"Türk start-up"larına 1,3 milyar dolarlık yatırım
Ekonomi
"Türk start-up"larına 1,3 milyar dolarlık yatırım
"Türk start-up"ları, yılın ilk çeyreğinde aldığı yaklaşık 1,3 milyar dolarlık yatırımla 2021 genelinde elde ettiği 1,5 milyar dolarlık yatırım tutarına yaklaştı. Yatırım alan 61 girişimin içinde, geçen yıl aldığı yatırımla değerlemesi 1 milyar doları aşan Insider ile Türkiye'nin "unicorn"larından Getir ve Dream Games de yer aldı.
AA
Startup Mentor’a başvuru süresi uzatıldı
Ekonomi
Startup Mentor’a başvuru süresi uzatıldı
26-27 Kasım 2015 tarihlerinde ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek olan Startup Mentor Türkiye Kasım 2015 Programı'na başvuru süresi 22 Kasım'a kadar uzatıldı.
IHA
2021’de startup’ların aldığı yatırımlar 1.5 milyar dolara ulaştı
Gündem
2021’de startup’ların aldığı yatırımlar 1.5 milyar dolara ulaştı
Yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri girişimci ekosisteminde dönüşüm sürecini başlattı. Gücünü ileri teknoloji ve inovasyondan alan startup’ların elde ettiği yatırımlar 2021’de 1.5 milyar dolara ulaştı. Yaşanan dönüşüm, erken aşama teknoloji yatırımlarının finansmana erişimlerini hızlandırdı. Yatırım fonları Türkiye'deki teknoloji tabanlı girişimlerin sermaye ihtiyacının çözülmesi için harekete geçti.
DHA
İlk 6 ayda 1,6 milyar dolarlık yatırım çekti
Ekonomi
İlk 6 ayda 1,6 milyar dolarlık yatırım çekti
Birkaç yıl öncesine kadar yabancı yatırımcının pek de dikkate almadığı Türk start-up piyasası için şimdilerde ‘Avrupa’nın silikon vadisi’ yorumu yapılıyor. Pandemide, startup ekosisteminin 10 yıl olarak öngörülen hacimsel büyümeye 15 ay gibi kısa bir sürede ulaşması dikkat çekti. Pazar, yılın ilk 6 ayında 1,6 milyar dolarlık yatırım çekerken, yolun başındaki girişimcilere de cesaret veriyor.
Yeni Şafak
Oyun kuran gençler
Yaşar Süngü
Oyun kuran gençler
Uluslararası sermayenin oyun sektörüne yaptığı yatırımların 1 yılda 20 kat artması Türkiye’deki genç girişimcilerin başarısının rakamlarla ifadesi.2020 yılında sanal dünyada 10 tane oyun girişimi yatırım alırken bu sayının 2021 yılında 54’e yükselmesi Türk girişimcilerin bu alanda ne kadar başarılı olduklarını gösteriyor.Dijital oyun sektörünün 2021 yılında Türkiye’nin en çok yatırım alan sektörüne dönüşmesinin altında da oyun kuran, tasarlayan bu genç girişimciler var.Girişimci gençlik sadece o...
Start up'lara milyonluk destek yolda
Teknoloji
Start up'lara milyonluk destek yolda
Son yıllarda ülkemizden çıkan birçok genç teknoloji firmasının arkasında melek yatırımcılar bulunuyordu. Büyük şirketlerin de bu alana kaymasıyla milyar dolar seviyesine ulaşan girişimlerimiz olmuştu. Vodafone da bu alana yatırım yapmaya karar verdi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, "2023 yılı sonuna kadar toplam 50 firmayla iş birliği yapmayı, bu firmalara toplam 75 milyon TL değerinde destek sağlamayı ve söz konusu destekler sayesinde firmalar için ek 600 milyon TL’lik ekonomik değer yaratılmasını hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.
AA
Türk startup'ların ünü sınırları aştı: 1,5 milyar dolarlık yatırım aldılar
Ekonomi
Türk startup'ların ünü sınırları aştı: 1,5 milyar dolarlık yatırım aldılar
Türk startup'ların ününün sınırları aştığını ve ekosistemin ileri teknolojilerden aldığı güçle hızla gelişmeye devam ettiğini belirten Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'de startup'ların aldığı yatırımlar, 2021 yıl sonu itibariyle 1,5 milyar dolara ulaştı." ifadesini kullandı.
AA
Türk teknoloji devlerine Katar dopingi
Teknoloji
Türk teknoloji devlerine Katar dopingi
e-ihracat alanında Türkiye’nin en büyük ticaret portalı turkishbusinessplatform.com’u hayata geçiren ASKON, aralarında Türkiye’nin en büyük teknoloji markaları ve teknoparkların bulunduğu Türk üreticilerini ve girişimcilerini Katar sermayesi ile buluşturacak. Katar’ın 50'ye yakın önde gelen teknoloji firması Smart Future Expo 2018 kapsamında İstanbul’a gelerek, yerli yatırımcılar ve girişimcilerle ikili iş görüşmelerinde bulunarak ortak iş geliştirecekler.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.