Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Kızı için yapmaya başladı kendi işinin patronu oldu:  Üç yılda fırın açtı
Ekonomi
Kızı için yapmaya başladı kendi işinin patronu oldu: Üç yılda fırın açtı
Mersin'in Mezitli ilçesinde yaşayan 48 yaşındaki Şebnem Söğüt, 5,5 yıl önce sindirim problemi yaşayan 7 yaşındaki kızı Deniz için çavdar unundan ekşi mayayla ekmek üretmeye başladı. Sögüt, çevresindekilerin beğenmesi üzerine üretici pazarında satmaya başladığı ekmeklerini, fırın açıp gelir kapısına dönüştürdü.
DHA
Mahallenin ablası
Gündem
Mahallenin ablası
İstanbul Güngören’deki Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi Muhtarı Av. Özlem Söğüt, mahalleye canlılık getirmiş. 23 bin mahalle sakininden her birinin hikayesine hakim olan Söğüt, ekibiyle düzenli olarak köy okullarına yardım kampanyaları düzenliyor. Ekip salgın sürecinde de yaşlıların imdadına koştu.
Yeni Şafak
Siirt'te 725 nüfuslu köyde imam hariç herkesin soyadı aynı
Gündem
Siirt'te 725 nüfuslu köyde imam hariç herkesin soyadı aynı
Siirt'in Kurtalan ilçesine bağlı Aksöğüt köyünde yaşayan 725 vatandaşın hepsinin 'Yeşilyurt' soy adını taşıması herkesi şaşırtıyor. Tümü akraba olan ve aynı soydan gelen Aksöğüt köyünde herkesin 'Yeşilyurt' soy adını taşıması evrak ve resmi işlerde karışıklıkların yaşanmasını da beraberinde getiriyor.
IHA
Bu köyde 724 kişinin soyadı 'Yeşilyurt':  Karışıklığı engellemek için ilginç yöntemler kullanıyorlar
Hayat
Bu köyde 724 kişinin soyadı 'Yeşilyurt': Karışıklığı engellemek için ilginç yöntemler kullanıyorlar
Siirt'in Kurtalan ilçesine bağlı herkesin aynı soyadına sahip olduğu Aksöğüt köyünde isimlerin karıştırılmaması için farklı yöntemler tercih ediliyor. Muhtar Emrullah Yeşilyurt, "Hepimiz akrabayız ve soy isimlerimiz Yeşilyurt. Aynı isimden 4-5 kişi oluyor. Karışıklık olmasın diye Nurullah oğlu Emrullah, Yasin oğlu Bahattin diye çağırıyoruz. Okulda da öğretmenlerimiz aynı isme sahip öğrencileri karıştırıyor. Öğretmen de öğrencilere Ahmet 1, Ahmet 2, Mehmet 1, Mehmet 2 diye belirlemişler" ifadelerini kullandı.
AA
Cumhuriyet yazarı Söğüt: Katil polis ve devlet gençlere hesap verecek
Gündem
Cumhuriyet yazarı Söğüt: Katil polis ve devlet gençlere hesap verecek
Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Söğüt, bugünkü köşe yazısında polisi ve devleti tehdit etti. “Sadece insan öldürerek katil olunmaz” diyen Söğüt, “Tüm katil polisler ve de katil devletler gün gelir muhakkak hesap verirler” ifadelerini kullandı.
Diğer
Milyar dolarlık altın rezervi sevinci: Bin kişiye de iş kapısı açılacak
Ekonomi
Milyar dolarlık altın rezervi sevinci: Bin kişiye de iş kapısı açılacak
Bilecik’in Söğüt ilçesinde yer alan Gübretaş'a ait maden sahasında parasal karşılığı 46 milyar lira olan 3.5 milyon onsluk altın rezervi bulunması bölge halkı arasında da sevince yol açtı. Altının çıkarılması için çalışmalar hızlanırken maden sahasında bin kişiye de iş istihdamı sağlanacağı belirtildi.
IHA
Altın rezervi FETÖ'nün kasası Akın İpek’ten geri alınan arazide bulundu
Ekonomi
Altın rezervi FETÖ'nün kasası Akın İpek’ten geri alınan arazide bulundu
Tarihi doğalgaz keşfinin ardından bir sevindirici haber de Bilecik'ten geldi. Tarım Kredi iştiraki Gübretaş’a ait Söğüt’teki maden sahasında 3,5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildi. Parasal karşılığı 6 milyar dolara (46 milyar lira) denk gelen keşif ile Gübretaş Maden AŞ'ye ait maden sahası dünyada da ilk 5’e girecek iken rezervin ise iki yıl içinde çıkarılması bekleniyor. Türkiye'nin altın varlığında en büyük sahası haline dönüşen maden sahasının hikayesi ise oldukça ilginç. Söz konusu maden sahasının 15 Temmuz Darbe Girişimine kadar FETÖ'nün elinde bulunan Koza Altın'a verildiği ancak şirketin yükümlülüklerini yerine getirmemesi üzerine açılan dava sonrası geri alındığı ortaya çıktı.
Yeni Şafak
Söğüt’te dev altın rezervi bulunmuştu: Maden sahası havadan görüntülendi
Gündem
Söğüt’te dev altın rezervi bulunmuştu: Maden sahası havadan görüntülendi
Bilecik'in Söğüt ilçesinde Gübretaş'a ait maden sahasında 3.5 milyon onsluk altın varlığı tespit edilirken, alanda çalışmalar hız kazandı. Çalışmalar ve altının çıkarılacağı maden sahası havadan görüntülendi.
IHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.