Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Çağrı merkezi hizmeti alınacak
Ekonomi
Çağrı merkezi hizmeti alınacak
Eskişehir Osmangazi Elektrik Dağıtım ve Anonim Şirketi, Çağrı Merkezi hizmeti alımı yapılacağını duyurdu. İhale, 24 Mayıs 'açık teklif usulü' olacağı bildirildi.
Yeni Şafak
Şirketlerin kriz anahtarı dijital dönüşüm
Şirketlerin kriz anahtarı dijital dönüşüm
COVID-19’un küresel ekonomi ve günlük hayatımız üzerindeki benzeri görülmemiş etkisi hâlâ devam ederken normale dönme tartışmaları hızlandı. “Normal”e geri dönüldüğünde yaşam tarzımızda köklü değişimler ve belirsizlikler söz konusu olacaktır.Karşılaşılan zorlukların üstesinden gelinmesinde dijitalleşme anahtar rol oynayacaktır. Koronavirüs salgınıyla mücadeleye yönelik katı önlemler perakende alt sektörlerini farklı bir şekilde etkiledi. Tüketicilerin yönelimi gıda ve tıbbi malzeme gibi temel ü...
Libya'dan Türk şirketlere davet
Dünya
Libya'dan Türk şirketlere davet
Libya Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Abdullah el-Lafi, Türk şirketleri ülkesine davet etti. Lafi, "Türk şirketlerinin en kısa sürede Libya'nın yeniden yapılandırılmasına katkı sunmak için Libya'ya geri dönmeleri gerekiyor. Özellikle elektrik alanındaki Türk şirketlerin deneyiminden yararlanabiliriz" dedi. Türkiye'den büyük bir bakanlar heyetinin çeşitli alanlarda iş birliğinin artırılmasını görüşmek için yakında Libya'ya gideceği öğrenildi.
AA
KOBİ yatırımı
mobile yöneldi: Pandemi şartları şirket planlarını etkiledi
Ekonomi
KOBİ yatırımı mobile yöneldi: Pandemi şartları şirket planlarını etkiledi
Salgın sürecinde KOBİ’ler dijitale yatırım konusunda ikiye ayrıldı. Salgın şartları şirketlerin bir bölümü için dijitalleşmeyi tetikleyici unsur olarak görülürken, bazı şirketler için ise yatırımdan kaçınma gerekçesi oldu.
Yeni Şafak
Ankara'da sahte 'savunma sanayi şirketine' operasyon: 7 gözaltı
Gündem
Ankara'da sahte 'savunma sanayi şirketine' operasyon: 7 gözaltı
Ankara'da, Savunma Sanayi Başkanlığı'na bağlı kuruluş olarak tanıttıkları şirket üzerinden, savunma sanayi alanında faaliyet gösteren firmaları tehdit ederek 5 milyon TL vurgun yapan suç örgütüne operasyon düzenlendi. Yedi kişinin gözaltına alındığı operasyonda, daha önce büyükelçilik olarak kullanılan yüksek güvenlikli sözde şirket binasında çok sayıda silah, dinleme cihazı ve sinyal kesici 'jammer' ele geçirildi.
DHA
Gazprom Kuzey Akım 2 açıklaması: Yüzde 95'i tamamlandı
Ekonomi
Gazprom Kuzey Akım 2 açıklaması: Yüzde 95'i tamamlandı
Rus enerji şirketi Gazprom, Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Projesi'nin yüzde 95'ine denk gelen 2 bin 339 kilometrelik boru döşeme işini tamamladığını açıkladı.
AA
Rus enerji şirketlerinin ABD korkusu: İsimlerini gizliyorlar
Ekonomi
Rus enerji şirketlerinin ABD korkusu: İsimlerini gizliyorlar
ABD'nin yaptırım tehditlerine yönelik Rus şirketler kendilerini kamufle ediyor. Suriye rejimi tarafından Doğu Akdeniz'de hidrokarbon aramaları için yetkilendirilen yeni şirketlerle, bölgede daha önce faaliyet gösteren büyük enerji şirketlerinin isimlerini olası ABD yaptırımlarına karşı gizlediği belirtiliyor.
AA
Şirketlerin toplumsal cinsiyet eşitliği araştırmasının tutarsızlıkları
Şirketlerin toplumsal cinsiyet eşitliği araştırmasının tutarsızlıkları
2014’ten bu yana 70’in üzerinde şirket , “İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı” (BADV) projesini yürütüyor. BM, Sabancı Vakfı ve TÜSİAD bu projenin en önemli ortakları. Şirketler, projeyi toplumsal cinsiyet eşitliğini temel alarak destekliyorlar. Bunu bir dava olarak görüyorlar. Bu dava görünürde kadına şiddetin önlenmesi düşüncesine dayanıyor. Gerçekte ise toplumsal cinsiyet eşitliğini hakim kılmak ve kadın meselesine çözüm olarak sunmak amacını güdüyor. Bu ön kabule dayanarak araştırmalar yapılı...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.