Polis ekiplerinden engelli çocuğa doğum günü sürprizi
Gündem
Polis ekiplerinden engelli çocuğa doğum günü sürprizi
Ağrı'da polislik mesleğine hayranlık duyan ve polis olmayı isteyen 12 yaşındaki engelli Özcan Dayanmaz'ı İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ile polis ekipleri ziyaret ederek, doğum günü sürprizi yaptı. Polis şapkası takarak ekiplerle hatıra fotoğrafı çektiren Yorulmaz, doğum günü sürprizi için polislere ve Emniyet Müdürü Özen'e teşekkür etti.
AA
CHP’li Aygün’ün kadrolaşma yalanına Hayra Davet Vakfından cevap: Hukuki haklarımızı kullanacağız
Gündem
CHP’li Aygün’ün kadrolaşma yalanına Hayra Davet Vakfından cevap: Hukuki haklarımızı kullanacağız
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Hayra Davet Vakfı'nın kritik sanayi kurumlarında örgütleştiği yalanını ortaya atmıştı. Hayra Davet Vakfı, konuya ilişkin açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Açıklamada, "Vakfımızın adını kullanarak Türkiye’nin en başarılı kuruluşlarına karşı kara propaganda yapılmasını esefle karşılıyoruz. İftiraya varan bu açıklamayı yapanlara ve yayanlara karşı hukukî haklarımızı kullanacağımızı belirtiriz" ifadeleri yer aldı.
Yeni Şafak
Teknik direktör Cenk Özcan yeniden Estonya Ligi'nde
Spor
Teknik direktör Cenk Özcan yeniden Estonya Ligi'nde
Estonya ekibi Narva Trans, Türk teknik direktör Cenk Özcan ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.
AA
Bugün ne yapayım?
Bugün ne yapayım?
Her yeni günün bize yeni bir hikaye vadettiğine pek inancımız kalmamış olmalı son zamanlarda. Çünkü “Bugün ne yapayım?” sorusunu ucuk açık bir soru olarak sormuyoruz kendimize. Daha ziyade, harekete geçmek için her zaman yaptıklarımızdan başka bir şeyin aklımıza gelmediğini teyit etmek için başkalarından çok kendimize söylüyoruz bunu. Hem de öylesine, orada hiç duraksamadan söyleyip geçilecek bir şeymiş gibi söylüyoruz. Belli bir cevap arayışı içine girmeden ve hatta sırf böyle bir zahmete girmemek için...


Yeni Şafak
Canı olan sorular
Canı olan sorular
Yeni zamanlarda insanlar, diliyle aksini söyleyip dursalar da, hayatın sınırlarını beş duyuyla ulaştığı yerde noktalamayı bir zihinsel alışkanlık haline getirdiler. Modernliğin getirdiği yeni algı sınarlarına farklı şekillerde de olsa intibak eden inançlı gruplar için de bunun ötesinde bir şey söylemek giderek zorlaşıyor. Gündelik faaliyetlerin hemen hepsinin fizik dünyada olan bitenle sınırlı kaldığı bir yaşantının, en genel anlamıyla 'inanç' olarak nitelediğimiz şeyleri neresinde tuttuğunu, anlamlandırdığını ve yaşattığını pek fazla merak eden de yok.
Yeni Şafak
Merdiveni boşver portre daha önemli
Gündem
Merdiveni boşver portre daha önemli
31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelir gelmez Suriyeli mazlumlara belediye yardımını kesen, aş evini kapatarak mültecileri aç bırakan, şehri saran çöp kokusunu lavanta kokusu sıktırarak örtbas etmeye çalışan Bolu'nun CHP'li belediye başkanı Tanju Özcan, şimdi de 6 aydır çalışmayan yürüyen merdivenlerle gündem oldu.
Yeni Şafak
Bunca aydınlık varken...
Bunca aydınlık varken...
Çok mu sıkılıyorsun? Neden sıkılıyorsun? Bak etrafına... Derin derin nefes alıp veriyor bak dünya! Şu bulutlar, şu pamuk şekeri bulutlar, ne kadar nefes kesici tablolar çiziyor her gün, her saat, her an gökyüzüne. Hiç tekrar etmiyorlar kendilerini.
Yeni Şafak
Sakız
Sakız
“Dünyanın her yerinde sürekli aynı dram, aynı dar sahne üstünde aynı dekorlar, kendi büyüklüğünün sarhoşluğu içerisinde başı dönmüş, köpürüp duran bir insanlık...” Walter Benjamin kalabalıklara bakıp böyle yazıyor 'Pasajlar'da. Şehirler sonsuz bir hareketlilik içinde; sabahları dev bir hangarın kapılarının açılmasıyla adeta sel olup sokaklara akıyor insanlar... Ve bütün gün sürüyor ne işe yaradığını aslında çok da bilemediğimiz bu yorgunluk verici hareketlilik... Günün sonunda yeniden sokaklardan geriakıp hangarı dolduruncaya kadar...


Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.