Başörtümden taviz vermem
Hayat
Başörtümden taviz vermem
İlk tesettürlü model olarak bilinen Somali asıllı manken Halima Aden, “kişisel tesettür yolculuğumda yanlış yere gittiğimi fark ettim” diyerek geçtiğimiz sene modelliği bıraktığını duyurdu. Neredeyse bir sene sonra bileğinde Filistin bayraklı bilekliği ile modelliğe değil ama değerlerine sadık kalabileceği ve sınırlarını kendisinin belirleyeceği şekilde modaya geri dönen Halima Aden ile “eve dönüş”ü konuştuk.
Yeni Şafak
"Çakır'ın kızı" rolüyle oyunculuk hayatına başlayan Büşra Ayaydın'dan tesettür ve namaz açıklaması
Hayat
"Çakır'ın kızı" rolüyle oyunculuk hayatına başlayan Büşra Ayaydın'dan tesettür ve namaz açıklaması
Kurtlar Vadisi dizisinde Süleyman Çakır'ın kızı rolüyle oyunculuk hayatına başlayan Fatma Büşra Ayaydın, 21 yaşında tesettür ve namazla birlikte hayatının nasıl değiştiğini anlattı.

Kurtlar Vadisi'nin Selvi Çakır'ı Büşra Ayaydın, 'Ben Allah için çok sevdiğim bir şeyden vazgeçtim, Allah da bana bunun meyvesini bu şekilde verdi. 'Bana bu mesleği kimse bıraktıramaz' demiştim ama iyi ki büyük konuşmuşum.' ifadelerini kullandı.

Hiçbir şeye bir gecede karar vermediğini söyleyen Ayaydın, 'Namaz kıldığım duyulduğunda sanat camiasında tepkilerle karşılaştım. 'Oyunculuk yapıyorsun ama namaz nasıl kılabiliyorsun ne alaka? Niye bir tarafı seçmiyorsun?' şeklinde söylemler oldu. Bunlar da bana tokat gibi çarptı. Bu tür durumlarda gri diye bir şey yoktur. Ya siyahı seçmelisin ya beyazı.' şeklinde konuştu.

Tek amacının Allah'ın rızasını kazanmak olduğunun altını çizen Ayaydın, 'O'na inandığınız ve güvendiğiniz zaman hiç aklınıza gelmeyecek kapılar açılıyor. Ben ölümü hatırladıkça Allah'ın izniyle bu yoldan sapmayacağımı düşündüm. Benim tek bir amacım vardı, o da Allah'ın rızasını kazanabilmek. Ölmeden önce en azından Allah'ın farzını yerine getirebilmek. Başka hiçbir şey düşünmedim.' sözleriyle takdir topladı.
Diğer
Avrupa'nın göbeğinde çağ dışı istek: İngiltere'de bir okul Müslüman kıza 'eteğin uzun biraz kısalt' dedi
Hayat
Avrupa'nın göbeğinde çağ dışı istek: İngiltere'de bir okul Müslüman kıza 'eteğin uzun biraz kısalt' dedi
İngiltere'de bir okul, Müslüman öğrencisinin etek boyunun uzun olmasından rahatsız oldu ve "Eteğin uzun biraz kısalt" dedi. 12 yaşındaki Siham Hamud, "İnancımdan dolayı zorbalığa maruz kalmış gibi hissediyorum" derken, okula diz boyu etekle gitmek istemeyen Müslüman kızın ailesi, meselenin yargıya taşınmasıyla tehdit edildi. Kızın babası İdris Hamud ise, "Ona baskı yapamam. Kızım böyle giyinmek istiyor" diye konuştu.
Diğer
Moda sektörü tesettürü anlamadı
Hayat
Moda sektörü tesettürü anlamadı
Dünyaca ünlü model Halime Aden geçtiğimiz ay modelliği bıraktığını açıklayarak annesi gibi samimi bir Müslüman olarak yaşamak istediğini bunun moda dünyasında mümkün olamayacağını söyledi. Aden’in alkışlanan bu kararı gözleri tesettürlü fenomenler üzerinden para kazanmayı seçen moda dünyasına çevirdi.
Yeni Şafak
Alkollü şahıs evinin balkonundan başörtülü kadına küfürler savurdu
Gündem
Alkollü şahıs evinin balkonundan başörtülü kadına küfürler savurdu
Edirne'de alkollü şahıs market alışverişine giden başörtülü genç kadına iddiaya göre 'Edirne'de bu şekilde gezemezsin' dedikten sonra küfürler savurdu. Genç kadın ifadesinde, şüpheli R.Ö'nün kendisine 'Hepiniz buradan Orta Doğu'ya gideceksiniz, Orta Doğu zihniyeti taşıyorsunuz bu şekilde burada yaşayamazsınız. Ben sizi görmek istemiyorum. Türban bana batıyor, ben türbanlı görmek istemiyorum. Tüm türban takanların Allah belasını versin. Ben rakımı içmeye devam edeceğim beni kısıtlayamazsınız. Sen türbanla burada gezemezsin. Hepiniz anlayacaksınız Mustafa Kemal Atatürk'ü' diyerek kendisine sözlü saldırı gerçekleştirdiğini iddia etti.
IHA
Örtünme, ziynet ve giysiler
Örtünme, ziynet ve giysiler
25 yaşında üniversite öğrencisiyim. Çevreden tesettür konusunda çok farklı şeyler duyuyorum, hocam. Ben tesettürün genel hükümlerini biliyorum; “yani dar olup vücut hattını belli etmeyecek, şeffaf olmayacak ve el, yüz, ayak dışında her yeri kapatacak nitelikte olması gerekiyor” diye, ama çevreden çok ama çok farklı bir sürü şey duyduğum için sormak istiyorum ve doğru olanı öğrenmek istiyorum. Detaylıca anlatabilmek için biraz uzun yazacağım ama bu konuda çok bilgi kirliliğine sahip olduğumu düşü...
ModaSelvim Bu Kışın Tesettür Giyim Trendlerini Açıkladı
ModaSelvim Bu Kışın Tesettür Giyim Trendlerini Açıkladı

Kışın Tesettür Giyim Trendlerini Açıkladı

Diğer
Tesettür Elbiselerde Yaz Trendleri
Tesettür Elbiselerde Yaz Trendleri
Her sezon istisnasız şekilde yaz trendlerini şekillendiren elbiseler, bu sezon yine kıyafet tercihlerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak birbirinden güzel modellerle karşınızda!
Diğer

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.