ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
Renkli patatesler geliyor
Ekonomi
Renkli patatesler geliyor
Niğde’de Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından üretilen yerli ve milli renkli patateslerin hasatları yapılmaya başlandı. Tescil edilen 8 adet yerli patatesin çok yakında sofralara gelmesi bekleniyor.
IHA
Fikret Orman'dan derbi değerlendirmesi
Spor
Fikret Orman'dan derbi değerlendirmesi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi ziyaret eden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman Fenerbahçe ile oynadıkları derbi mücadelesi ile ilgili, "Herkes galip gelmek ister, dostane bir maç olduğu için mutluyum" yorumunu yaptı.
AA
Çiftçiler alternatif yem 'tritikale'yi sevdi
Ekonomi
Çiftçiler alternatif yem 'tritikale'yi sevdi
Buğday ve çavdarın melezinden elde edilen ve kaba yem açığını kapatmada alternatif ürün olan tritikaleye çiftçilerin ilgisi her geçen gün artıyor. Türkiye'deki tritikale tohumunun yüzde 70'inin karşılandığı Sivas Ulaş Tarım İşletmesi'nde bu yıl 5 bin 400 ton ürün hasat edildi.
AA
Halk korku içinde: Bu yıl 11 tane oluştu
Gündem
Halk korku içinde: Bu yıl 11 tane oluştu
Konya Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, Karapınar bölgesinde 2017 yılına kadar 300, geçen yıl 9, bu yıl da 11 obruk meydana geldiğini söyledi. Arık, "Bölgede mısır, yonca gibi çok su tüketen ürünler yetiştiriliyor. Bölgenin Türkiye ortalaması altında yağış aldığını düşünürsek, yeraltı su seviyesinin düşmesi de obruk oluşumunu hızlandırıyor" dedi. Bölgede hayvancılık ve tarımla uğraşan Yusuf Gültekin de sürekli korku içinde olduklarını bazen de sabaha kadar dua ettiklerini belirtti.
DHA
THY kargo ve yatırım şirketi kurdu
Ekonomi
THY kargo ve yatırım şirketi kurdu
Türk Hava Yolları (THY), başta kargo ve kurye taşımacılığı alanlarında olmak üzere yurt içi ve yurt dışında uluslararası yatırımlar yapmak amacıyla yeni bir şirket kurdu.
AA
Yıllık 100 liraya kiralık devlet arazisi
Ekonomi
Yıllık 100 liraya kiralık devlet arazisi
Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen Hazine arazilerinin vatandaşa kiralanmasına yönelik düzenlemede kritik detay belli oldu. Uygulama kapsamında yerli üretim için 41,7 milyon metrekare Hazine arazisi kiraya verilecek, değeri 100 bin lira olan bir tarla için yıllık istenen kira değeri ise 100 lira olacak.
AA
Tarımda ‘4.0’
dönüşümü
Ekonomi
Tarımda ‘4.0’ dönüşümü
Tarımda başlatılan dijital dönüşüm çalışmalarının bir ayağı daha hayata geçti. Tarımda ‘4.0 dönemi’ne geçiş kapsamında işbirliği anlaşmasına varılan Tarım Kart sayesinde çiftçiler hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet alacak. PTT işbirliğiyle çıkarılan Tarım Kartlar, Tarım Kredi’ye ortak olan 535 bin çiftçiye ulaştırılacak.
Yeni Şafak
Lezzeti tescilli leblebiye talep üretimi artırıyor
Ekonomi
Lezzeti tescilli leblebiye talep üretimi artırıyor
Elazığ'ın Ağın ilçesinde, haşlanmış nohudun odun ateşinde yöreye has kumda kavrulmasıyla elde edilen Ağın leblebisinde geçen yıl 300 ton gerçekleşen üretimin bu yıl iki katına çıkması bekleniyor.
AA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.