Üretici tanzim satıştan memnun
Ekonomi
Üretici tanzim satıştan memnun
Tanzim satış noktalarının kurulmasıyla birlikte sebze ve meyve fiyatları yarıya yarıya indi. Vatandaşın yüzü gülerken üretici de sattığı ürünün komisyoncular tarafından değil de devlet tarafından iyi fiyattan alınmasına sevindi. Antalya'da serada domates üreten Mustafa Bahar, tanzim satışları için "Hiçbir sıkıntımız yok. Fiyattan memnunuz, fiyatların uzun süre böyle devam etmesini istiyoruz. Mayıs ayında fiyatlar düşecektir. Şu anda domatesimizi 2,5 ile 3 lira arasında satıyoruz. Kooperatiflerin ürünlerimizi alması bizim için çok iyi" dedi.
DHA
Ucuz sebze satışı başladı
Ekonomi
Ucuz sebze satışı başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Tanzim Satış' noktalarında vatandaşlara üreticiden alınan sebzeler ulaştırılmaya başlandı. Tanzim satış noktalarında patates ve soğan 3 liradan satılırken, biber 7, salatalık ve domates 3,5 liradan alıcı buluyor. Mobil tanzim noktaları nerelerde kurulacak? İstanbul ve Ankara'da tanzim satış noktaları ve adresleri nereler?
Yeni Şafak
Tanzim satış marketlerdeki sebze meyve fiyatlarını da düşürdü
Ekonomi
Tanzim satış marketlerdeki sebze meyve fiyatlarını da düşürdü
Tanzim satış noktalarındaki fiyatlar büyük market zincirlerini telaşlandırdı. Market zincirleri, yarı yarıya daha ucuz sebze-meyve fiyatları karşısında etiket değiştirme telaşına girdi. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Marketlerde ve manavlarda da fiyatlarda ciddi gevşeme oldu." dedi. İşte marketlerdeki fiyatlar...
Yeni Şafak
Bursa’da tanzim satışlar başladı
Gündem
Bursa’da tanzim satışlar başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla sebze meyvenin üreticiden tüketiciye ucuz fiyatla ulaştırıldığı tanzim satış Bursa’da da 3 noktada başladı. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin ucuz sebze satışlarına ilk günden büyük ilgi gösterdi.
IHA
Bakan Çavuşoğlu: Tanzim satışlar çiftçinin faydası için
Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Tanzim satışlar çiftçinin faydası için
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tanzim satışlarının çiftçiye zararının olmadığını belirterek "Antalya’da domatesin, salatalığın fiyatını düşürmek değil üreticiyle tüketici arasındaki mesafeyi kısaltmaktır. Bir sistem kurmalıyız ki tüketiciyle çiftçi arasındaki o mesafe kapansın. Makul şartlarda fiyat artışı olsun" ifadelerini kullandı.
IHA
Belediyeler haftaya
başlıyor
Ekonomi
Belediyeler haftaya başlıyor
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sebze ve meyvede vurguna karşı belediyelerin haftaya sebze-meyve satışına başlayacağını söyledi. Albayrak, “Hal yasasıyla tarladan sofraya bir dönüşüm süreci devreye alınacak. Fırsatçılık 82 milyonun cebine kastediyorsa kabul edilebilir değil. Vatandaşımız çözümsüz olmadığını görecek. Fırsatçıların milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yeni Şafak
Sultan Abdülmecid'in mimarı anlatıyor
Hayat
Sultan Abdülmecid'in mimarı anlatıyor
Tanzimat'ın ilanından sonra İstanbul'da görev alan İngiliz mimar William James Smith'in eserleri kitap oldu. Kültür AŞ'nin yayımladığı "Sultan Abdülmecid'in Bir Mimarı: William James Smith" adlı kitapta, mimarın 1841-1858 arasındaki tasarım ve uygulamaları yakından inceleniyor.
Yeni Şafak
Tanzim satışlar başladı: Temizlik ürünleri de satılacak
Ekonomi
Tanzim satışlar başladı: Temizlik ürünleri de satılacak
Başta sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için oluşturulan tanzim satış noktalarında temizlik ürünleri de satılmaya başlanacak. Projenin ilk etabında İstanbul'da 50, Ankara'da ise 30 tanzim satış noktası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla hizmete sunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Halk ekmekte nasıl ucuz ekmeği vatandaşımıza gönderdiysek, sebzede meyvede, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz" dedi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.