Somalili turist takside düşürdüğü 'saç ektirme' parasına kavuştu
Hayat
Somalili turist takside düşürdüğü 'saç ektirme' parasına kavuştu
Norveç'ten saç ektirmek için Türkiye'ye gelen Somalili Abdırısaq Abdırashıd'ın takside düşürdüğü, içinde 2 bin 250 euro (24 bin TL) bulunan cüzdanı, sürücü Ergül Yılmaz tarafından Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası'nda teslim edildi. Oda Başkanı Mehmet Yiğiner, taksicilerin turistleri dolandırdığı, fazla ücret aldığı haberlerini duyarken, Ankara'da taksici esnafının işini düzgün yaptığının bir kez daha ispat edildiğini söyleyerek, Yılmaz'ı cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.
DHA
Bir devlet inşasının on yılı
Bir devlet inşasının on yılı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında Başbakan sıfatıyla beraberindeki büyük bir heyetle Somali’yi ziyaret edişi ülke için bir dönüm noktası oldu. Aradan geçen 10 yılda Somali devleti Türkiye’nin desteği ile ayağa kalkmaya ve süreci yeniden tesis etmek için toparlanmaya başladı.
Yeni Şafak
Ege'de yine Yunan vahşeti: 
Göçmenleri çekiçle darp ettikten sonra denize atıp boğdular
Dünya
Ege'de yine Yunan vahşeti: Göçmenleri çekiçle darp ettikten sonra denize atıp boğdular
Ege’de Yunan vahşeti her gün farklı bir boyut kazanıyor. Mültecilere karşı insanlık dışı tavırlarını sergileyen Yunanistan, çekiçle kafalarına vurup darp ettiği 3 göçmeni denizde ölüme terk etti. Denize atıldıklarını anlatan Yemen uyruklu bir göçmen, kendisinin yüzerek kurtulduğunu, beraberindeki biri kadın 2 kişinin ise boğulduğunu söyledi. İki göçmenin cansız bedenleri Sazlık Koyu’nda bulundu.
Yeni Şafak
En çok o gün ağladım
Hayat
En çok o gün ağladım
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın 23 Afrika ülkesindeki izlenimleri “Afrika Seyahatlerim” adıyla kitaplaştı. Somali’ye 2011’deki ilk ziyaretini unutamadığını anlatan Erdoğan, “Açlıktan yavrularını kaybeden annelerin acısını hissetmek için tercümana gerek yoktu. O gün ağladığım kadar hayatım boyunca hiç ağlamadım” ifadelerini kullanıyor.
Yeni Şafak
Başörtümden taviz vermem
Hayat
Başörtümden taviz vermem
İlk tesettürlü model olarak bilinen Somali asıllı manken Halima Aden, “kişisel tesettür yolculuğumda yanlış yere gittiğimi fark ettim” diyerek geçtiğimiz sene modelliği bıraktığını duyurdu. Neredeyse bir sene sonra bileğinde Filistin bayraklı bilekliği ile modelliğe değil ama değerlerine sadık kalabileceği ve sınırlarını kendisinin belirleyeceği şekilde modaya geri dönen Halima Aden ile “eve dönüş”ü konuştuk.
Yeni Şafak
40 bin Türk askeri Yunanistan'ı korkuttu
Dünya
40 bin Türk askeri Yunanistan'ı korkuttu
Türkiye ile Yunanistan arasındaki askeri güç dengesini analiz eden Yunan araştırma merkezi, Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde silahlandığı ve özellikle deniz ağını genişlettiği belirttiği raporunda Türkiye'nin yurt dışında bulunan 40 bin askerini ise ciddi bir sorun olarak nitelendirdi.
Diğer
“Hudut namustur”
“Hudut namustur”
Son derece doğru bir söz. Kimsenin itiraz edemeyeceği, kimseyi rahatsız etmemesi gereken bir söz. Devlet kavramının olduğu her yer ve zamanda devletin varlığını ve egemenliğini ifade eden ilk şart ve unsur sınırdır. Devlete bağlılık seviyesinin yüksekliği oranında vatandaşlar da devletin sınırlarının korunması sürecine bir şekilde katılırlar. Sınır güvenliği, devletin vatandaşa verdiği sözlerden biridir ve devletin gücü ve devamlılığı bu söze sadakatine bağlıdır. İnsanın bireysel varlığı ve ba...
Takım otobüsüne bombalı saldırı: 5 ölü
Spor
Takım otobüsüne bombalı saldırı: 5 ölü
Somali'de futbolcuları taşıyan takım otobüsüne düzenlenen bombalı saldırıda, 5 kişi hayatını kaybederken 12 kişi de yaralandı.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.