İstanbul'un ilk metro hattı için sürpriz karar
Ekonomi
İstanbul'un ilk metro hattı için sürpriz karar
İstanbul’un ilk metro hattı olarak 1989’da hizmete giren Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattı, sürücüsüz metro hattına dönüştürülecek. İBB’nin hat için sinyalizasyon ve platform ayırıcı kapı sistemleri alımı için açtığı ihale 12 Haziran’da yapılacak.
Diğer
İstanbul rayına oturuyor!
Ekonomi
İstanbul rayına oturuyor!
Kent içi toplu taşımacılıkta ekonomik, konforlu ve güvenli bir hizmeti İstanbul halkına sunmayı amaçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi birçok projeyi hayata geçiriyor. 'Her Yerde Metro Her Yere Metro' sloganıyla raylı toplu taşıma sistemlerinin çoğaltılması amaçlanırken, dünyanın önde gelen metropolünün kesintisiz bir ulaşım hizmetine kavuşması hedefleniyor.
Yeni Şafak
İlk sürücüsüz metro hizmete açıldı
Ekonomi
İlk sürücüsüz metro hizmete açıldı
Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu olarak bilinen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı, bugün hizmete açıldı. Hattın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, günlük 700 bin yolcuya hizmet verecek olan hattın ileride Sabiha Gökçen Havalimanı'na kadar uzatılabileceğini söyledi.
Yeni Şafak
Avrupa birincisi
dünya üçüncüsü
Gündem
Avrupa birincisi dünya üçüncüsü
Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattı, Brüksel merkezli Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (International Association of Public Transport-UITP) tarafından yapılan araştırmada, dünyada üçüncü, Avrupa'da ise birinci seçildi.
Yeni Şafak
Sürücüsüz metro için geri sayım başladı
Ekonomi
Sürücüsüz metro için geri sayım başladı
Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı olacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Hattın Yamanevler istasyonunda kaba inşaat sona ererken, ince işçiliğe geçildi. Yıl sonunda hizmete alınması planlanan hatla, Üsküdar-Sancaktepe arasında yolculuk süresi 24 dakikaya inecek. 20 kilometrelik hatta 16 istasyon bulunurken, 2 bin 750 metresi tünelden oluşacak.
AA
12 gün sonra açılıyor
Ekonomi
12 gün sonra açılıyor
Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının ikinci etabı için gerçekleştirilen testler tamamlandı. Hat yarın hizmet vermeye başlayacak.
AA
Bir sürücüsüz metro hattı daha geliyor
Ekonomi
Bir sürücüsüz metro hattı daha geliyor
İstanbul'da Üsküdar-Ümraniye sürücüsüz metro hattının ardından Yenikapı-Halkalı metrosu da bu teknolojiye sahip olacak. Bir merkezden ve sürücüsüz olarak kontrol edilebilen tren setleri saatte 90 kilometre hız yapabilecek, kendi kendine park alanına gidebilecek.
AA
İlk sürücüsüz metro
Ekonomi
İlk sürücüsüz metro
Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu yarın ilk seferini gerçekleştirecek. Akıllı Metro Projesi, Üsküdar- Ümraniye- Çekmeköy ve Sancaktepe arasını içeriyor. 30 Ağustos'ta hizmeye açılacak olan hat ile Üsküdar- Sancaktepe arası 27 dakikaya inecek.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.