Yerli tabanca üretiminde "seri" dönem
Teknoloji
Yerli tabanca üretiminde "seri" dönem
Türk savunma sanayisindeki silah üreticileri, Özgün Yerli Tabanca Geliştirilmesi Projesi kapsamında güvenlik güçlerine teslimatlarını sürdürüyor. Teslim edilen yerli tabanca sayısı 115 bini geçti. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile sözleşme imzalayan Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret AŞ 'TP9 SF Mete' (fotoğrafta) ve Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ 'SAR9 Mete' tabancalarını üreterek, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğünün kullanımına sunuyor.
AA
Savunmamız
sahaya çıktı
Ekonomi
Savunmamız sahaya çıktı
Yerli savunma sanayisinde geliştirilen en son teknolojilerin yer aldığı SAHA EXPO 2018 fuarında milli ürünler görücüye çıktı. Fuarın açılışında konuşan Savunma ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Türkiye'nin son 16 yılda savunma sanayisindeki yerlilik oranını yüzde 24’ten yüzde 65'e çıkarmayı başardık” dedi.
Yeni Şafak
İşte ilk milli piyade tüfeğimiz: MPT-76
İşte ilk milli piyade tüfeğimiz: MPT-76
Türk mühendis ve işçileri tarafından tasarlanıp üretilen ve “G-3 gibi etkili, kalaşnikof gibi güvenilir, M-16 gibi pratik" olarak tanımlanan Milli Piyade Tüfeği MPT-76'nın seri üretimine başlandı. İşte yüzde yüz yerli üretim MPT-76'nın özellikleri.
Diğer
Şaka değil
Gündem
Şaka değil
“Türkiye'nin gerçek anlamda bölgesel güç olabilmesinin olmazsa olmaz şartı TF2000 gemileridir” desek herhalde abartmış olmayız. Modern savaş konseptinin vazgeçilmez unsuru olan 'hava savunma fırkateyni', MİLGEM projeleriyle elde edilen tecrübenin üst düzey bir ürünü olacak.
Yeni Şafak
Sonunda oldu işte! MİLGEM
Gündem
Sonunda oldu işte! MİLGEM
İçinde 200 yıllık Denizcilik Lisesi'nin bulunduğu Heybeliada, bahriyeli subayların gönlünde ayrı bir yer tutar. MİLGEM'in ilk meyvesi olan 99x15 metrelik korvete bu yüzden 'uğurlu başlangıç' dilekleriyle 'Heybeliada' ismi verildi.
Yeni Şafak
Zigana Milli Piyade Tüfeği geliyor
Ekonomi
Zigana Milli Piyade Tüfeği geliyor
TİSAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçen Alemdaroğlu, Zigana Milli Piyade Tüfeği’nin prototiplerini ürettiklerini ve hazır durumda olduğunu belirterek "Bu yıl milli piyade tüfeğimizin seri üretimine geçeceğiz" dedi.
IHA
Kement TSK için göreve hazır
Ekonomi
Kement TSK için göreve hazır
Milli mühimmatların atış sonrası kontrolünü sağlayacak taktik veri bağının oluşturulmasına yönelik Kement Projesi'nde, mesaj ve görüntü paylaşımı, proje isterlerinin üzerinde mesafelerde başarıyla gerçekleştirildi. Kement terminalleri, gerek ağ destekli veri bağı gerekse bir taktik data link olarak Türk Silahlı Kuvvetleri için görev almaya hazır hale geldi.
AA
"Anlamaları için tepelerine bomba yağması gerekiyordu"
Gündem
"Anlamaları için tepelerine bomba yağması gerekiyordu"
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'ye düşmanlık besleyen terör örgütlerinin çözüm sürecini bir zaaf olarak algıladığını belirterek, "Bunun bir zaaf olmadığını anlamaları için herhalde tepelerine epey bir bomba yağması gerekiyordu, şu anda zannediyorum bunun bir zaaf olmadığını anlamışlardır" dedi. HDP'nin kapatılmasına ilişkin fikirlerinin sorulması üzerine Işık, partilerin kapatılmasına prensip olarak karşı olduklarını söyledi.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.