TDV Uluslararası Öğrenci  başvuruları başladı
Gündem
TDV Uluslararası Öğrenci başvuruları başladı
Türkiye'de 108 ülkeden öğrencilere eğitim imkanı sağlayan Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) Uluslararası Öğrenci Programı'na başvurular başladı. Programdan faydalanarak Türkiye'de eğitim görmek isteyen öğrenciler için başvurular, 15 Nisan'da sona erecek
AA
TDV Uluslararası Eğitim Program başvuruları
TDV Uluslararası Eğitim Program başvuruları
Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) Uluslararası Öğrenci Programlarına bu yıl dünyanın 105 farklı ülkesinden 8 bin 805 öğrenci başvurdu.
AA
Ramazanda 14 ülkeye Kur'an-ı Kerim
Ramazan
Ramazanda 14 ülkeye Kur'an-ı Kerim
Türkiye Diyanet Vakfınca "Hediyem Kur’an Olsun" projesi kapsamında, ramazan ayında 14 ülkeye 18 bin 500 Kur'an-ı Kerim gönderildi. Projeyle toplam 20 ülkeye 92 bin 89 Kur'an-ı Kerim ulaştırıldı.
AA
Diyanet'ten Gazze'ye 9 cami
Dünya
Diyanet'ten Gazze'ye 9 cami
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Filistin Gazze şeridinde İsrail saldırıları sonrası yıkılan 9 caminin temeli düzenlenen törenle atıldı.
IHA
TDV'ndan Sudan'a iftar
Ramazan
TDV'ndan Sudan'a iftar
TDV tarafından Sudan'ın başkenti Hartum'da 300 kişiye iftar verildi. Sudan yöresine ait Aside adı verilen yemeği Sudanlı kadınlar yapıp dağıttı. TDV, Ramazan boyunca çeşitli ülkelerde ihtiyaç sahiplerine gıda yardımları dağıtıyor ve iftar yemeği veriyor.
AA
Bahadır Yenişehirlioğlu Zanzibar'da ilahilerle karşılandı
Hayat
Bahadır Yenişehirlioğlu Zanzibar'da ilahilerle karşılandı
Payitaht Abdülhamid dizisinin Tahsin Paşa'sı oyuncu yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Türkiye Diyanet Vakfı ile Kurban Bayramı için Zanzibar'a gitti. Zanzibar'ın Tumbatu Adası'nda ilahilerle karşılan Yenişehirlioğlu, çocuklarla selamlaşıp, kapı kapı kurban eti dağıttı.
AA
Suriyeli çocuklara
eğitim kalkanı
Gündem
Suriyeli çocuklara eğitim kalkanı
TDV Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Suriye’de çocuk ve gençlerin terör örgütlerine katılmalarını önlemek için Türkiye’nin eğitim kalkanı oluşturduğunu söyledi. Polat, “Çocukların ve gençlerin terör örgütlerine gitmemeleri için Türkiye, Suriye’de eğitim kalkanı oluşturuyor. Biz o çocuklar için boş alan bırakmamaya çalışıyoruz” dedi.
Yeni Şafak
İslam ansiklopedisi artık dijital ortamda
Hayat
İslam ansiklopedisi artık dijital ortamda
TDV İslam ansiklopedisi ve Kadı Sicilleri, Türkiye Diyanet Vaktı İslam Araştırma Merkezi (İSAM) tarafından “dijital ortama” aktarıldı.
Diğer

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.