Lazer ile sünnet nedir
Hayat
Lazer ile sünnet nedir
Opr. Dr. Selçuk Şahin, 'lazer ile sünnet' diye bir kavram olmadığını belirterek, "Lazer kelimesinin cazibesine aldanmamak gerekir. Burada yapılan işlem elektrikle ısıtılmış bir havya ile sünnet derisinin çıkarılmasıdır. Sonrasında istenmeyen sonuçlar doğurabilir" dedi.
AA
Sağlıklı bir sünnet için ideal yaş
Hayat
Sağlıklı bir sünnet için ideal yaş
Sünnetin sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi ve çocukların psikolojilerinin etkilenmemesi için ideal yaş çok önemli. Sünnet esnasında oluşabilecek travmatik etkileri en aza indirmek için sünnet yaşına dikkat edilmesi gerekiyor.
Yeni Şafak
Sünnet için en uygun yaş nedir?
Hayat
Sünnet için en uygun yaş nedir?
Sünnetin çocuklarda psikolojik ve fizyolojik olumsuzluklar oluşturmadan uygun şartlarda, uygun zamanda yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, sünnet için en uygun zamanın doğumdan sonraki aylar olduğunu ifade ederek, 2-6 yaş aralığında çok zorunlu kalınmadığı sürece sünnet yaptırmayın uyarısında bulundu.
IHA
Cuma sünnetleri nelerdir?
Cuma sünnetleri nelerdir?
Cuma sünnetleri, Peygamber Efendimiz (s.a.v) tarafından mübarek cuma gününde yapılmasını tavsiye ettiği ve yaptığı amellerdir. İşte cuma sünnetleri...
Diğer
Uzmanlardan 'yarım sünnet' uyarısı
Hayat
Uzmanlardan 'yarım sünnet' uyarısı
Uzmanlara göre, halk dilinde 'yarım sünnet' olarak bilinen hipospadias rahatsızlığının giderilmesi için erkek çocuklarda 1 yaşına kadar cerrahi müdahale yapılması gerekiyor.
IHA
Erken sünnetin faydaları
Hayat
Erken sünnetin faydaları
Erken sünnetin bebek ve bakımını yapan kişi açısından büyük avantajlar sağladığını belirten uzmanlar, yenidoğan sünnetinden sonra çocuklarda idrar yolu enfeksiyonlarının daha az görüldüğünü söyledi.
IHA
Sünnet için en uygun yaş
Hayat
Sünnet için en uygun yaş
Sünnet; penisin uç kısmını saran mukozal dokunun ve deri tabakasının (prepüsyum: sünnet derisi) yaklaşık dörtte üçünün cerrahi yolla kesilip, penisin ve idrar kanalının uç kısmının açığa çıkarılması işlemi. Sünnet derisinin varlığı, yenidoğan ve daha büyük bebeklerin bir bölümünde, idrar yolu enfeksiyonu ve Balanit gibi sorunlara yol açabilmekte; yenidoğan döneminde sünnet olmayan bebeklerin en az % 10'unda sünneti gerektiren sorunlar yaşanmakta. 0-1 yaş arası en ideal sünnet yapma yaşı olduğunu belirten Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Tugay konuyla ilgili bilgi verdi.
Yeni Şafak
Nafile namazlar kaç vakittir kaç rekattır? İşte sünnet namazları!
Nafile namazlar kaç vakittir kaç rekattır? İşte sünnet namazları!
İslam'ın şartlarından olan 5 vakit namazda farz namazlar ile beraber nafile namazlarda bulunmaktadır. Sünnet namazları olarak bilinen nafile namazlarının kaç vakit olduğu ve kaç rekat olduğunu haberimizde sizlerle paylaştık. Müekked sünnet ve müstehap sünnet olarak bilinen nafile namazları ile ilgili ayrıntıları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilmihalden edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaştık.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.