ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
ABD’li şirketlere reklam yok
Gündem
ABD’li şirketlere reklam yok
Türkiye’nin iki büyük global şirketi THY ile Türk Telekom, ABD’nin yaptırımlarına tepki olarak bu ülkeye ait şirketlere reklam vermeyi bıraktığını duyurdu. THY’den yapılan açıklamada, “Türk Hava Yolları olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz” denildi. Türk Telekom da “#ABDyeReklamVerme kampanyasına biz de katılıyoruz” dedi.
Yeni Şafak
Çin'den 1800 tonluk Türkiye hamlesi
Ekonomi
Çin'den 1800 tonluk Türkiye hamlesi
Çinli gıda firması Hangzhou Linan daha önce ABD ve Şili'den satın aldığı kuru üzüm ve kuru inciri Türkiye'den ithal etmek için harekete geçti. Firma yetkilileri perşembe günü kuru üzüm için Manisa'da, cuma günü de kuru incir için Aydın'da incelemelerde bulunacak.
AA
Türk Lirası yeniden değerleniyor
Ekonomi
Türk Lirası yeniden değerleniyor
Küresel piyasalarda ABD'nin başlattığı ticaret savaşının etkisi sürerken, Brunson konusunda yargı bağımsızlığını tanımayan ABD, Türkiye'ye karşı ekonomik savaş başlattı. Yıl başından beri değer kaybeden Türk Lirası, son günlerde yaşadığı rekor kayıpların ardından salı günü Dolar ve Euro'ya karşı yüzde 6'nın üzerinde değer kazanarak, kayıplarını toparladı.
AA
Dolarda düşüş yüzde 5'i aştı
Ekonomi
Dolarda düşüş yüzde 5'i aştı
ABD'nin başlattığı ekonomik savaşa karşı atılan adımlar etkisini göstermeye başladı. Dolarda düşüş yüzde 5'i, euro ve altında ise yüzde 4'ü aştı. Dolar düşüşle birlikte 6,54 seviyelerine kadar geriledi. Dövizdeki düşüşün yanı sıra borsa da spekülatif ataklar ile yaşadığı kayıpları telafi etmeye başladı. BİST 100 Endeksi yüzde 2'den fazla yükselişle 95 bin seviyelerine yaklaştı.
Yeni Şafak
ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulanacak
Ekonomi
ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulanacak
ABD'nin tüm dünyada başlattığı ticaret savaşı devam ederken, Türkiye'de Brunson davasıyla ABD'yle ilişkilerde gerildi. Brunson konusunda yargı bağımsızlığını tanımayan ABD, Türkiye'ye karşı ekonomik saldırı başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin kur saldırısıyla ilgili, ABD'nin elektronik ürünlerine boykot uygulanacağını söyledi. Peki, Hangi ürünlere boykot uygulanacak? Ne zaman başlayacak? Tüm detaylar haberimizde...
Yeni Şafak
Temmuzda yapılan kartlı ödeme 74 milyar TL'ye yaklaştı
Ekonomi
Temmuzda yapılan kartlı ödeme 74 milyar TL'ye yaklaştı
BKM verilerine göre, banka kartları ve kredi kartlarıyla temmuz ayında toplam 73,9 milyar TL’lik ödeme yapıldı, bu tutarın 65 milyar TL’si kredi kartlarıyla ödenirken, 8,9 milyar TL’sinde banka kartları kullanıldı. Temmuz ayında internetten gerçekleşen kartlı ödemeler 13,8 milyar TL’ye ulaşırken, bu ödemelerin toplam içindeki payı yüzde 18 oldu. Kartlarla yapılan her 5 TL’lik kamu/vergi ödemesinin 3 TL’si internetten gerçekleştirildi.
AA
Güney Kore'de BMW'ye yasak
Ekonomi
Güney Kore'de BMW'ye yasak
Güney Kore'de geri çağrılan 20 bin BMW aracın trafiğe çıkması yasaklandı. Bu yıl motor arızalarından kaynaklı 40 BMW aracın yanması nedeniyle bu kararın alındığı belirtilirken, Ulaştırma Bakanlığı, geri çağrılan araçların en kısa sürede kontrolden geçirilmesi gerektiğini bildirdi.
AA
Reklam boykotuna THY de katıldı
Ekonomi
Reklam boykotuna THY de katıldı
Türkiye ekonomisini kur üzerinden kuşatmaya karşı ‘ABD’li şirketlere reklam verme’ kampanyası büyüyor. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya Türk Hava Yolları da katıldı. THY'den yapılan açıklamada ABD merkezli kuruluşlara reklam verilmeyeceği belirtildi.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.