Nehre düşen otomobildeki Elif bebek yaşama tutunamadı
Hayat
Nehre düşen otomobildeki Elif bebek yaşama tutunamadı
Amasya’da seyir halindeyken başka otomobilin çarpmasıyla, kontrolden çıkıp Yeşilırmak Nehri'ne düşen otomobilde ailesiyle birlikte yaralanan 10 aylık Elif Beren Gümüş, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Minik Elif'in babası Mehmet Gümüş'ün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, anne Sibel Gümüş’ün ise hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.
DHA
Yeni Şafak Pazar Eki'nde bu hafta
Hayat
Yeni Şafak Pazar Eki'nde bu hafta
Hayatımızı güzelleştiren farklı konuları ele alan haberler Yeni Şafak Pazar Eki'nde. Üstad Asaf Halet Çelebi'nin şiir davası gün yüzüne çıkıyor. Türk insanının misafirperverliğine güvenen Senegalli Mustafa Ndiaye nam-ı diğer Musti, 95 günde beş bin kilometre yol giderek Türk insanını daha iyi tanıdığını söylüyor. Uçurtma Avcısı kitabıyla tanıdığımız Khalid Hosseini geçtiğimiz yıllar annesi ve kardeşiyle denizde boğulan minik mülteci Aylan Kürdi’nin bu çıktığı zorlu yolculuğu kitaplaştırdı. Dikkat çeken dosyalar Yeni Şafak Pazar'da.
Yeni Şafak
Gözümü açıp Karagöz'ü gördüm
Hayat
Gözümü açıp Karagöz'ü gördüm
Kadın Karagöz sanatçıları Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli parçalarından gölge oyunu için emek veriyor. Uzun yıllardan bu yana Karagöz sanatıyla ilgilenen Sibel Tomaç, “Karagöz’ün en önemli özelliği birleştirici unsuru” diyor. Merve İlken, “Ben gözümü açtığımda Karagöz yanı başımdaydı” ifadelerini kullanırken Filiz Aksu ise, “Karagöz elinizden tutup sizi dünyasına çekiyor”şeklinde konuşuyor.
Yeni Şafak
ABD’li çocuk
Türkiye’de
duydu
Gündem
ABD’li çocuk Türkiye’de duydu
Uygun tedavi imkanı bulunmadığı için Türkiye’ye yönlendirilen 3 yaşındaki ABD’li Connor Manser, dünyada sadece Hacettepe Üniversitesi’nde yapılabilen ameliyatla duyma yetisi kazandı. Şimdiye kadar ikisi ABD’li, biri Mısırlı ve 3’ü Türk hastaya uygulanan ameliyatların hepsi başarıyla sonuçlandı.
Yeni Şafak
Vücudundaki 600 saçma hayatını kararttı
Hayat
Vücudundaki 600 saçma hayatını kararttı
Antalya'da bir eğlence merkezine pompalı tüfekle açılan ateşte yaralanan hemşire Sibel Aktaş (42), vücuduna isabet eden 600 saçmayla yaşıyor. Vücudundaki saçmaların çıkarılamayacağını ve ömür boyu onlarla yaşayacağını söyleyen Aktaş, çalışamıyor. Annesinin temizlik yaparak kendisine baktığını söyleyen Sibel Aktaş, yardım istiyor.
DHA
Karagöz izlemeyen kalmasın
Hayat
Karagöz izlemeyen kalmasın
Karagöz Derneği’nin düzenlediği 2. İstanbul Karagöz Festivali, bugün Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen gösteri ile başladı. İstanbul’un 39 ilçesinde çocuklar ve gençlerle buluşacak olan festivalde Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen farklı teknik ve üsluptaki sanatçılar hünerlerini sergileyecek. Festivalin Karagöz tarihinin en büyük etkinliği olduğuna dikkat çeken Karagöz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enis Ergün, “Karagöz izlemeyen çocuk kalmasın istedik” dedi.
Yeni Şafak
Hayallerini 'teraryum'a sığdırıyorlar
Hayat
Hayallerini 'teraryum'a sığdırıyorlar
Şanlıurfa'da düzenlenen "teraryum" kursuna katılan bedensel ve zihinsel engelliler, hayallerini sanata dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyor. Zorlanmadan, severek yaptıkları teraryum'lar dan gelir elde ederek, hem bir meslek sahibi oluyorlar, hem de aile bütçelerine destek sağlıyorlar.
AA
Emniyet'te yeni dönem: Artık bunlar polis olmaya engel değil
Gündem
Emniyet'te yeni dönem: Artık bunlar polis olmaya engel değil
Yazlık üniforma giyildiğinde görünmeyen dövme ve yara izleri, polisliğe engel olmaktan çıkarıldı. 4, 5 ve 6. derece kellik ile ilaç kullanımı gerektirmeyen tiroit fonksiyon bozuklukları da polisliğe engel olmayacak.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.