ViewData["BodyClass"] = "search index effect"; ViewData["Category"] = "Arama"; ViewData["Linkname"] = "arama";IActionResult ViewData["Color"] = "cb0102"; }
1 milyon 750 bin dolarını TL'ye çevirdi
Ekonomi
1 milyon 750 bin dolarını TL'ye çevirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Dövizlerinizi bozdurun' kampanyasına Boydak Holding de katıldı.Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen Boydak Holding'e bağlı yatırım şirketinin, 1 milyon 750 bin doları Türk lirasına çevirdiği bildirildi.
AA
Bankada parası olanlar için 'güvende' açıklaması
Ekonomi
Bankada parası olanlar için 'güvende' açıklaması
Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, Türkiye'nin finans sisteminin çok güçlü olduğunu belirterek, "Bankacılık sistemimizde herkesin parası güvende. Bankacılık sistemi gerçekten finansal ataklara güçlü bir şekilde karşı koyuyor." dedi.
AA
Biniş MEB’in kalbine girmiş
Gündem
Biniş MEB’in kalbine girmiş
FETÖ’nün Gazi Üniversitesi yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında adli kontrolle serbest bırakılan Rektör Yardımcısı Nizami Aktürk’ün ifadesi ortaya çıktı. Aktürk, 2008 yılında Nadir Ürkmeztürk’ün, Harun Biniş ve Harun Şahin ile birlikte kendisini ziyarete geldiğini söyledi. Aktürk ziyarete ilişkin, “Ürkmeztürk bu kişileri Venero Bilişim Şirketi’nin sahipleri olarak tanıttı, sınavlar ve e-okul konusunda çalışma yapmak istediler” dedi.
Yeni Şafak
MİT'in sırları korunacak
Gündem
MİT'in sırları korunacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın OHAL sonrası yasal düzenlemeyi içeren "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu" onaylamasının ardından Resmi Gazete'de yayımlandı. Yasa ile terörle mücadelede yeni düzenlemeler, Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu'nun 30'uncu maddesine yeni fıkralar eklendi. Kanun ile MİT, "Bilgi Edinme Hakkı Kanunu" kapsamı dışına çıkarıldı.
AA
Terörle mücadelede
yeni dönem
Gündem
Terörle mücadelede yeni dönem
Terör örgütleriyle mücadele kapsamında, bazı kanunlarda değişiklik içeren kanun teklifi TBMM’de kabul edildi. Yeni düzenlemelerle valilerin yetkileri korunurken; terör bağlantısı tespit edilen TSK, emniyet, jandarma, yargı mensupları, devlet memuru ve işçiler üç yıl süreyle kendi kurumlarınca meslekten çıkarılabilecek. Güvenlik güçlerinin rütbeleri de ilgili bakanın onayıyla sökülecek.
Yeni Şafak
OHAL sonrası
komisyonda kabul edildi
Gündem
OHAL sonrası komisyonda kabul edildi
OHAL’in kaldırılması sonrasında FETÖ ile mücadelenin sekteye uğramaması için hazırlanan yeni terörle mücadele düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
Yeni Şafak
Sayıştay denetiminde
Ekonomi
Sayıştay denetiminde
Sosyal güvenlik kurumlarının halen Sayıştay denetimi kapsamında olduğunu belirten Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) Sayıştay denetimi dışına çıkarıldığı yönündeki yorumların doğru olmadığını söyledi. Baş, “Hazırlanacak denetim raporları TBMM’ye sunulacak” diye konuştu.
Yeni Şafak
Tahincioğlu’ndan ilk yarıda satış rekoru
Ekonomi
Tahincioğlu’ndan ilk yarıda satış rekoru
Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden Tahincioğlu, 2018 yılının ilk yarısında konut satışlarından 631 milyon 556 bin TL’lik ciro ile satış rekoru elde etti. Tahincioğlu tarafından Emlak Konut GYO güvencesiyle yapımı devam eden Nidapark Kayaşehir ve Nidapark İstinye projeleri de Emlak Konut GYO projeleri arasında en çok satan ilk 5 proje arasında yer aldı.
Yeni Şafak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.