Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırım sanayi ve lojistikte yakaladığımız ivmeyi devam ettireceğiz
Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırım sanayi ve lojistikte yakaladığımız ivmeyi devam ettireceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "12. Kazan Summit 2021" zirvesi için mesaj gönderdi. İhracat ve ilk çeyreğe ait büyüme rakamlarının, Türkiye'nin başarısının 2021 yılında da sürdüğünü gösterdiğini bildiren Erdoğan, "Salgının açtığı fırsat pencerelerini en etkin şekilde kullanarak ticaret, yatırım, sanayi ve lojistikte yakaladığımız bu ivmeyi devam ettireceğiz." ifadesini kullandı.
AA
İsrailli düşünce kuruluşu INSS: Türkiye’nin KKTC’de hava üssü açması etkimizi azaltır
Dünya
İsrailli düşünce kuruluşu INSS: Türkiye’nin KKTC’de hava üssü açması etkimizi azaltır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs meselesine dair kullandığı “Harcayacak bir 50 yılımız daha yoktur” sözü ve iki devletli çözüm girişimleri İsrail’de rahatsızlık uyandırdı. Yaşanan gelişmeleri gündemine alan düşünce kuruluşu INSS, KKTC’de Türk SİHA’larının konuşlanacağı bir hava üssünün kurulması halinde İsrail’in manevra alanının olumsuz etkileneceği değerlendirmesinde bulundu.
Yeni Şafak
Karadeniz’de doğal gaz ateşi: Tehditlere aldırmadık
Ekonomi
Karadeniz’de doğal gaz ateşi: Tehditlere aldırmadık
Türkiye’nin Karadeniz’de keşfettiği 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi için gaz yakma töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Sahası’ndaki Kanuni sondaj gemisinde yapılan gaz yakma törenine canlı bağlantıyla katıldı. Hiçbir tehdit ve şantaja aldırmadan sondaj yaparak Karadeniz’de doğal gazı bulduklarını söyleyen Erdoğan, “Keşfettiğimiz gazın değerini mesnetsiz iddialarla düşürmeye çalışanlar, bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar” dedi. İlk fazın 2023’e yetiştirilmesi için büyük bir emek harcandığını vurgulayan Erdoğan, “Yakın zamanda Karadeniz gazının devreye girmesiyle dışa bağımlılığımızı azaltacağız” şeklinde konuştu.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesnetsiz iddia sahipleri burada yanan ateşe iyi baksınlar
Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mesnetsiz iddia sahipleri burada yanan ateşe iyi baksınlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreni'nde konuştu. Erdoğan, Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz rezervine ilişkin, 'Yakın zamanda Karadeniz gazının devreye girmesiyle, kaynaktaki dışa bağımlılığımızı önemli oranda azaltacağız. Keşfettiğimiz gazın değerini mesnetsiz iddialarla düşürmeye çalışanlar, bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar.' dedi.
Yeni Şafak
Karadeniz doğal gazında ilk ateş yakıldı
Gündem
Karadeniz doğal gazında ilk ateş yakıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreninde konuştu. Sözlerinin başında Antalya'da meydana gelen orman yangınına değinen Erdoğan, "Manavgat'taki yangının tüm boyutları araştırılacak. Olaydan etkilenen vatandaşlarımıza her türlü destek sağlanacak." dedi. Erdoğan, Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz rezervine ilişkin ise, "Karadeniz gazının devreye girmesiyle dışa bağımlılığımızı azaltacağız. Gazın ilk fazını 2023'e yetiştirmek için büyük bir emek harcanıyor." şeklinde konuştu. Mesnetsiz iddialarla gaz keşfini hedef alan muhalefete de yüklenen Erdoğan, "Keşfettiğimiz gazın değerini düşürmeye çalışanlar, bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı ayrıca, önümüzdeki yıl 169 kilometre boruyu denizin dibine döşeyeceklerini vurgulayarak, "Bu dünyanın en uzun derin deniz taban bağlantısı olacak." dedi.
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan oğlu PKK'dan kaçarak teslim olan Ayşegül Biçer ile görüştü
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan oğlu PKK'dan kaçarak teslim olan Ayşegül Biçer ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oğlu güvenlik güçlerine teslim olan Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer ile telefonda görüşerek, ailenin sevincini paylaştı. 'Bu zafer sizindir. Gerek Hacire Akar olsun gerek sizler olun hepiniz orada dimdik durdunuz ve sizin o dik duruşunuz elhamdülillah yolları açtı ve yavrularınızın da bu noktada yüreğini hareketlendirdi. 3 yavrumuz da aranıza katılıyor. Bundan dolayı da gerçekten sevincimiz çok yüksek.' ifadelerini kullanan Erdoğan, bütün Diyarbakır annelerine selamlarını, sevgilerini iletti.

Biçer'in, 'Siz bize sahip çıkmasaydınız, orada bu mücadeleyi sürdüremezdik.' sözü üzerine Erdoğan, 'O bizim görevimizdi. Biz görevimizi yaptık. Ama siz de bizi bu noktada teşvik ettiniz. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.' dedi.

Biçer de 'Sayın Cumhurbaşkanım ilk oturduğumda da demiştim, 'PKK'dan söke söke alacağım oğlumu.' diye. Sadece oğlum değil, bu saatten sonra bütün evlatlar hedefimiz. Yarın sabah iki davul iki zurnayla HDP'nin kapısına gidiyorum. Bu zaferi ilan edeceğiz. Anneler isterse dağları delip evlatlarını kazanabilir demiştik. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti kazandı. Bugün bir kere daha zafere imza atıldı. Annelere inşallah selamınızı ileteceğim. Yarın buluşmamız yapılacak. Allah sizden razı olsun. Rabbim uzun ömürler versin inşallah.' diye konuştu.
AA
İlim Yayma Vakfından bilim dünyasına 'adaylık' çağrısı: İlim Yayma Ödülleri için başvuru süresi 31 Temmuz'da sona eriyor
Hayat
İlim Yayma Vakfından bilim dünyasına 'adaylık' çağrısı: İlim Yayma Ödülleri için başvuru süresi 31 Temmuz'da sona eriyor
Türkiye'de bilimsel çalışmaları ve araştırmaları desteklemek amacıyla düzenlenen ve toplamda 1 milyon liralık ödülün verileceği İlim Yayma Ödülleri'ne başvuru süresi 31 Temmuz'da sona eriyor. Konuya ilişkin açıklama yapan İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, bilim dünyasına çağrıda bulunarak, "İlim Yayma Ödülleri'ne aday gösterilmeyi hak edip aday gösterilmemiş kimsenin kalmaması gerekiyor. Bu yönde 'Ben aday olabilirim.' diye kendinizi layık görüyorsanız aday olun, aday gösterilmesi gereken birisi olduğunu düşünüyorsanız da muhakkak onu aday gösterin." dedi.
AA
Emine Erdoğan ses telleri kesilen köpeği Yonca Evcimik’e emanet etti
Gündem
Emine Erdoğan ses telleri kesilen köpeği Yonca Evcimik’e emanet etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Keçiören Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen 'Sahipsiz Evcil ve Sokak Hayvanlarının Barınma ve Beslenme Şartlarının İyileştirilmesi Fikir ve Proje Yarışması (Enpati Hayvan Dostu Şehirler)' ödül törenine katıldı.

Emine Erdoğan, barınak gezisi sırasında kucağında taşıdığı ses telleri alınan köpek ile tören alanına giriş yaptı. Burada kendisini karşılayan sanatçı Yonca Evcimik ise köpeği bir süre kucağında tutarak sevdi.

Tören sonunda Emine Erdoğan, köpeği Yonca Evcimik'e vererek, 'Sana emanet ediyorum. Emanetimize çok iyi bakacağınıza inanıyorum.' dedi. Yonca Evcimik de 'Bakacağım, hiç kuşkunuz olmasın.' karşılığını verdi.
AA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.