Thomas Müller'in transferine, eşinden veto
Spor
Thomas Müller'in transferine, eşinden veto
Bayern Münih'in Alman yıldızı Thomas Müller'in, 2014 yılında Manchtester United'a 100 milyon euro bonservis karşılığında transfer olacağı fakat eşi Lisa Müller'in bu transferi veto ettiği öğrenildi.
Yeni Şafak
Sessizliğin sözleri, sözlerin sessizliği
Sessizliğin sözleri, sözlerin sessizliği
“Böyle sessiz sessiz oturacak mısın?” diye sordu biri. “Evet, çünkü söyleyeceklerim var!” dedi diğeri.Her şeyi sözlere indirgemek konusunda anlaşılmaz bir ısrar içindeyiz. Bu kapılıp gittiğimiz ve geri dönemediğimiz bir zihinsel alışkanlığa dönüştü giderek. Sözlerin ifade gücü olduğunu elbet inkar edemeyiz; ancak ifade ettiklerini sözlerin sınırlarıyla sınırladıkları da bir gerçek... İnsanın içinde ya da bazen iki insan arasında ya da hayatın kıyı köşesinde, beklenmedik anlarında bazen öyle şeyl...
Thomas Müller'in Galatasaray paylaşımı ses getirdi
Spor
Thomas Müller'in Galatasaray paylaşımı ses getirdi
UEFA Avrupa Ligi E Grubu üçüncü maçında Galatasaray deplasmanda Lokomotiv Moskova ile karşı karşıta gelmişti. Mücadele öncesinde sarı-kırmızılı takımın kadrosu yerine Galatasaray logolu Bayern Münih kadrosunun paylaşılmasına, Bundesliga ekibinin yıldızı oyuncusu Thomas Müller de kayıtsız kalmadı.
Yeni Şafak
Kendini söylemeyen hayatlar
Kendini söylemeyen hayatlar
“Bütün ömrümüzü, hakkımızda en ufak bir şey bilmeyen ama hakkımızdaki her şeyi bildiklerini iddia eden insanlarla birlikte geçiriyoruz” diyor Thomas Bernhard, ‘Kiler’ isimli kitabında. Katılıyor ve arttırıyorum: Bütün ömrümüzü hakkımızda en ufak bir şey bilmeden kendimize yabancı geçiriyoruz.Bir şeyleri yazıyor gibi değiliz yaşarken, daha önce yazılmış şeylerin üstünden geçiyormuş gibiyiz. Sözlerimiz, duygularımız, düşünme biçimlerimiz, tepkilerimiz, yani yaptığımız hemen her şey rahatlıkla öngö...
Ayıplarımızı nereye saklıyoruz?
Ayıplarımızı nereye saklıyoruz?
Şimdilerde sıklıkla kullanılan kavramlardan biri özeleştiri... Pratiği pek yok ama hayatımızda... Herkesin ‘beğen’ tıklamalarına kafayı taktığı bir zamanda kendini sorgulamasını pek de beklememek lazım belki. Özeleştiri, kişinin kendini kendi tarafından eleştirebilmesini, sorgulayabilmesini ifade ediyor. Bunun olabilmesi için; kişinin kendisini yakın gözlükleriyle gözlüyor, ne yapıp ettiğiyle, hayatın içinde nerede durduğuyla, nereden gelip nereye gittiğiyle samimi olarak ilgileniyor olması gere...
Yedikleri acı biber Nobel kazandırdı
Teknoloji
Yedikleri acı biber Nobel kazandırdı
2021 Nobel Tıp Ödülü’nü ısı ve temas reseptörlerini keşfederek kazanan bilim insanları David Julius ve Ardem Patapoutian’un, çalışmasının acı biber yiyerek başladığı ortaya çıktı. David Julius’un acı biber yerken yanma hissi oluşturan ve keskin bir bileşik olan kapsaisin ile çalışarak insan vücudundaki acı hissi sonrasında harekete geçen DNA üzerinde çalışarak ödülü kazandığı aktarıldı.
Diğer
Kullanıcı deneyimi lideri Junk TOGG’da
Teknoloji
Kullanıcı deneyimi lideri Junk TOGG’da
2022'nin sonunda ilk aracını banttan indirmeye hazırlanan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, Kullanıcı Deneyimi ekibinin başına dünya çapında inovasyon ve yeni tasarım projelere öncülük eden Thomas Junk'u getirdi.
Yeni Şafak
TOGG Kullanıcı Deneyimi ekibinin başına Thomas Junk getirildi
Ekonomi
TOGG Kullanıcı Deneyimi ekibinin başına Thomas Junk getirildi
TOGG'dan yapılan açıklamada, "Dünya çapında inovasyon ve yaratıcı tasarım süreçlerinin desteklenmesine yönelik projelerin öncüsü, deneyimli isim Thomas Junk, 1 Ekim itibarıyla TOGG’da Kullanıcı Deneyimi Lideri olarak göreve başlıyor" denildi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.