Norveç’in fonu!
Norveç’in fonu!
Geçtiğimiz günlerde, bir taraftan kurucusu olduğu Medyascope’nin Twitter hesabından “Bize, Patreon veya YouTube’un ‘Katıl’ butonu üzerinden katkıda bulunabilirsiniz. Destek verin, sizinle güçlenelim” mesajı yayınlayan bir yandan da kendisini eleştiren-eleştirmeyen binlerce hesabı engelleyen Ruşen Çakır’ın sadece ABD’den değil Norveç’ten de fon aldığını öğrendik. Ruşen Çakır’ın internet sitesindeki ‘Destekte Bulunanlar’ başlığı altında görünmeyen bu fonu, Norveç Dışişleri Bakanlığı’nın internet s...
Kılıçdaroğlu ile Esed arasında nasıl bir bağ var?
Kılıçdaroğlu ile Esed arasında nasıl bir bağ var?
Cehalet öğretilebilen bir şeydir. Eğitim yoluyla, telkin yoluyla, cahili değer ve inançlar başka insanlara aktarılır. Çok paradoksal gibi görünse de eğitim her zaman olumlu değerleri aşılamıyor, bazen toplumda var olan cahilce kabullerin insanlara, nesillere aktarılması şeklinde işliyor. O yüzden eğitim cehaleti gidermez aksine bazen daha da pekiştirir duygusunun zaman zaman oluşması bu yüzdendir. Bazı durumlarda eğitim seviyesinin artışıyla bazı ırkçı, ayırımcı, bencil, etnosentrik hatta anti-d...
Heyelan sonrası bölgede gezen çoban buldu:  Bursa'da heyecana yol açan keşif
Gündem
Heyelan sonrası bölgede gezen çoban buldu: Bursa'da heyecana yol açan keşif
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde toprak kayması sonucu ortaya çıkan mağarada heyecan verici bir keşfe rastlandı. Bölgede gezen bir çoban tarafından fark edilen mağaradaki bulgular özellikle beslenme alışkanlıkları ve mutfak kültürünün yeniden gözden geçirilmesine neden olacak.
IHA
Altın tahttan gelen bayram selâmı
Hayat
Altın tahttan gelen bayram selâmı
Yahyâ Kemâl; Osmanlı gücünün artık târih sahnesinden çekilmeye hazırlandığı dönemde, bu devletin mânevi açıdan iki temelinin olduğunu ifâde etmişti. Şâir; bunlardan birisinin Ayasofyâ’nın minârelerinden yükselen ezan, diğerinin de Topkapı Sarayı’ndaki Has Oda’da kesintisiz bir şekilde okunan Kur’ân-ı Kerim olduğunu söyleyerek kültür kodlarımıza dikkat çekmişti.
Yeni Şafak
Erdoğan’dan CHP’ye konfor cevabı: Ne zaman vurulacak diye izliyordu
Gündem
Erdoğan’dan CHP’ye konfor cevabı: Ne zaman vurulacak diye izliyordu
15 Temmuz gecesine ilişkin CHP’nin "Uçan sarayında konforlu şekilde semalarda dolaşmakla" itibarsızlaştırmaya çalıştığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cevabı çok sert oldu. "O gece F-16’lar bizim üzerimizden gidip geliyorlardı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kalkışma gecesi Atatürk Havalimanı’ndan darbecilerin arasından çıkmasını hatırlatarak, "Bunlar ise tankların arasından Bakırköy Belediye Başkanının evine gitti. Orada da kahvesini yudumlarken, bir taraftan da ne zaman vurulacak diye herhalde bizi izliyordu. Derdi oydu" dedi.
Yeni Şafak
Göztepe Kemal Ademi'nin peşinde
Spor
Göztepe Kemal Ademi'nin peşinde
Süper Lig ekiplerinden Göztepe, Fenerbahçeli oyuncuların peşine düştü. Daha önce Zanka ve Sinan Gümüş'ü listesine ekleyen Göztepe, şimdi de Kemal Ademi için nabız yoklayacak.
DHA
CHP'li Deniz Yücel: 'Demokrasi' deyince akla gelen ilk isim Kemal Kılıçdaroğlu
Gündem
CHP'li Deniz Yücel: 'Demokrasi' deyince akla gelen ilk isim Kemal Kılıçdaroğlu
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, kaset darbesiyle CHP'nin başına gelen, parti kongrelerinde başkan seçilen isimleri tasfiye eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, en demokratik insan olduğunu savundu. Yücel, "Dürüstlük, namus, ahlak, erdem, vatan sevgisi, millet sevgisi ve demokrasiye bağlılık deyince akıllardaki ilk isim Kemal Kılıçdaroğlu'dur" ifadelerini kullandı.
Diğer
Bari insani şartları zorlamayın
Bari insani şartları zorlamayın
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün Twitter’dan yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Dünyaya sesleniyorum: Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorum. Kimse kaçtığı yere askerimi bekçi; ülkemi de mültecilere açık hapishane yapamaz! Ben haram yemedim. Geliyoruz ve şimdiden söyleyeyim, çok çetin müzakereler sizi bekliyor. Yok öyle!”Ondan birkaç gün önce, 16 Temmuz’da da “İktidarımızda Suriyeli misafirlerimizle helalleşip iki yılda memleketlerine uğurlayacağız. Bu iktidarı...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.