Güz düşünceleri
Gökhan Özcan
Güz düşünceleri
Güneş son demlerinde berrak, ışıltılı, seyrine doyulmaz bir şal gibi vadileri, tepelere doğru yükselen korulukları bakır kızılına boyuyor. Bakır kızılı dedimse, tek bir renk, tek bir ton değil, sarıdan kızıla kadar belki onlarca, belki yüzlerce farklı ton seyrimize amade. Yeter ki dönüp bu doyumsuz güzelliklerin seyrine dalacak anları çekip alabilelim, kurtarabilelim içinde dönedurduğumuz gündelik girdapların içinden. “Karşı tepeler buradan ne kadar heybetli görünüyormuş, daha önce hiç dikkat et...
Isparta’da sığırcık kuşlarının sürü halinde uçuşu ezan sesiyle birleşti
Gündem
Isparta’da sığırcık kuşlarının sürü halinde uçuşu ezan sesiyle birleşti
Isparta kent merkezinde dün akşam ezanı ile birlikte Isparta semalarını dolduran sığırcık sürüsünün senkronize uçuşu izleyenleri hayran bıraktı.
IHA
'Ateş Kuşları' uğurlandı
Gündem
'Ateş Kuşları' uğurlandı
Türk Hava Kurumunun (THK) "Ateş Kuşları" diye bilinen yangın söndürme uçakları, yeni sezon öncesi görev yerleri Adana, İzmir, Bodrum ve Antalya'ya gönderildi.THK Başkanı Kürşat Atılgan, Türk Hava Kurumu Üniversitesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, söz konusu yangın uçaklarının görevlerini başarıyla yaptıklarını söyledi.Atılgan, Kurumun orman yangınlarına karşı mücadelede önemli tecrübeler edindiğini belirterek, "Bu tecrübeler çerçevesinde Orman ve Şu İşleri Bakanlığına orman yangınlarıyla mücadele konusunda çok önemli katkıda bulunuyoruz. Türkiye orman yangınlarıyla mücadelede önde gelen ülkelerden biri oldu." diye konuştu.Pilotlara bu sezonki görevlerinde başarılar dileyen Atılgan, uçaklara, deniz ve göllerden su alırken, orada bulunan taşıtların kolaylık sağlamasının önemine işaret etti. Bu sezon 30 Ekim'e kadar görev yapacak uçaklarda 7'si yabancı olmak üzere 22 pilot uçuş gerçekleştirecek.
AA
"Avrupa'nın projelerine inanmıyorum"
Hayat
"Avrupa'nın projelerine inanmıyorum"
Devlet Tiyatroları ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce ortaklaşa yürütülen proje kapsamında "Son Kuşlar" tiyatro oyunu ile cezaevlerinde hükümlü ve tutuklulara sevgi, barış ve umut mesajları veren Oyuncu Turgay Tanülkü, ülke olarak terör olaylarıyla baş etmenin birlik ve beraberlik duygularıyla hareket etmekten geçtiğini vurguladı.
AA
Turgay Tanülkü mahkumları sevindirdi
Hayat
Turgay Tanülkü mahkumları sevindirdi
Tiyatro oyuncusu Turgay Tanülkü, Kocaeli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda mahkumlara moral vermek için Sait Faik Abasıyanık'ın 'Son Kuşlar' isimli eserini sahneledi. 80 bin mahkumun izlediği oyunun sosyal bir proje olduğunu anlatan Tanülkü, oyunun ücretsiz izlendiğini ifade etti.
DHA
"Son Kuşlar" 88 cezaevinde sahnelendi
Hayat
"Son Kuşlar" 88 cezaevinde sahnelendi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce ortaklaşa yürütülen sosyal sorumluluk projesiyle aynı ismi taşıyan "Son Kuşlar" tiyatro oyunu, şimdiye kadar 88 cezaevinde sahnelendi.
AA
Ara Güler de rol almıştı
Hayat
Ara Güler de rol almıştı
Genç yönetmen Onur Barış'ın, Türk edebiyatının usta öykücüsü Sait Faik Abasıyanık'ın hayatını konu alan belgesel filmi 'Benden Hikayesi', özel gösterimlerin ardından 5 Nisan'da sinemalarda da vizyona girdi. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Ara Güler'in de yer aldığı belgesel 60 salonda gösterimde.
DHA
TRT TV Filmleri'nde bu hafta
Hayat
TRT TV Filmleri'nde bu hafta
Genç yönetmen Bedir Afşin'in ilk uzun metrajı olan filmde, Şahverdi Ali Eren, Fatma Öney, Sencar Sağdıç, Ergül Coşkun, Tolga Kortunay, Fatih Sönmez ve Turgay Atalay rol alıyor. Yarın saat 20.00'de TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak olan film, TRT TV Filmleri Projesi kapsamında çekilen 33 filmden biri.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.