ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
İstanbul'da simidin fiyatı arttı
Ekonomi
İstanbul'da simidin fiyatı arttı
İstanbul Simitçiler Odası'nın aldığı kararla simitin fiyatı 1 buçuk liradan bir lira 75 kuruşa çıkartıldı. Yeni fiyat tarifesi tüm simitçi esnafına gönderildi.
Diğer
Bu logoyu görmeden ürünü alma
Ekonomi
Bu logoyu görmeden ürünü alma
Türkiye’de üretilen ürünler artık Ticaret Bakanlığı’nın belirlediği “yerli üretim” logosunu kullanacak. Böylece vatandaşlar Türkiye’de üretim yapan, istihdam sağlayan firmaları ayırt edebilecek. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Ürünlerini Türkiye’de üreten yabancı firmalar da bu logoyu kullanacak” dedi.
Yeni Şafak
Kahvaltıyı es geçmeyin
Hayat
Kahvaltıyı es geçmeyin
Uzun bir yaz tatili sonrasında binlerce çocuk okula dönüyor, binlercesi de geçtiğimiz hafta ilk kez “Merhaba” dedi. Sabahın ilk ışıklarıyla okula gidecek çocuklar için kahvaltı çok daha önemli.
Yeni Şafak
Çocuklar daha çok protein tüketmeli
Hayat
Çocuklar daha çok protein tüketmeli

Çocuklarda protein gereksinmesi büyüme süreci nedeni ile daha fazladır. Çocuğun her ana öğünde iyi kaliteli protein içeren besinler tüketmesine gayret edilmelidir.

DHA
Sabrımızın son safhası
Gündem
Sabrımızın son safhası
Başkan Erdoğan, ABD’nin ekonomik saldırısının amacına hizmet eden Merkez Bankası’nın faiz kararını sert bir şekilde eleştirerek, “Faiz arttırımını, üstelik oldukça yüksek bir oranla gerçekleştirdi. Şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. Çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz” dedi.
Yeni Şafak
Erdoğan'dan Merkez Bankası'na: Sabrım bir yere kadar
Gündem
Erdoğan'dan Merkez Bankası'na: Sabrım bir yere kadar
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası'nın dünkü kararını değerlendiren Erdoğan, "Şu an şahsen benim sabır safhamdır ve bu sabır bir yere kadar. Çünkü biz sömürü manivelalarına eyvallah edemeyiz" ifadesini kullandı. Erdoğan ayrıca 'ilaçlar yok, kitaplar basılmıyor' dedikodularına da sert bir yanıt verdi ve "Kesinlikle böyle bir sorun yok. Burası bir kabile devleti değil. Bizim çözmeyeceğimiz sorun yok" dedi. Yerel seçimlere de değinen Başkan, "Mahalli idareler seçimlerinde ittifak imkanı olur mu bakacağız. Birlikte bunu değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.
Yeni Şafak
Çocuğunuzun okul başarısı için 10 beslenme kuralı
Hayat
Çocuğunuzun okul başarısı için 10 beslenme kuralı
Yetersiz ve dengesiz beslenen çocukların öğrenmede güçlük çektikleri, davranış bozuklukları yaşadıkları, dikkat sürelerinin kısaldığı, sık hastalanmaları nedeniyle okuldaki devamsızlık sürelerinin uzadığı ve tüm bunlar sonucunda da okul başarısının düştüğü belirlenmiştir. İşte size okul başarısını artıran beslenme önerileri ve zihni açan besinler...
Yeni Şafak
Onurlu bir 
yaşam için çağa karşı durmak
Hayat
Onurlu bir yaşam için çağa karşı durmak
Karşı duruş söylendiği gibi kolayca gerçekleştirilebilecek bir eylem değildir. Buna ciddi bir biçimde hazırlanmak gerekir. Hayatımızı bu karşı duruşa göre tanzim etmekle ve bu karşı duruşa engel teşkil edecek herşeyi hayatmızdan çıkarmakla işe başlanabilir ancak. Bu zor bir iştir. Nuri Pakdil buna “demir çiğnemek” der.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.