ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
İşte idlib
anlaşması
Dünya
İşte idlib anlaşması
Başkan Erdoğan ve Putin’in Soçi’de imzaladığı İdlib anlaşmasının detayları ortaya çıktı. Milyonlarca İdlibli’ye rahat bir nefes aldıran 10 maddelik anlaşmayla bölgede 15-20 kilometrelik güvenli bölge oluşturulacak.
Yeni Şafak
Bu ülkede Türk Lirası
geçer
Gündem
Bu ülkede Türk Lirası geçer
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide karanlık tablo çizenlere tepki gösterdi. Erdoğan, "Kriz filan sakın ha bunlara aldırmayın, hepsi manipülasyondur, bizde kriz filan yok, güçlenerek geleceğe yürüyoruz" dedi. Erdoğan, dövizle kirayı kaldırdıklarını belirterek, buna uymayanların bedelini ödeyecekleri uyarısında bulundu.
Yeni Şafak
Putin ile Merkel Suriye'yi görüştü
Dünya
Putin ile Merkel Suriye'yi görüştü
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Suriye meselesini görüştü. Putin'in Soçi'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme hakkında Merkel'e bilgi verdiği belirtildi.
AA
İdlibli şairden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a methiye
Dünya
İdlibli şairden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a methiye
Suriye halkına Türkiye'den yapılan yardımlar karşılıksız kalmadı. İdlibli bir Arap, Suriye halkına yaptığı yardımlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a övgü dolu bir şiir yazdı. Suriye rejim güçlerinin İdlib'in etrafını kuşatarak şehri ateş çemberine almasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de görüştü. Görüşmede şehirdeki muhalif güçlerin silahsızlandırılmasının sağlanmasıyla yaşayan 3 buçuk milyon insanın hayatının kurtarılmasından etkilenen İdlibli şair bu girişimlerinden etkilenip Erdoğan'a övgü dolu bir şiir yazdı.
IHA
Economist'te dikkati çeken 'Hatay' çıkışı
Dünya
Economist'te dikkati çeken 'Hatay' çıkışı
Türkiye'nin güneyinde güvenliğini sağlama çabaları İngiliz Economist dergisinde yayınlanan bir makalede değerlendirildi. Makalede tepkiye yol açan ifadelere yer verildi: "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de" Ancak Türkiye, Fırat Kalkanı Harekatı sonrasında güvenliği sağladığı bölgelere sivilleri yerleştirmiş ve dünyaya örnek olmuştu.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kriz filan yok bunlar manipülasyon
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kriz filan yok bunlar manipülasyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziler Günü'nde yaptığı konuşmada "Kriz filan sakın ha bunlara aldırmayın, bunların hepsi manipülasyondur, bizde kriz filan yok, güçlenerek geleceğe yürüyoruz" dedi.
Yeni Şafak
Barışın gözcüsü İHA olacak
Gündem
Barışın gözcüsü İHA olacak
BM tarafından “21. yüzyılın en büyük insani kayıplarının yaşanabileceği” uyarısıyla duyurulan İdlib gerginliği, Başkan Erdoğan’ın yoğun diplomasi trafiğinin ardından sıcak bir çatışmaya dönüşmeden kontrol altına alınabildi. Türkiye ve Rusya’nın barışı birlikte tesis edeceği bölgede en önemli aktörlerden biri de şüphesiz İHA ve SİHA’lar olacak. Konunun uzmanlarına göre yerli ve milli İHA’lar böylesine kritik bir dönemde sadece sahada değil, anlık sağlayacağı kanıtlarla masada da Türkiye’nin elini güçlendirecek.
Yeni Şafak
Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması: Atılmış bir adım yok
Gündem
Kurtulmuş'tan ittifak açıklaması: Atılmış bir adım yok

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yerel seçimde AK Parti'nin MHP ile ittifak etmesine yönelik değerlendirmelere ilişkin, "İttifak konusunda konuşulmuş bir şey yok. Atılmış bir adım yok. Bu sadece ortada bulunan bir söz ya da temenni" dedi.

Tvnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.