Üretici tanzim satıştan memnun
Ekonomi
Üretici tanzim satıştan memnun
Tanzim satış noktalarının kurulmasıyla birlikte sebze ve meyve fiyatları yarıya yarıya indi. Vatandaşın yüzü gülerken üretici de sattığı ürünün komisyoncular tarafından değil de devlet tarafından iyi fiyattan alınmasına sevindi. Antalya'da serada domates üreten Mustafa Bahar, tanzim satışları için "Hiçbir sıkıntımız yok. Fiyattan memnunuz, fiyatların uzun süre böyle devam etmesini istiyoruz. Mayıs ayında fiyatlar düşecektir. Şu anda domatesimizi 2,5 ile 3 lira arasında satıyoruz. Kooperatiflerin ürünlerimizi alması bizim için çok iyi" dedi.
DHA
Zincir marketlere tanzim satış ürünleri sevkiyatı
Ekonomi
Zincir marketlere tanzim satış ürünleri sevkiyatı
Tarım ve Orman Bakanlığı, "Spekülatif fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla oluşturulan 110 tanzim satış noktasının yanı sıra ayrıca Migros, Carrefoursa, A101, ŞOK ve BİM gibi ulusal market zincirlilerinin toplamda yaklaşık 16 bin şubesine de tanzim satış kapsamında belirli ürün gruplarında ürün tedariki başladı" açıklaması yaptı.
AA
Ucuz sebze satışı başladı
Ekonomi
Ucuz sebze satışı başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Tanzim Satış' noktalarında vatandaşlara üreticiden alınan sebzeler ulaştırılmaya başlandı. Tanzim satış noktalarında patates ve soğan 3 liradan satılırken, biber 7, salatalık ve domates 3,5 liradan alıcı buluyor. Mobil tanzim noktaları nerelerde kurulacak? İstanbul ve Ankara'da tanzim satış noktaları ve adresleri nereler?
Yeni Şafak
Bursa’da tanzim satışlar başladı
Gündem
Bursa’da tanzim satışlar başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla sebze meyvenin üreticiden tüketiciye ucuz fiyatla ulaştırıldığı tanzim satış Bursa’da da 3 noktada başladı. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin ucuz sebze satışlarına ilk günden büyük ilgi gösterdi.
IHA
Tanzim satış marketlerdeki sebze meyve fiyatlarını da düşürdü
Ekonomi
Tanzim satış marketlerdeki sebze meyve fiyatlarını da düşürdü
Tanzim satış noktalarındaki fiyatlar büyük market zincirlerini telaşlandırdı. Market zincirleri, yarı yarıya daha ucuz sebze-meyve fiyatları karşısında etiket değiştirme telaşına girdi. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Marketlerde ve manavlarda da fiyatlarda ciddi gevşeme oldu." dedi. İşte marketlerdeki fiyatlar...
Yeni Şafak
Belediyeler haftaya
başlıyor
Ekonomi
Belediyeler haftaya başlıyor
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyvede vurguna karşı belediyelerin haftaya sebze-meyve satışına başlayacağını söyledi. Albayrak, “Hal yasasıyla tarladan sofraya bir dönüşüm süreci devreye alınacak. Fırsatçılık 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir değil. Vatandaşımız çözümsüz olmadığını görecek. Fırsatçıların milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yeni Şafak
Bakan Çavuşoğlu: Tanzim satışlar çiftçinin faydası için
Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Tanzim satışlar çiftçinin faydası için
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tanzim satışlarının çiftçiye zararının olmadığını belirterek "Antalya’da domatesin, salatalığın fiyatını düşürmek değil üreticiyle tüketici arasındaki mesafeyi kısaltmaktır. Bir sistem kurmalıyız ki tüketiciyle çiftçi arasındaki o mesafe kapansın. Makul şartlarda fiyat artışı olsun" ifadelerini kullandı.
IHA
Tanzim bakliyat satışı başlıyor
Ekonomi
Tanzim bakliyat satışı başlıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatının ardından Başkent'in 30 ayrı noktasına kurularak 10 çeşit sebzenin uygun fiyatlarla satışa sunulduğu Tanzim Satış Noktalarında, şimdi de Bakliyat satışı da başlıyor.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.