Kalemini ve 
vicdanını 
kirletmemiş 
bir yazar
Hayat
Kalemini ve vicdanını kirletmemiş bir yazar
Tarık Buğra’nın yazar olarak her zaman inandığı doğruların peşinden gittiğini söyleyen eşi Hatice Buğra, “Yazdıklarından bir an bile pişman olmamış, dürüst ve namuslu bir insan, kalemini ve vicdanını kirletmemiş bir yazar olarak huzur içinde yaşamıştır” dedi.
Yeni Şafak
Tarık Buğra 100 yaşında
Hayat
Tarık Buğra 100 yaşında
Doğumunun 100. yılında usta yazar Tarık Buğra'yı Beşir Ayvazoğlu, İnci Enginün, Erol Kılınç, Ebru Burcu Yılmaz, Faruk Şüyün ve Yağmur Tunalı farklı yönleriyle Yeni Şafak Kitap'a anlattı.
Yeni Şafak
Tarık Buğra doğumunun  100. yılında anılıyor
Hayat
Tarık Buğra doğumunun 100. yılında anılıyor
Gazeteci, roman, hikaye, oyun ve fıkra yazarı Tarık Buğra, doğumunun 100. yılında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen panelle anılacak.
AA
Sahafların değerini
internet düşürüyor
Hayat
Sahafların değerini internet düşürüyor
İstanbul’daki 30 sahaf, Deniz Müzesi’ndeki 1. Beşiktaş Sahaf Festivali’nde bir araya geldi. Sahafları bir arada bulmuşken son zamanlarda fiyatları iyice yükselen kitapların perde arkasını sorduk. Sahaf Bertan Coşkun, “İnternette yapılan eski kitap satışlarında bir fırsatçılık söz konusu. Bu da bazı sahaflardaki fiyatları yükseltebiliyor” dedi.
Yeni Şafak
Tarık Buğra’ya
vefa sahnesi
Hayat
Tarık Buğra’ya vefa sahnesi
Şehir Tiyatroları, Tarık Buğra’nın yüzüncü yaş gününü unutmadı. Yeni sezona ‘Tarık Buğra’ adı verilirken, usta kalemin ‘Küçük Ağa’ ve ‘Akümülatörlü Radyo’ adlı iki oyunu seyirciyle buluşacak. Devlet Tiyatroları da Tarık Buğra’nın ‘Osmancık’ romanını sahneleyecek.
Yeni Şafak
Osmancık
hepimizin öyküsü
Hayat
Osmancık hepimizin öyküsü
Bu yıl 100. yaş gününü kutlayacağımız Tarık Buğra'nın başyapıtı "Osmancık" yeniden sahnede. Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu oyunun yönetmeni Adnan Erbaş, "Amacımız Tarık Buğra'nın amacıdır. Biz bütünleştirici olmak istiyoruz. Osmancık bunun öyküsüdür" diyor.
Yeni Şafak
Osmanlı’yı hatırlattı
Hayat
Osmanlı’yı hatırlattı
Türk roman tarihimizin öncü isimlerinden Tarık Buğra, doğumunun 100. yılında kapsamlı bir sempozyumla anıldı. Etkinlikte söz alan Dr. Selim Somuncu, “Tarık Buğra’nın Osmancık adlı eserinde, o dönemki romanlardan farklı olarak Osmanlı’nın kuruluşundaki maneviyatı öne çıkartmıştır” dedi.
Yeni Şafak
Yerli düşüncenin sesi: Tarık Buğra
Hayat
Yerli düşüncenin sesi: Tarık Buğra
Eserleriyle yerli düşüncenin sesi olarak kabul edilen "Küçük Ağa", "Osmancık" gibi kitapların yazarı Tarık Buğra, vefatının 25. yılında anılıyor.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.