Simit fiyatında sürpriz
Ekonomi
Simit fiyatında sürpriz
Ekonomi Bakanlığı susamın gümrük vergisini yüzde 56 düşürdü. İstanbul'da bu yıl karaborsadan dolayı 1 lira 40 kuruşa kadar çıkan simidin fiyatının bu yıl pahalanmaması bekleniyor.
Diğer
Bursa’da askıda simit uygulaması
Hayat
Bursa’da askıda simit uygulaması
Bursa'da bir simit satıcısı, askıda simit uygulaması ile ihtiyaç sahipleri ile yardımseverler arasında köprü oluyor.
Ulucami yanındaki Orhangazi Parkı'nda tezgâhı bulunan Sezai Koz, bir yandan simit satarken, diğer yandan da ihtiyaç sahiplerine yardım topluyor. İlk başlarda kendi imkanlarıyla başlattığı kampanyayı yardımseverlerin desteği ile büyüten tezgâhtar, yardıma muhtaç insanların yüzünü güldürüyor. Bu kampanyanın Bursa'da ilk ve tek olduğunu söyleyen Sezai Koz, “İhtiyacı olan vatandaşlarımız gelip bize hiç sormadan askıdan simitleri alıp gidiyorlar. Vatandaşlarımız teveccüh etti, günde 50 simit biriktiği oluyor. Halkımız bu hususta çok hassas” dedi.
IHA
İstanbul'da simidin fiyatı arttı
Ekonomi
İstanbul'da simidin fiyatı arttı
İstanbul Simitçiler Odası'nın aldığı kararla simitin fiyatı 1 buçuk liradan bir lira 75 kuruşa çıkartıldı. Yeni fiyat tarifesi tüm simitçi esnafına gönderildi.
Diğer
Zabıtaya kıza kadın ekmek teknesini yaktı
Gündem
Zabıtaya kıza kadın ekmek teknesini yaktı
Ordu'da 4 yıldır simitçilik geçimini sağladığını belirten Ayhan Durak isimli kadın seyyar satıcı, zabıtaların sattığı simitlere el koymasına tezgahını yakarak tepki gösterdi. Durak, " Bana burada simit satamayacağımı söylüyorlar. Başkasına izin veriyorlar. 'Aç mısın tok musun' diyen yok. O zaman bana para versinler, ben de evimde oturayım, simit satmayayım" dedi.
IHA
Takım elbiseli simitçi dikkat çekiyor
Ekonomi
Takım elbiseli simitçi dikkat çekiyor
Yozgat’ta 18 yıldır simit satarak evinin geçimini sağlayan Memiş Kaplan, kravatlı ve takım elbiseli simitçi olarak dikkat çekiyor. Yazın beyaz kışın ise siyah takım elbise giyen simitçi Memiş Kaplan, hijyen kurallarına da son derece önem veriyor.
IHA
Simiti ucuza sattığı için tehdit ediliyor
Gündem
Simiti ucuza sattığı için tehdit ediliyor
Bursa'da 1 liradan satılan simidi, 50 kuruştan satan fırının önünde kuyruk oluşurken iş yeri sahibi Gürsel Kavan fiyat indirdiği için tehdit edildiğini ileri sürdü. Kavan, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi hedefini 2023 olarak belirlediğini ve 7 yıl daha aynı fiyata simit satacağını söyledi.
DHA
Türk simidine Suudi  ortak
Ekonomi
Türk simidine Suudi ortak
Suudi Arabistan merkezli Fawaz Alhokair Grubu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da 50 kadar franchise şubesine sahip olduğu Simit Sarayı’nın yüzde 10’una ortak oldu. Suudlu ortak, önümüzdeki dört yılda 250 simit sarayı şubesi daha açmayı hedefliyor.
Yeni Şafak
Bursa’da askıda simit uygulaması
Hayat
Bursa’da askıda simit uygulaması
Bursa’da bir simit satıcısı, askıda simit uygulaması ile ihtiyaç sahipleri ile yardımseverler arasında köprü oluyor. Bu kampanyanın Bursa'da ilk ve tek olduğunu söyleyen Sezai Koz, “İhtiyacı olan vatandaşlarımız gelip bize hiç sormadan askıdan simitleri alıp gidiyorlar" dedi.
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.