ABD Senatosu'nda  bir oturum
ABD Senatosu'nda bir oturum
Sıra dışı bir dönemden geçtiğimiz şu günlerdeki kısır tartışma alanlarına girmenin, zaten yapılmış tartışmalar ile zihinlerinizi meşgul etmenin yersiz olduğunu düşünüyorum. Ancak var olan konjektüre bir bakış açısı sağlayabileceği varsayımı ile bu yazıyı sizler için hazırladım. Aklınızdakiler ile bağı vardır veya yoktur bilemem. Konuların silsile itibariyle katıldığınız veya katılmadığınız yönleri vardır veya yoktur…Bu yazı Financial Times gazetesinde bu hafta yayına girmiştir. Bizden (Türkiye) ...
Biden’dan OPEC’e gözdağı
Dünya
Biden’dan OPEC’e gözdağı
ABD Başkanı Joe Biden, artan benzin fiyatlarıyla mücadele için ülkenin acil durum stoklarından 50 milyon varil ham petrolü kullanıma soktu. Washington, bu hamlesiyle daha fazla petrol pompalamaya ikna edemediği OPEC ve müttefik üreticilere gözdağı verdi. Sorunun kısa sürede çözülemeyeceği belirtilirken, Çin medyası, ABD’nin Pekin’e muhtaç olduğunu yazdı.
Yeni Şafak
Washington'daki bir okulda Türkiye'nin kültürü ve tarihi tanıtıldı
Dünya
Washington'daki bir okulda Türkiye'nin kültürü ve tarihi tanıtıldı
Yunus Emre Enstitüsü, Washington DC bölge okullarının başlattığı ve öğrencilerin başkentteki büyükelçilikler aracılığıyla farklı kültürlerle tanışmasına vesile olan 'Büyükelçilik Tanıma Programı' etkinliğine bu yıl üçüncü kez katıldı.

Washington DC'deki Charles Hart Ortaokulu'ndaki 6. sınıf öğrencilerine yönelik programda, Türkiye'nin kültürü ve tarihi yapılan sunumla tanıtıldı. Öğrencilere Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu temsil eden kartlar dağıtılırken, programın girişinde bu kartlara 'giriş' mührü basıldı.

Sunumun sonunda öğrencileri ocak ayında Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Konutunu ziyarete davet eden Büyükelçi Mercan, sunumda gösterilen tatlı ve yemekler arasında seçimde bulunmalarını istedi.

Programın sonunda çocukların ellerindeki temsili pasaportlara 'çıkış' damgası vuruldu ve öğrencilere Türk lokumu ikram edildi.
AA
Beyaz Saray’da koltuk oyunları: Biden Harris'i tasfiye edecek
Dünya
Beyaz Saray’da koltuk oyunları: Biden Harris'i tasfiye edecek
2024’teki ABD başkanlık seçimlerinde kendisi yerine Kamala Harris’i aday göstereceği belirtilen Joe Biden fikrini değiştirdi. Son dönemde Harris ile arasının açıldığı ifade edilen Biden’ın ikinci dönem için de aday olacağı belirtildi. Amerikan medyasında, Harris’in Beyaz Saray’da da işlevsiz olduğu ve saf dışı edildiği kaydedildi.
Yeni Şafak
Yüzbinlerce Amerikalı böyle ölüyor: Rekor sayı
Dünya
Yüzbinlerce Amerikalı böyle ölüyor: Rekor sayı
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), ABD'de son 1 yılda aşırı doz uyuşturucu kullanımından ölümlerin geçen yıla göre yüzde 28.5 artarak, ülkede 100 binden fazla kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. CDC, son verilerin ardından ABD'de aşırı doz uyuşturucu ölümlerinde rekor kırıldığını duyurdu.
IHA
ABD ile savunma
zirvesi: 4 yıl sonra ilk buluşma
Gündem
ABD ile savunma zirvesi: 4 yıl sonra ilk buluşma
ABD ile askeri konuların ele alındığı Yüksek Düzeyli Savunma Grup Toplantısı, 4 yıl aradan sonra Washington’da yapıldı. İkili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulan toplantının ‘olumlu’ ve ‘yapıcı’ geçtiği açıklandı. Bir sonraki toplantı Türkiye’de yapılacak.
Yeni Şafak
ABD Sağlık Bakanlığında bomba tehdidi
Dünya
ABD Sağlık Bakanlığında bomba tehdidi
ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığındaki "bomba tehdidi" nedeniyle başkent Washington DC'de tahliye edilen binalar tekrar giriş çıkışa açıldı, binaların "temiz" olduğu bildirdi.
AA
Washington'da Türk Festivali'ne büyük ilgi
Dünya
Washington'da Türk Festivali'ne büyük ilgi
1965 yılında kurulan Washington Türk-Amerikan Derneği'nin (ATA-DC) organizatörlüğünde The Wharf bölgesinde gerçekleştirilen festivalde, Türk kültürü ve mutfağının seçkin örnekleri tanıtıldı.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.