TMO'dan un açıklaması: Endişeye gerek yok
Ekonomi
TMO'dan un açıklaması: Endişeye gerek yok
Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) yapılan açıklamaya göre fırıncılara uygun fiyatla un sağlamak için çalışmalar devreye alındı. Bu kapsamda 516 bin ton ekmeklik buğday satışa açıldı. Açıklamada, piyasaya un arzı konusunda endişeye gerek olmadığı belirtildi.
Diğer
Bakan Pakdemirli'den Kılıçdaroğlu'nun 'TMO' iddiasına yanıt: Ülkemiz kendine yeterli
Gündem
Bakan Pakdemirli'den Kılıçdaroğlu'nun 'TMO' iddiasına yanıt: Ülkemiz kendine yeterli
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, tarımsal ürünlerin alım fiyatlarına yönelik iddialarına yanıt verdi. Bakan Pakdemirli, "Ülkemiz hububat ve bakliyatta kendine yeterli olup, pandemi ve iklim koşulları nedeniyle şu anda dünyada oluşan fiyatlarla hasat sezonundan açıkladığımız fiyatları karşılaştırmak doğru değildir" ifadelerini kullandı.
DHA
2022 yılında kurumlara göre farklı ödenecek fazla çalışma ücretleri
2022 yılında kurumlara göre farklı ödenecek fazla çalışma ücretleri
Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı’na göre birçok kamu kurumunda görev yapan kamu personeline bütçe kanunlarında yer alan fazla çalışma ücretinin birkaç katı tutarında ödeme yapılmaktadır. Bu yazımızda kurum bazında 2022 yılında yapılacak fazla çalışma ücretlerini açıklamaya çalışacağız.Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personeli için fazla çalışma ücretiN.V.İ. Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen memurlar ile sözleşmeli personele, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ...
Üç tür tabiat
Üç tür tabiat
İnsanlık nereye koşuyor?Uçuruma, yok oluşa doğru koşuyor…TANRI’YA, İNSAN’A VE TABİAT’A SALDIRI…Önce Tanrı fikrine saldırıldı hümanizmle inşa edilen modernlikle birlikte. Yaratıcı, Alem ve İnsan’dan oluşan büyük varlık zincirinin hiyerarşik yapısı yerle bir edildi, insan “tanrı” konumuna yerleştirildi.Ardından hakikat fikrine saldırıldı. Hakikat, fizik gerçekliğe indirgendi. Kabuğa. Bilimsel devrim, hakikati görünen’le sınırladı. Görünmeyen, yok sayıldı!Sonuç: İnsanın dünyaya hâkim olması, azmanl...
18 felaketin faturası 105 milyar dolar
Dünya
18 felaketin faturası 105 milyar dolar
ABD’de bu yıl içinde meydana gelen 18 hava ve iklim felaketi yaklaşık 105 milyar dolar zarara neden oldu. Yeni bir rapora göre iklim değişikliği, ülkede daha büyük kuraklıkları, yangın ve kasırga felaketlerini meydana getirecek. Washington ise doğal afetlerle mücadele için eylem planı hazırlıyor.
Yeni Şafak
Postmodern
edebiyatta
ilhamsızlık
Postmodern edebiyatta ilhamsızlık
Hiçbir kural ve geleneksel kaygı olmaksızın meydana getirilen edebiyat ürünleri, maalesef birer sanat ürünü değil, birer kelime yığınıdır. Şiirler kafiyesiz, ölçüsüz ve daha da beteri ahenksiz. Romanlar coğrafyasız, toplumsuz birer hikâyecik. Hikâyeler masalcık hâlini aldı. Kelimeleri arka arkaya sıralamanın adı roman ve hikâye, alt alta sıralamanın adı mani ve şiir olmuştur.
Yeni Şafak
Hububat ve bakliyat ithalatına vergi muafiyeti
Hububat ve bakliyat ithalatına vergi muafiyeti
8 Eylül'de Resmi Gazete'de bazı hububat ve bakliyat ürünleri ithalatına konulan gümrük vergilerinin 2021 yılı sonuna kadar sıfırlanması kararı yer aldı.Ticaret Bakanlığı bu kararın doğrudan gıda enflasyonun kontrol altına alınması amacı taşıdığını belirtti.Yazıda bu kararın olası etkilerini değerlendireceğiz. **Türkiye’de enflasyonun bir türlü kontrol altına alınamayışının arka planında en temel etken olarak gıda enflasyonu gösterilmektedir. Gıda enflasyonu yüzde 29 ile 28 ayın zirvesine oturdu....
Salgına karşı tek kozumuz aşı
Gündem
Salgına karşı tek kozumuz aşı
Kabine toplantısı sonrasında koronavirüsle mücadelede aşının önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Salgınla mücadelede hala tek ve önemli kozumuz aşıdır. Okulların açıldığı iş yerlerinin üretime geçtiği bu dönemde vatandaşlarımızı bir kez daha aşılarını yapmaya davet ediyorum” dedi.
Yeni Şafak

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.