Tarık Buğra doğumunun  100. yılında anılıyor
Hayat
Tarık Buğra doğumunun 100. yılında anılıyor
Gazeteci, roman, hikaye, oyun ve fıkra yazarı Tarık Buğra, doğumunun 100. yılında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen panelle anılacak.
AA
Osmancık
hepimizin öyküsü
Hayat
Osmancık hepimizin öyküsü
Bu yıl 100. yaş gününü kutlayacağımız Tarık Buğra'nın başyapıtı "Osmancık" yeniden sahnede. Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu oyunun yönetmeni Adnan Erbaş, "Amacımız Tarık Buğra'nın amacıdır. Biz bütünleştirici olmak istiyoruz. Osmancık bunun öyküsüdür" diyor.
Yeni Şafak
Tarık Buğra’ya
vefa sahnesi
Hayat
Tarık Buğra’ya vefa sahnesi
Şehir Tiyatroları, Tarık Buğra’nın yüzüncü yaş gününü unutmadı. Yeni sezona ‘Tarık Buğra’ adı verilirken, usta kalemin ‘Küçük Ağa’ ve ‘Akümülatörlü Radyo’ adlı iki oyunu seyirciyle buluşacak. Devlet Tiyatroları da Tarık Buğra’nın ‘Osmancık’ romanını sahneleyecek.
Yeni Şafak
Sahafların değerini
internet düşürüyor
Hayat
Sahafların değerini internet düşürüyor
İstanbul’daki 30 sahaf, Deniz Müzesi’ndeki 1. Beşiktaş Sahaf Festivali’nde bir araya geldi. Sahafları bir arada bulmuşken son zamanlarda fiyatları iyice yükselen kitapların perde arkasını sorduk. Sahaf Bertan Coşkun, “İnternette yapılan eski kitap satışlarında bir fırsatçılık söz konusu. Bu da bazı sahaflardaki fiyatları yükseltebiliyor” dedi.
Yeni Şafak
Bakan Avcı "Okuyun" önerisinde bulundu
Gündem
Bakan Avcı "Okuyun" önerisinde bulundu
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bakanlıkta göreve başlayan uzman yardımcılarının tabi tutulacağı 300 saatlik eğitimin ilk dersini verdi. Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen derse katılan Avcı, uzman yardımcılarına, başarılar diledi. Verimli okumaların mecbur olunmayan kitaplarla daha iyi yapılacağını belirten Avcı, eğitimcilere bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.
AA
Yeniçeriler  nasıl yetiştirilirdi
Hayat
Yeniçeriler nasıl yetiştirilirdi
Net Bakış’ta bu akşam Osmanlı’daki askerlik sistemi konuşulacak. Yeniçeriler nasıl yetiştirilirdi? Sultan II. Mahmut, Yeniçeri Ocağı’nı neden kaldırdı? Paralı askerlikten mecburi askerliğe ne zaman ve niçin geçildi? Askerliğin süresi ne kadardı, kiml
Tvnet
Kırgızistan'ın en büyük kubbeli Osmanlı camisi
Hayat
Kırgızistan'ın en büyük kubbeli Osmanlı camisi
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te, ülkenin en büyük kubbeli camisi olma özelliğine sahip Abdulkerim Satuk Buğra Han'ın inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı.
AA
Miami'de Türk gecesi
Spor
Miami'de Türk gecesi
ABD'de profesyonel boks arenasında Türk sporcular ringe çıkıyor. Öner kardeşlerin yanı sıra, gecenin en önemli kapışmasında Avni Yıldırım eski Dünya Şampiyonu Glen Johnson ile kozlarını paylaşacak
IHA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.