Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi
Dünya
Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi
Reuters, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölüm emrinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın danışmanı Kahtani tarafından verildiğini öne süren bir haber yayınladı. Habere göre, Skype üzerinden konsolosluğu arayan Kahtani önce Cemal Kaşıkçı'ya hakaret etti ve ardından infaz timine 'bana bu köpeğin kafasını getirin' dedi. Haberde Skype görüşmesine ait kayıtların Türkiye'nin elinde olduğu iddia edildi.
Yeni Şafak
Kahtani hiç yargılanmamış
Dünya
Kahtani hiç yargılanmamış
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin kilit ismi Suud el-Kahtani’nin yargılanmadığı ortaya çıktı. Birleşmiş Milletler’in (BM) Kaşıkçı cinayetine ilişkin hazırladığı rapor, Suudi Arabistan’da Kaşıkçı cinayetine ilişkin görülen davada, cinayet planının en önemli ismi Veliaht Prens bin Selman’ın eski danışmanı Kahtani ile infaz timindeki çok sayıda kişinin yargılanmadığını kesinleştirdi.
Yeni Şafak
Kaşıkçı cinayetinin baş şüphelisi Kahtani sırra kadem bastı
Dünya
Kaşıkçı cinayetinin baş şüphelisi Kahtani sırra kadem bastı
Washington Post gazetesi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini düzenleyen ekibin başında olduğu iddia edilen Suud el-Kahtani'nin cinayetin ortaya çıkmasının ardından sırra kadem bastığını ve akıbeti hakkında çelişkili bilgiler olduğunu yazdı.
AA
Selman, Kaşıkçı cinayetinden ders çıkarmadı
Dünya
Selman, Kaşıkçı cinayetinden ders çıkarmadı
Washington Post Yazarı David Ignatius, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden bir ders almadığını ve cinayetin baş şüphelilerden Suud El-Kahtani ile hala görüştüğünü iddia etti. Ignatius'un makalesinde görüşlerine yer verilen Suudi bir yetkili ise Kahtani'nin son günlerde başkent Riyad'daki evinde yaptığı bir toplantıda, Kaşıkçı cinayetine ilişkin "Ben suçlandım ve günah keçisi olarak kullanıldım" dediğini aktardı.
AA
Kraliyet’in
baş trolü
Dünya
Kraliyet’in baş trolü
Kaşıkçı cinayetiyle ilgili açığa alınan 5 kişi arasında eski Kraliyet Divanı Müsteşarı Suud el Kahtani de bulunuyor. Kahtani, Veliaht’ın muhaliflere tehdit için Twitter’da kurduğu trol ordusunun başındaydı. 3 bin dolar maaş alan yüzlerce trole, kime saldıracakları ve hangi konuda tweet atacakları günlük olarak veriliyordu.
Yeni Şafak
Kahtani kadın mahkumlara yapılan işkencelere katıldı
Dünya
Kahtani kadın mahkumlara yapılan işkencelere katıldı
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın yakın danışmanlarından ve Cemal Kaşıkçı cinayetinin planlayıcısı olduğu öne sürülen Saud el-Kahtani'nin, Suudi Arabistan'da tutuklu kadın aktivistlere yapılan işkencelerde yer alan isimlerden olduğu iddia edildi.
AA
İsrail’in dostları
Kaşıkçı’nın katili
Dünya
İsrail’in dostları Kaşıkçı’nın katili
Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin baş zanlıları Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın eski iki danışmanı General Asıri ve Suud el-Kahtani’nin Riyad-Tel Aviv ilişkisine aracılık eden isimler olduğu ortaya çıktı. Amerikan WSJ gazetesine göre, Asıri bir çok kez İsrail’e gizli ziyaretler yaptı, Kahtani ise medyada İsrail imajını parlatma görevi üstlendi.
Yeni Şafak
21 numara
beklemede
Dünya
21 numara beklemede
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cemal Kaşıkçı soruşturmasında 15 kişilik suikast timi ve 3 Suudi konsolosluk görevlisinin ardından cinayeti doğrudan Prens Muhammed’e bağlayan 2 isim hakkında daha yakalama kararı çıkardı. Prens’in yardımcıları Asiri ve Kahtani ile birlikte şüpheli sayısı 20’ye yükseldi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.