Sofranın baştacı soğan
Hayat
Sofranın baştacı soğan
İçinde bolca potasyum ve kalsiyum bulunduran soğan, doğal bir antibiyotik. Mide rahatsızlıklarından detoksa kadar birçok farklı maksatla kullanılan soğan, yemeklerin de vazgeçilmez parçası. Bu yüzden soğanla yapılan birkaç yemek tarifi beğenize sunuyoruz.
Yeni Şafak
Depolarda 1 milyon ton soğan var
Ekonomi
Depolarda 1 milyon ton soğan var
Geçen yıl bu aylarda halde 40 kuruşa satılan soğanda baş gösteren hastalığı fırsata çevirmek isteyip, talep olmasına karşın malını depodan çıkarmayarak fiyatların 5 TL seviyesine yükselmesine neden olanlara yönelik bakanlık harekete geçti. Sadece Ankara Polatlı'da 200 bin ton soğan tespit edilirken, 5 bölgede daha yer alan depolardaki soğanla bu rakamın 1 milyon tonu bulacağı ifade ediliyor. Depolardan talep doğrultusunda çıkışı yapılacak soğanlarla birlikte fiyatların da hızla düşeceği belirtiliyor.
Yeni Şafak
Fiyatı cep yakıyor
Ekonomi
Fiyatı cep yakıyor
Türkiye'deki soğan üretimin en fazla olduğu illerden Amasya'da kuru soğanın kilosu pazarda 2,5 liradan satılıyor.
IHA
Soğanın fiyatı yüzde 100 arttı
Ekonomi
Soğanın fiyatı yüzde 100 arttı
Toptancıların soğan fiyatlarındaki artış beklentisi, bu hafta pazar tezgahlarına yansırken, soğanın fiyatı, yüzde 100 artışla 2,5 liradan 5 liraya çıktı. Pazarcı esnafı, soğanın kilosunun yılbaşına kadar 10 lirayı bulacağını öne sürdü.
DHA
Soğan üreticisinin umudu ihracatta! Kuru soğan fiyatı ne kadar?
Soğan üreticisinin umudu ihracatta! Kuru soğan fiyatı ne kadar?
Türkiye'nin önemli soğan üretim merkezlerinden Amasya'da kuru soğanın tarla fiyatı gerilerken, üreticiler ümitlerini ihracata bağladı. Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, yaptığı açıklamada, Amasya'da 90 bin dekar alanda kuru soğan üretimi yapıldığını, hasadın halen devam ettiğini söyledi.
Diğer
Soğana zam kapıda
Ekonomi
Soğana zam kapıda
Yüksek sıcaklıkların yaktığı, aşırı yağışların da çürüttüğü soğan için zam kapıda.
Diğer
Yeşil soğanın bu faydasına şaşıracaksınız!
Hayat
Yeşil soğanın bu faydasına şaşıracaksınız!
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kilo vermek isteyenlerin yeşil soğana dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı.Diyetisyen Enç, bahar aylarının hafif beslenmek için en ideal zaman olduğunu söylerken, diyet yapanları yeşil soğanın "iştah açıcı" etkisine karşı uyardı.
IHA
Menemen değil soğanlı
yumurta
Hayat
Menemen değil soğanlı yumurta
Soğanlı mı, soğansız mı tartışmaları menemeni yeniden gündemimize getirdi. Yemek tarihi araştırmacılarına menemenlerini nasıl tercih ettiklerini ve bu yemeğin kökenini sorduk. Yunus Emre Akkor’a göre menemenin kökeninde Osmanlı mutfağının soğanlı yumurtası olabilir. Ülkü Menşure Solak ise domatesin cumhuriyetle beraber yaygınlaştığına dikkat çekiyor. Menemeni soğansız yapan Mary Işın da herkesin damak tadına yakın olan tarifi seçtiğini söylüyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.