılı için hazırlanmış halini iki gün önce ilan etti.


Yeni Şafak
Yetersiz Veysel Efendinin iktidar sorunu
Yetersiz Veysel Efendinin iktidar sorunu
Veysel Efendi gibilerle çok muhatap oldum hayatım boyunca. Kendi yetersizliklerini bastırmanın yegâne yolu olarak “güç yetirebildiklerini vicdansızca ezmek” seçeneğini kullananlarla yani…
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.